gamerpazar-sell-banner
Alienware Aurora R5 İnceleme

Alienware Aurora R5 İnceleme

Aurora R5, filmlerden çıkmış bir güç kulesinin parçası gibi görünüyor, ancak baskın siluetine rağmen şaşırtıcı derecede küçük. Yaklaşık 45 cm yüksekliğe ve 30 cm'den biraz fazla derinliğe sahip olan R5, geleneksel orta segment kasalardan çok daha küçük bir sistemdir ve neredeyse Mini ITX sistemlere benzer.

Fark edeceğiniz bir sonraki şey, Aurora R5'in ne kadar şık olduğu. Kasanın hiçbir tarafında düz kenarlar yoktur. Bunun yerine, hepsi tuhaf açılarda kayar ve hatta iki ayak bilgisayarlar bile farklı açılarda eğimlidir. Bunların hepsi rastgele görünebilir, ancak güzel ve modern bir estetikle sonuçlanır. R5, tarzıyla oyunculara yeni ve modern bir sistem sunuyor.

Tabii ki, Aurora R5 yeni bir görünümden çok daha fazlasını sunuyor. Alienware, erişilebilirlik veya kolay yükseltilebilirlikten ödün vermeden yerden tasarruf etmek için bileşenleri birbirine katlamanın bir yolunu bularak tüm dahili düzenini yeniden tasarladı.

Çoğu oyun bilgisayarı, üste veya alta monte edilmiş bir güç kaynağıyla birlikte gelir. Bununla birlikte R5, yan dönmüş ve kasadan dışarı fırlayan ve anakartın üzerinde kapanan eklemli bir kola bağlı bir kolla birlikte gelir.

Alienware Aurora R5

Neredeyse diğer tüm masaüstü bilgisayarlarda boş olan işlemci ve CPU soğutucusu üzerindeki boş alanı kullanırken bilgisayarın yüksekliğini azaltmaya yardımcı olan, kelimenin tam anlamıyla baş döndürücü bir tasarımdır.

Güç kaynağı aksamı, bellek modüllerini ezmek gibi diğer bileşenlere müdahale etmez. Katlanır kol aynı zamanda grafik kartlarının üzerinden kayacak şekilde tasarlanmıştır ve kabloların geçmesi için küçük bir köşeye ve yan panelin üzerlerine kenetlenmesini önlemek için bir boşluk bırakmıştır.

Bunun soğutma üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünebilirsiniz, ancak aslında oldukça iyi çalışıyor. Bir fan soğuk havayı önden içeri çekerken GPU(lar) yan panelde kesilmiş kanatçıklardan nefes alır ve ısı üst kısımdan yayılır.

Alienware Aurora R5, zarif tasarımı ve sıradışı donanımsal temelleriyle alanında devrim yaratan muhteşem bir örnektir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol