gamerpazar-sell-banner
Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Alienware, şirketin küçük ama güçlü 13 inç dizüstü bilgisayarını dudak uçuklatan 2560 x 1440 panel ile güncelleyerek bu gerçeği benimseyen ilk oyun dizüstü bilgisayarı üreticisidir.Etkileyici derecede yüksek ses, ışık hızında aktarım hızları ve ciddi bir grafik performansı sunar.Alienware'in Ocak ayında vaat ettiği OLED paneli nihayet geldi ve beklemeye değdi çünkü tek kelimeyle mükemmel. 2560 x 1440 panelindeki renkler o kadar canlı ki neredeyse gözleriniz kapalı görebilirsiniz.

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar

Temel özelliklerini merak ediyorsanız cevaplayalım:

  • Ekran: 2560x1440 OLED Parlama Önleyici
  • Grafikler: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • İşlemci: Intel Core i7-7700HQ 2.8GHz
  • Bellek: 16GB DDR4 2667MHz
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Optik Sürücü: Yok
  • Bağlantı Noktaları: 1 Killer Networks e2500 Gigabit Ethernet Bağlantı Noktası, 1 USB 3.0, PowerShare teknolojili Type-A USB 3.0, 1 Type-C USB 3.0, 1 Thunderbolt 3, 1 Alienware Graphics Amplifier, 1 HDMI 2.0, 1 Mini Displayport 1.2, ses çıkışı , kulaklık/mikrofon
  • Pil: 76 Whrs Lityum-İyon Pil
  • Kablosuz: Killer: 1435 802.11ac 2x2 WiFi, Bluetooth 4.1
  • Ağırlık: 2,6 kg

Peki Tasarımı Nasıl?

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar

Alienware 13 hala benzer tasarımla yoluna devam ediyor. Epic Grey kapak, ortadaki parlayan uzaylı kafasını vurgulayan iki LED şerit ile hala dayanıklı bir plastik ve karbon fiber karışımından yapılmıştır.Yandan, bu dizüstü bilgisayarın yapısının katmanlarını, arasına sıkıştırılmış yumuşak dokunuşlu kaplamalı magnezyum ile bir katı alüminyum levhadan diğerine geçişi görebilirsiniz. 

Alienware'in eski tasarımları normalde bu geçişleri kenarları kavisli metalle gizlerdi..Eski modelde özlediğimiz şeylerden biri de dış ray aydınlatması. Alienware'in daha büyük oyun dizüstü bilgisayarları kenarlarında ışık şeritleriyle birlikte gelirken, onları burada bulamazsınız.

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar

Oyun Performansı

Doğal olarak çoğu kişi tarafından en çok merak edilen soru oyun performansı,o zaman bu soruyu birkaç örnekle cevaplayalım.

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar

Alienware 13 Dizüstü Bilgisayar

Şık tasarımından performansına, pil ömrüne ve OLED ekranına kadar, genellikle incelediğimiz her ölçümde olağanüstü. Alienware 13 ile yaşanan tek gerçek "sorunun" oyun oynarken biraz ısınması olduğunu söyleyebiliriz.Fakar yukarıda görünen grafikten anlaşıldığı üzere gayet iyi bir oyun performansının olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol