gamerpazar-sell-banner
En İyi 3 Razer Kulaklığı - 2021
RazerDonanım HaberleriKulaklık

En İyi 3 Razer Kulaklığı - 2021

Şu anda 13 Razer kulaklığı test ettik. Razer, çoğunlukla canlı sohbet için uygun, iyi mikrofonlara sahip kulak üstü oyun kulaklıkları yapar. Ancak, uzun oyun oturumları için pek rahat değiller ve uyumsuz olduklarından herkes için aynı sesi üretmeyecekler.

En İyi Gündelik Razer Kulaklık - Razer Opus

Razer Opus

Tip - Kulak üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Evet

Mikrofon Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Test ettiğimiz en iyi Razer kulaklığı Razer Opus'tur. Razer, oyun kulaklıkları üretmesiyle tanınırken, bu rahat, iyi tasarlanmış kulaklıklar günlük kullanım içindir ve çok yönlü performans sunar. Aktif gürültü önleme (ANC) özelliği, arka plandaki konuşmalardan otobüs ve uçak motorlarının gürültüsüne kadar ortam gürültüsünü engelleme konusunda harika bir iş çıkarır. Farklı içerik ve türlere uyması gereken çok iyi dengelenmiş bir varsayılan ses profiline sahiptirler ve farklı bir ses tercih ederseniz, grafik EQ'ya erişmenizi sağlayan bir yardımcı uygulama ile çalışırlar. Bu kulaklıklar ayrıca yaklaşık 32 saatlik mükemmel bir sürekli pil ömrüne sahiptir.

Ne yazık ki, mikrofonları en iyi kayıt kalitesine sahip değil ve sesinizi arka plandaki gürültüden ayırma konusunda vasat bir iş çıkarıyor, bu nedenle onları telefon görüşmeleri yapmak için kullanırsanız, muhtemelen oldukça sessiz bir ortamda yapmanız daha iyi olur. Ayrıca, iOS cihazlardaki gecikme süreleri oldukça yüksektir, bu nedenle telefonunuzda video izlemek için ideal değildirler. 

En İyi Kablolu Razer Kulaklık - Razer BlackShark V2

Razer BlackShark V2

Tip - Kulak üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Hayır

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Test ettiğimiz kablolu bağlantıya sahip en iyi Razer kulaklıklar, Razer BlackShark V2'dir. Oyun odaklı bu kulaklıklar rahat bir oturuşa sahiptir ve kafanızda fazla hareket etmez. Varsayılan ses profilleri, aksiyon dolu oyunlarda ses efektlerine ekstra patlama ekleyebilen, biraz fazla vurgulanmış bir yüksek bas aralığı ile oldukça nötrdür. Farklı bir ses tercih ederseniz, 10 bant grafik EQ'ya ve çeşitli mikrofon özelleştirme özelliklerine erişmenizi sağlayan harika bir yardımcı yazılımla çalışırlar. Özelleştirme sizin için bir öncelik değilse, Razer BlackShark V2 , herhangi bir yardımcı yazılım veya uygulama ile çalışan benzer, daha ucuz kablolu kulaklıklardır.

Ne yazık ki, bir ANC özelliğine sahip değiller ve hayal kırıklığı yaratan bir pasif gürültü izolasyon performansı sunuyorlar. Ayrıca, USB ses kartları Xbox One ile çalışmaz. Kulaklığı bir kontrol cihazına takılı 1/8" TRRS kablosuyla kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak kart olmadan Razer Synapse yazılımıyla yaptığınız özelleştirmeleri kaydedemezsiniz, bu nedenle bu kulaklıklar PC ve PS4 için daha uygundur Bununla birlikte, kablolu oyun kulaklığı arıyorsanız, dikkate almaya değerdir.

En İyi Oyun Razer Kulaklık - Razer BlackShark V2 Pro Wireless

Razer_BlackShark_V2_Pro

Tip - Kulak üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Hayır

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Razer BlackShark V2 Pro Wireless oyun için test ettiğimiz en iyi Razer kulaklığıdır. Bu kablosuz kulak üstü kulaklıklar oldukça iyi bir yapıya sahiptir ve rahatça oturur. Aksiyon dolu sahnelerde ses efektlerinin gümbürtüsü ve gürültüsünü daha belirgin hale getiren bas ağırlıklı bir ses profiline sahipler. Çıkarılabilir boom mikrofon sesinizin biraz doğal olmamasına rağmen, yüksek sesli ortamlarda bile konuşmayı ortam gürültüsünden ayırabilir. Pil, sürekli kullanımda yaklaşık 24 saat dayanır, bu nedenle pilleri çok sık şarj etmeniz gerekmez. Yardımcı yazılımları Razer Synapse, sesinize ince ayar yapabilmeniz için 10 bantlı grafik EQ ve ön ayarlar da dahil olmak üzere birçok yararlı özellik sunar. USB dongle'ları aracılığıyla kablosuz oyun oynamak için PS4'ler ve PC'lerle uyumludurlar ve çok az ses gecikmesine sahiptirler, bu nedenle fark edilir bir gecikme olmadan oyun oynayabilmelisiniz.

Ne yazık ki, Xbox Wireless teknolojisine sahip değiller ve bu konsolda kablosuz olarak çalışmayacaklar. Xbox One ve Xbox Series X ile tam uyumlu kablosuz Razer kulaklık arıyorsanız, Razer Kaira Pro Wireless'ı düşünün . Ayrıca, V2'nin bir ANC özelliği yoktur ve etrafınızdaki sesleri engelleme konusunda pek iyi değildirler. Basları ve tizleri de değişebilir ve gözlük takmanıza veya kalın saçlara sahip olmanıza bağlı olarak basta bir düşüş fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, oyun için özelleştirilebilir kulaklıklar arıyorsanız harika bir seçimdir.

Diğer markalarla karşılaştırıldığında

+ İyi mikrofon performansı. Gürültülü bir ortamda olsanız bile, karşı tarafı dinleyen kişi sizi anlamakta çok fazla sorun yaşamamalıdır.

+ Yazılım desteği. Tüm kulaklıkları için mevcut olmasa da Razer Synapse yazılımı, mikrofonunuzun hassasiyet seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra ön ayarlara sahip bir grafik ekolayzır sunar.

+ Dokunsal geribildirim özelliği. Razer Nari Ultimate Wireless'a özel olan bu kulaklıklar, oyun oynarken size fiziksel, dokunsal geri bildirim verir ve bu da kendinizi daha çok içine çekmenizi sağlar.

- Düşük uzun süreli konfor. Bu kulaklıkların çoğu genellikle kısa bir süre için rahat olan ancak uzun oyun seansları için giyildiğinde yorucu olabilen bir yapıya sahiptir.

- Tutarsız frekans yanıtı. Razer'ın kulak üstü kulaklıklarını her kullandığınızda aynı ses üretimini alamayabilirsiniz. Uyum, sızdırmazlık ve konumlandırmaya bağlı olarak, onları kimin giydiğine bağlı olarak farklı sesler çıkarabilirler.

Razer, iyi performans gösteren mikrofonlara sahip oyun kulaklıkları üretmesiyle ünlüdür. Profesyonel oyuncular, eşlik eden yazılımın sunduğu geniş kişiselleştirmeyi sevecek olsa da, tüm kulaklıklar, özellikle daha düşük fiyat aralığında olanlar uyumlu değildir. Uzun süre oyun oynama eğilimindeyseniz, bu kulaklıklar da en rahatı değildir. Uyumları nedeniyle tutarlı bir ses alamayabilirsiniz.

Diğer Donanım Haberleri İçin: Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021 - En İyi 7 Oyun Klavyesi - PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler