gamerpazar-sell-banner
16 GB RAM'e Sahip En iyi 7 Dizüstü Bilgisayar 2023

16 GB RAM'e Sahip En iyi 7 Dizüstü Bilgisayar 2023

Çalışan nüfus giderek mobil hale geldiğinden, dizüstü bilgisayarlar yıllar içinde açıkça tercih edilen bilgisayar çözümü haline geldi. Çalışan profesyoneller için daha fazla taşınabilirlik ve pratiklik sunarlar. Modern dizüstü bilgisayarlar, teknik özellikler açısından daha düşük oldukları kavramına meydan okumak için de daha iyi hale geldi. Video düzenleme ve oyun oynama gibi kapsamlı görevler için kullanılabilirler.

İyi bir dizüstü bilgisayarın en önemli yönlerinden biri bol miktarda RAM'dir. Bu bileşen, çoklu görev kolaylığı ve ağır uygulamaları ve oyunları düzgün şekilde çalıştırmayı sağlar. 8 GB, 2-3 yıl önce dizüstü bilgisayarlar için standart bir normdu, ancak artık yeterli değil. Dizüstü bilgisayar alırken iş akışında çok fark yarattığı için alıcıların 16 GB RAM'e sahip bir dizüstü bilgisayar düşünmeleri önerilir. Aşağıdakiler, 16 GB RAM'e sahip en iyi 7 dizüstü bilgisayardır, belirli bir sıralamaya sahip değildir ve farklı bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eder.

1) Lenovo Flex 5 Dizüstü Bilgisayar 14.0"

Birçok kullanıcının bildiği gibi, Lenovo harika dizüstü bilgisayarlar üretiyor ve sonuç olarak pazarın büyük bir bölümünü paylaşıyor. Flex 5, tasarımına önem veren ilginç bir dizüstü bilgisayar. 360 derece dönen bir ekrana sahiptir ve çok sayıda esnek ayara izin verir.

Dijital kalemle uyumlu dokunmatik ekrana sahip olan model, kutu içeriği ile birlikte gelmektedir. Bu, dizüstü bilgisayarı not almak ve açıklama eklemek için harika kılar. Ryzen 5 5500U ve 16 GB RAM ile birleştiğinde kesinlikle fiyat segmentindeki en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri.

Lenovo Flex 5 Dizüstü Bilgisayar 14.0

2) Acer Nitro 5 AN517-54-79L1

Oyun ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve yeterli RAM'e sahip bir dizüstü bilgisayar arayan alıcılar, Acer Nitro 5 inanılmaz bir satın alma. Dizüstü bilgisayar, dahil edilen özelliklerle büyük bir değer sağlar. Intel Core i7-1180H işlemciye ve Nvidia GeForce RTX 3050Ti'ye sahiptir. Ayrıca, oyun oynarken görsel olarak akıcı ve gecikmesiz bir deneyim sağlayan 144 Hz yenileme hızına sahiptir.

Dahil edilen özelliklerle, çoğu modern oyunu çok az veya hiç ödün vermeden oynamayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca, özellikle 16 GB RAM'e sahip olduğu düşünülürse, video düzenleyen içerik oluşturucular için güçlü bir iş dizüstü bilgisayarı işlevi görebilir.

Acer Nitro 5 AN517-54-79L1

3) HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar 14-dv2097nr

Bir dizüstü bilgisayardaki işiniz yalnızca Microsoft Office ve web'de gezinme gibi temel görevlerle sınırlıysa ve pahalı bir dizüstü bilgisayar satın almanın sizin için biraz değeri varsa, bu uygun bir seçenektir. HP'nin sunduğu bu bütçe teklifi, bankayı bozmadan çoğu görevi yerine getirir. 12. Nesil Intel Core i5 işlemciye ve Intel Iris Xe Graphics'e sahiptir.

Dizüstü bilgisayarın gücü, fiyat açısından etkileyici olan 16 GB RAM'dir. Bununla birlikte, bütçeniz kısıtlıysa ve yine de işe yönelik iyi bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, HP Pavilion'u tercih edin.

HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar 14-dv2097nr

4) Lenovo ThinkPad E15 Gen 2

Çalışan profesyoneller için Lenovo ThinkPad serisi, son derece güvenilir bir dizüstü bilgisayar serisi olarak bilinir. ThinkPad serisinin bu son yinelemesi, dizüstü bilgisayar modeliyle ilişkili mirası daha da iyileştirmeyi başarıyor. Herkesin taşıyabileceği minimal tasarıma odaklanan harika bir yapıya sahiptir.

ThinkPad dizüstü bilgisayarların en önemli özelliklerinden biri klavyesidir; önceliğiniz iyi bir klavye ise, seçiminiz E15 olmalıdır. Teknik özellikler açısından Intel i5-1135G7, 512 GB SSD ve 16 GB RAM barındırıyor. Ayrıca, sisteme güvenli erişim için kullanılabilecek yerleşik bir parmak izi okuyucusuna sahiptir. Genel olarak, tüm temel özellikleri doğru yapan bir dizüstü bilgisayar isteyen herkes için harika bir fırsat.

Lenovo ThinkPad E15 Gen 2

5)ASUS Zenbook S 13 Flip OLED

Asus Zenbook Flip, birinci sınıf dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayardır. Çalışmalarınızda modülerliği tercih ediyorsanız ideal seçiminiz olmalıdır. Dizüstü bilgisayar, 360 derece dönen menteşe ile tablet moduna yapılandırılabilir. Sadece 2,87 lb ile son derece hafiftir, bu da onu hem öğrenciler hem de çalışan profesyoneller için son derece çekici kılar. Temel düzeyde bile oyun oynayabilen Intel Core i7-1260P/Intel Core i5-1240P CPU ve entegre Intel XE grafik özelliklerine sahiptir. İster bir sanatçı olun ister ilgili bir mesleğe sahip olun, Asus Zenbook Flip gerçekten sizin için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir. Renk doğruluğu olan ve dokunmatik giriş sunan muhteşem bir OLED ekrana sahiptir. Birlikte verilen kalem son derece iyi kalibre edilmiştir ve yazarken/çizerken inanılmaz doğruluk sağlar.

ASUS Zenbook S 13 Flip OLED

6) LG Gram 17”

LG Gram ultra hafif bir dizüstü bilgisayardır. 17 inçlik bir ekran paneline sahip olmasına rağmen taşınabilirliğini korumayı başarıyor. Son derece düşük bir ağırlıkta bu kadar zarif bir form faktörü sağlayan piyasadaki tek dizüstü bilgisayarlardan biridir. Dizüstü bilgisayar ayrıca, bazıları darbe, toz ve aşırı sıcaklıkları içeren yedi askeri dayanıklılık testi için test edildi ve onaylandı. Teknik özellikler açısından, entegre Intel XE grafik kartı, 1 TB SSD ve 16 GB RAM ile birleştirilmiş 11. nesil i7-1195G7'ye sahiptir. Genel olarak, LG Gram, değer açısından eşleşmesi zor olan benzersiz bir dizüstü bilgisayardır.

LG Gram 17”

7) Razer Blade 15

Razer Blade 15 yüksek bir fiyata geliyor, ancak biçime ve harika özelliklere değer veriyorsanız buna değer. Tüm segmentler arasında en iyi görünümlü dizüstü bilgisayarlardan biridir. Dizüstü bilgisayarın her yerinde şık siyah bir kaplama ile ifade etmeye değer bir yapıya sahiptir. Dizüstü bilgisayar, bir oyun ultrabook'u olarak pazarlanmaktadır. Pürüzsüz 240 Hz yenileme hızı ekranı da dahil olmak üzere harika özelliklere ve son derece kompakt ve hafif bir form faktörüne sahiptir.

Bu nedenle hem oyun hem de iş amaçlı kullanılabilir. Sonuç olarak, oyun dizüstü bilgisayarı almakla iş dizüstü bilgisayarı almak arasında kararsızsanız, Razer Blade 15 mükemmel dengeyi sağlar.

Razer Blade 15

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol