gamerpazar-sell-banner
Dota 2 için Oyun Klavyeleri

Dota 2 için Oyun Klavyeleri

Dota 2 için Oyun Klavyeleri

Rekabetçi bir şekilde oyun oynamak, sadece saatleri öğütmekle ilgili değildir. Aynı zamanda sizin için doğru donanıma sahip olduğunuzdan emin olmakla da ilgilidir. Örneğin, bütün bir akşam boyunca canınızı sıkan bir kulaklıkla oyun oynamak istemezsiniz. En yüksek dereceleri hedefliyorsanız, arızalanma eğilimi olan fareyi de kullanmak istemeyeceksiniz. Size ve tercihlerinize uygun donanıma sahip olmak, yalnızca performansınızı değil aynı zamanda konfor seviyenizi de büyük ölçüde artırabilir.

Güzel ve güvenilir bir klavyeye sahip olmak, kurulumunuzu kişiselleştirmenin ve işlerinizi daha rahat hale getirmenin bir yoludur. DOTA 2 gibi oyunlarda tarzınıza uygun bir tahtaya sahip olmak gerçekten önemli olabilir. Örneğin, kalın parmak kullanmaya yatkın biriyseniz, daha ağır tuşlara sahip bir klavye düşünebilirsiniz. Anahtarlarınızın en hafif dokunuşta harekete geçmesini istiyorsanız, sözde 'hız tahtası' düşünebilirsiniz. Yolunuzda size yardımcı olmak için profesyonel DOTA 2 sahnesinde en çok kullanılan klavyelere bir göz attık ve bu bilgiyle donanmış olarak bu kılavuzu oluşturduk. Bir sonraki satın alma işleminizde bilinçli bir karar verebilmeniz için, göz önünde bulundurmanız ve özelliklerini kısaca gözden geçirmeniz için beş klavye listeleyeceğiz.

Bir klavyeyi DOTA 2 için iyi yapan nedir?

Mekanik klavyeler son zamanlarda giderek daha popüler hale geliyor ve sadece oyun dünyasında değil. Pek çok kişi, yaklaşık iki yıl önce başlayan bir tür 'mekanik klavye patlaması' ile sonuçlanan mekanik kartlarla elde ettiğiniz özelleştirilebilirliği ve neredeyse sonsuz sayıda seçeneği keşfetti.

Analiz edilen profesyonel oyuncularımızın ne yaptığına bakarsak kesin olan bir şey var: mekanik olmak isteyeceksiniz. Bugünlerde neredeyse hiçbir profesyonel oyuncu normal bir membran klavye kullanmıyor. Bunun nedeni, mekanik kartların basitçe üstün olmasıdır. Tahtanızı size özel hale getirmek için çok daha fazla seçenek sunmakla kalmazlar (tahtanızı kendiniz yapmıyor olsanız bile aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca boyut ve anahtar vardır), aynı zamanda daha uzun süre dayanırlar ve çok daha hoş hissettirirler. kullanmak.

Eğer gerçekten bütçeniz yoksa, membranlı bir tahta ile kurtulabilirsiniz (bir tuşa basmak hala 1 veya 0 türünde bir eylemdir, bu nedenle performans artışı, kullandığınız zamanki gibi olmayacaktır. örneğin bir ofis faresinden bir oyun faresine geçiş), ancak gerçekten cazip bütçeli anakartlar olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, en azından mekanik bir anakart düşünmenizi öneririz.

DOTA profesyonellerinin özellikle ne kullandıklarına bir göz atarsak, analiz edilen diğer oyunlarda da meydana gelen bir trend fark ederiz: Gittikçe daha fazla profesyonel daha küçük form faktörlü klavyeler kullanıyor. Belki de bunun, özel klavye sahnesinin (tam boyutlu bir kartın son derece nadir olduğu) popülaritesinin artmasıyla, ana akım üreticilerin daha küçük tahtalarına daha fazla kaynak harcamasına neden olmasıyla veya belki de profesyonellerin bunu fark etmeye başlamasıyla bir ilgisi vardır. oyunların çoğu için bir sayısal tuş takımı, masa (ve dolayısıyla fare) alanı kaybına değmez.

Her durumda: Numpad'e gerçekten ihtiyacınız olmadıkça daha küçük bir form faktörünü düşünmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bugünlerde bu cephede bulunabilecek bazı harika seçenekler var ve artan masa alanı gerçekten kullanışlı.

Logitech G Pro X

Daha önce de söylediğimiz gibi, özel klavye pazarı inanılmaz bir hızla büyüyor. Bu büyümeyle birlikte aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli anahtarlar da geliyor. Görünüşe göre her hafta yeni bir sürüm görüyoruz ve bu sürümlerin çoğu sınırlı ve yalnızca aşırı meraklı pazarı hedefliyor olsa da, orada çok fazla seçenek olduğunu ve bu seçeneklerin hala büyüdüğünü bilmek hala harika.

Logitech'in G Pro X klavyesinin ana satış noktalarından biri de şudur: anakartınızdaki anahtarları lehimlemeye gerek kalmadan değiştirebilirsiniz. Sadece anahtarı çekin, herhangi bir (uyumlu) anahtarla değiştirin ve bom: hazırsınız. Bu, G Pro X'i kendinize ait hale getirmeniz için birçok seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Hatta çok istekliysen her bir düğmenin altına farklı bir anahtar bile koyabilirsin, ama bariz sebeplerden dolayı bunu önermeyiz.

