gamerpazar-sell-banner
Apple M2 Max Mac Studio'da Ne Kadar RAM'e İhtiyacınız Var?
Donanım HaberleriRAM

Apple M2 Max Mac Studio'da Ne Kadar RAM'e İhtiyacınız Var?

Yeni Apple Mac Studio artık Apple Store'dan ve yetkili satıcılardan satın alınabilir. Geliştirilmiş M2 Max ve Ultra yongalarla birlikte gelir ve kullanıcılar bunu gereksinimlerine göre özelleştirebilirler. Şirket, yeni kompakt bilgisayar için dört yapılandırma sunuyor: ikisi M2 Max ve ikisi M2 Ultra ile. 32 GB bellekle başlayıp 192 GB'a kadar çıkarak yeni Studio'yu profesyoneller için mükemmel bir bilgisayar haline getiriyorlar. Bununla birlikte, doğru miktarda bellek seçmek göz korkutucu olabilir ve alıcıların bu kararı satın alma sırasında vermeleri gerekecektir çünkü PC'lerin aksine Mac'in içindeki RAM yükseltilebilir değildir. Bu yazıda, M2 Max yonga setiyle çalışan Mac Studio için mevcut olan çeşitli sistem belleği yapılandırmalarını ve gerçekten ne kadar RAM'e ihtiyacınız olduğunu tartışacağız.

Yeni 2023 Apple Mac Studio'da ne kadar RAM'e ihtiyacınız var?

Apple, WWDC 2023 açılış konuşmasında Mac Pro ve Studio bilgisayarlarını duyurdu . İşte bu yeni makinelerin masaya getirdiği teknik özelliklere bir bakış:

Apple M2 Max Mac Studio

Hem üst düzey kule tipi hem de kompakt masaüstü bilgisayar, 192 GB'a kadar Birleşik Belleği destekler. Bu, RAM'in CPU, GPU ve Neural Engine arasında paylaşıldığı anlamına gelir. Bu nedenle, Mac'teki bellek yapılandırmaları, sistem belleği ve grafik belleğinin ayrı olarak satın alındığı ve listelendiği bir PC'dekiyle aynı değildir.

Yeni Mac Studio için 32 GB birleşik bellek yeterli mi?

Temel web taraması, orta düzeyde 4K video düzenleme ve hafif içerik oluşturma için 32 GB belleğin yeterli olduğuna inanıyoruz. Kaynakların bitmesinden endişe etmeden kolayca çoklu görev yapabilirsiniz. Photoshop ve Premiere Pro gibi yaratıcılara yönelik yazılımlar, bu kurulumda sıfır aksama ile kusursuz bir şekilde çalışır. 32 GB sistem RAM'i ile önümüzdeki birkaç yıl için güvenilir bir kuruluma sahip olacaksınız. Görevleri veya uygulamaları çalıştırırken herhangi bir performans sorunuyla karşılaşmazsınız, bu nedenle profesyonel işler için de ona güvenebilirsiniz.

Yeni Mac Studio için 64 GB RAM'e mi ihtiyacınız var?

Apple M2 Max Mac Studio

64 GB RAM, 3B modelleme, işleme, video düzenleme veya çoklu görev gibi yoğun kaynak gerektiren görevler de dahil olmak üzere tüm modern iş yükleri için fazlasıyla yeterlidir . Bu 9500 TL 'lik yükseltme, sektörde çalışan profesyoneller için yaratıcı özgürlüğün kilidini açar. Bir oyun geliştiricisiyseniz, bir Hollywood VFX sanatçısıysanız veya günlük işlerinizi yürütmek için bir ton sistem belleğine ihtiyaç duyan biriyseniz, bu yükseltme bir öncelik olmalıdır. Bununla birlikte, fazladan 32 GB RAM için herhangi bir özel kullanım durumu olmayan kullanıcılar, hız açısından herhangi bir fark görmeyeceklerdir, ancak sistemi önümüzdeki beş ila yedi yıl boyunca geleceğe hazır hale getirmek isteyebilirler. Bununla birlikte, anında fayda görmek için parayı daha büyük bir SSD'ye harcamanız muhtemelen daha iyi olacaktır.

Yeni Mac Studio için 96 GB RAM'e mi ihtiyacınız var?

Apple M2 Max Mac Studio

Gezegendeki tüm iş yüklerinin yalnızca %0,1'i yeni Mac Studio'da 96 GB sistem belleği gerektiriyor , dolayısıyla bu yalnızca çok niş kullanım durumları için tasarlandı. Apple, temel değişkene göre fazladan 64 GB bellek için 19 bin Türk Lirası ücret alıyor ve bu da Mac Studio'nun toplam maliyetini 70 bin Türk Lirası 'nın üzerine çıkarıyor.

64 belleğin ihtiyaçlarınız için yeterli olmayacağını özellikle bilmiyorsanız, bu yükseltme için para harcamamanız önerilir. Belirli bir kullanım durumunuz yoksa fazladan 19 bin Türk Lirası, bilgi işlem deneyiminizi başka hiçbir şekilde iyileştirmeyecektir. Bunun yerine, ekstra parayı daha fazla bilgi depolamanıza yardımcı olacak 2 TB SSD için kullanmayı düşünmelisiniz.

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Burak Kurt
Burak Kurt1997‘de İstanbul ‘da doğdu. MIS bölümü mezunu ve kariyerine yazılım sektöründe devam ediyor. Oldschool MMO oyunlarında usta bir oyuncu.
İlgini çekebilecek diğer içerikler