Çalışırken değiştirme işlevinin yanı sıra, profesyonel ve rekabetçi oyuncular için yapılmış güvenilir bir klavyedir. Fare alanını en üst düzeye çıkarmak için yanlarda küçük çerçeveleri vardır ve herhangi bir medya kadranı veya topuzu yoktur: bu tamamen iş. Bunu çıkarılabilir bir kabloyla birleştirin (bize sorarsanız, bu rekabetçi oyun odaklı anakartlar için bir zorunluluktur) ve aramızdaki özel oyuncular için taşınabilir, güvenilir bir anakartınız var.

Mevcut anahtarlar

Logitech G Pro X klavye şu anda Logitech'in GX Blue (klik), GX Red (doğrusal) veya GX Brown (dokunsal) klavye seçenekleriyle sunulmaktadır. Bu anahtarlar, herhangi bir 3 pimli anahtarla (veya fazladan pimleri keserseniz 5 pimle; bu derinlemesine bilgi gerektirmez) değiştirilebilir.

Logitech G Pro X

HyperX Alloy Origins

HyperX Origins serisi, analiz edilen profesyonellerimiz tarafından uzun süredir sevilmektedir. Origins FPS (ve FPS Pro) klavye serisi, çeşitli profesyonel sahnelerde hala en popüler anakartlardan biridir, ancak bu kartların yerini sürekli olarak Alloy Origins kartları alıyor.

Alloy Origins, HyperX klavyelerini en başta bu kadar sevilen yapan özelliklerin üzerine inşa edilmiştir: sağlam bir alüminyum kasaya, ayrılabilir kabloya, kompakt boyuta ve çok iyi bir yazma deneyimine sahiptir. Alloy Origins serisi ile ünlü Alloy FPS serisi arasındaki temel farklar, anahtarlarda (Origins, HyperX'in kendi anahtarlarını kullanır ve bunlar harika hissettirir) ve Origins serisinin tam RGB'ye sahip olması gerçeğinde bulunabilir.

Mevcut anahtarlar

HyperX Alloy Origins (tam boyutlu sürümdür) HyperX Red, Aqua veya Blue anahtarlarla satın alınabilirken Origins Core (TKL sürümü) yalnızca Red veya Aqua anahtarlarla satın alınabilir. Origins 60 (%60 sürümü) şu anda yalnızca HyperX Red Switch'lerle kullanılabilir.

HyperX Alloy Origins

SteelSeries Apex Pro TKL

özelleştirilebilir anahtarlar

Mekanik klavyelerle elde ettiğiniz çok sayıda seçeneğin ana çekimlerden biri olduğunu zaten söylemiştik ve SteelSeries, Apex Pro (TKL) ile bunu bir adım öteye taşıdı. Bu panoda OmniPoint anahtarlarını bulacaksınız ve bunların çalıştırma noktasını (temelde anahtarın bir basış kaydettiği nokta; daha yüksek, kayıttan önce daha fazla seyahat anlamına gelir) değiştirebilirsiniz. Örneğin, farklı oyunlar için farklı profillere sahip olmanızı sağladığından, bu özellikle oyuncular için harika. Veya DOTA 2 söz konusu olduğunda, bazı tuşlara yanlışlıkla basmamak için daha yüksek bir çalıştırma noktasına ayarlayabilirsiniz. Bunun sizin için yararlı olup olmayacağı elbette kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır, ancak bu ne olursa olsun harika bir özelliktir.

OmniPoints'in yanı sıra Apex Pro güvenilir bir tahtadır ve çalıştırmayı en düşük noktasına ayarlarsanız, oradaki daha hızlı tahtalardan biridir, yani aradığınız şey buysa, o zaman Apex Pro kesin bir tavsiyedir, ancak Bize sorarsanız OmniPoint'lerin 'belirleyici bir faktör' olduğunu söylemek gerekir. Özelleştirilebilirliklerini çok fazla kullanacağınızı düşünmüyorsanız, cüzdanınızda daha dostça olacak eşit seçenekler var.

apexpro.jpg

Corsair K70

Corsair'in bayrak gemilerinden biri

Corsair, OG ana akım klavye üreticilerinden biridir ve artan sayıda rakibe rağmen hala güçlenmektedir. K70 serisi, amiral gemilerinden biridir ve profesyonel oyun sahnesinde tam boyutlu kartların kullanım sayıları düşmüş olsa da, K70'in oldukça sık ortaya çıktığını görüyoruz.

Tam boyutlu bir 'ev savaş istasyonu tarzı klavye' peşindeyseniz, bu harika bir seçenektir. Fırçalanmış alüminyum kaplamasıyla harika görünüyor, birlikte verilen bir avuç içi dayanağıyla birlikte geliyor ve isteyebileceğiniz tüm medya tuşlarına (bir ses seviyesi düğmesi dahil) sahip. Açıkçası bu, fare alanlarını en üst düzeye çıkarmak isteyenler veya çok seyahat edenler için uygun olmayacak, ancak her klavyenin 'maksimum performans için soyun' kalabalığına hitap etmesi gerekmiyor.

Corsair K70

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol