MonitörDonanım HaberleriÖneriler

En İyi 5 27 İnç Oyun Monitörü - 2021

11kez okundugüncellendi
En İyi 5 27 İnç Oyun Monitörü - 2021

27 inç monitörler performans ve özellikler açısından önemli ölçüde farklılık gösterir ve bugün piyasadaki en popüler boyutlardan biridir. En temel 1080p monitörlerden 4k oyun güç merkezlerine kadar, en iyi 27 inç oyun monitörleri, ister hafta sonu savaşçısı olun ister profesyonel e-spor oyuncusu olun, her bütçeye ve ihtiyaca uyacak şekilde mevcuttur.

1. En İyi 27 İnç 1080p Oyun Monitörü: ASUS VG279QM

ASUS VG279QM

Boy - 27"

Çözünürlük - 1920x1080

Maksimum Yenileme Hızı - 280 Hz

Piksel Türü - IPS

Değişken Yenileme Hızı - FreeSync

1080p çözünürlüğe sahip en iyi 27 inç oyun monitörü ASUS VG279QM'dir. 280Hz maksimum yenileme hızına ve IPS panele sahip birkaç monitörden biri olduğu için en iyi oyun monitörlerinden biri. Geniş görüş açılarına, mükemmel yansıma işleme özelliğine sahiptir ve parlamayla mücadele edecek kadar parlak hale gelir. Ergonomisi olağanüstüdür, böylece ekranı rahat bir izleme konumuna kolayca yerleştirebilirsiniz.

Hızlı hareket eden içerik inanılmaz net görünüyor. Maksimum yenileme hızında yanıt süresi, bir monitörde test ettiğimiz en iyilerden biri ve ayrıca 60Hz'de mükemmel bir yanıt süresine sahip. Çoğu monitörün aksine, VRR etkinken kullanabileceğiniz siyah çerçeve ekleme özelliği bile vardır. Giriş gecikmesi de inanılmaz derecede düşük, ancak 60Hz'de artıyor, bu nedenle 60 fps konsol oyunları için ideal değil. Yerel FreeSync desteğine ve G-SYNC uyumluluğu sertifikasına sahiptir.

Ne yazık ki, çoğu IPS ekranında olduğu gibi, karanlıkta bakıldığında siyahların gri görünmesine neden olan düşük bir kontrast oranına sahiptir. HDR10'u desteklese de geniş bir renk gamı ​​gösteremez, bu da HDR içeriğinin SDR'den pek farklı görünmediği anlamına gelir. Yine de, 1080p çözünürlüğe sahip en iyi 27 inç oyun monitörü ve çoğu insanın memnun olması gereken bir monitör.

2. En İyi 27 İnç 1440p Oyun Monitörü: Samsung LC27G75TQSNXZA

Samsung LC27G75TQSNXZA

Boy - 32"

Çözünürlük - 2560x1440

Maksimum Yenileme Hızı - 240 Hz

Piksel Türü - VA

Değişken Yenileme Hızı - FreeSync

1440p çözünürlüğe sahip en iyi 27 inç oyun monitörü Samsung LC27G75TQSNXZA. 32 inçlik modeli test etmemize rağmen, 27 inç'in de aynı performansı göstermesini bekliyoruz. Hem karanlık hem de aydınlık odalar için çok uygundur çünkü derin siyah alanlar üretmek için yüksek kontrast oranına sahiptir ve iyi yansıma yönetimi ve yüksek tepe parlaklığı sayesinde parlamayla kolayca savaşır.

Oyun açısından, inanılmaz derecede pürüzsüz bir deneyim sunar. Olağanüstü tepki süresine ve hızlı hareket eden sahnelerde net görüntüler sağlayan 240 Hz yenileme hızına sahiptir. Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür ve VRR veya HDR etkinken artmaz. Hareket netliğini daha da artırabilen siyah çerçeve ekleme özelliğine sahiptir, ancak VRR ile aynı anda kullanılamaz. Geniş bir renk gamı ​​gösterebildiği ve gerçek sinematik HDR için yeterli olmasa da bazı önemli noktaları ortaya çıkaracak kadar parlak olduğu için oldukça iyi bir HDR oyun deneyimi sunar.

Çoğu VA panel monitör gibi, yandan bakıldığında görüntülerin soluk görünmesine neden olan dar görüş açılarına sahiptir. Kavisli bir monitör için nadir görülen yükseklik, eğim, döndürme ve portre moduna döndürmeye izin verdiği için ergonomisi oldukça iyidir. Ekstra özellikler arasında iki adet USB 3.0 bağlantı noktası ve Resim İçinde Resim ve Resim Yanında Resim modları bulunur. Sonuç olarak, hem sıradan hem de hardcore oyuncuları memnun etmelidir.

3. G-SYNC ALTERNATİFİ: VİEWSONİC ELİTE XG270QG

VİEWSONİC ELİTE XG270QG

Boy - 27"

Çözünürlük - 2560x1440

Maksimum Yenileme Hızı - 165 Hz

Piksel Türü - IPS

Değişken Yenileme Hızı - G-SYNC

NVIDIA grafik kartınız varsa ve bundan tam olarak yararlanmak istiyorsanız, ViewSonic Elite XG270QG'ye bakın. Samsung Odyssey G7 LC32G75T'ye göre daha düşük yenileme hızına ve farklı panel tipinden dolayı daha düşük kontrasta sahip. Bunun yerine, ViewSonic'in geniş görüntüleme açıları vardır ve bu da onu ortak oyun için harika bir seçim haline getirir. VRR desteği, 165Hz maksimum yenileme hızı, düşük giriş gecikmesi ve akıcı hareket için çok hızlı tepki süresi gibi bir dizi oyun özelliği elde edersiniz. İyi aydınlatılmış bir odada oyun oynuyorsanız, ortam aydınlandığından ve mükemmel yansıma işlemeye sahip olduğundan görünürlükle ilgili herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Ne yazık ki HDR'yi desteklemiyor ve ünite korkunç bir renk doğruluğuna sahip, bu yüzden tam olarak keyfini çıkarmak için kalibre ettirmeniz gerekebilir.

1440p çözünürlüğe sahip en iyi 27 inç oyun monitörünü istiyorsanız, Samsung ile yanlış yapmış olamazsınız, ancak yerel G-SYNC desteği sizin için önemliyse, ViewSonic'e göz atın.

4. En İyi 27 İnç 4k Oyun Monitörü: LG 27GN950-B

LG 27GN950-B.

Boy - 27"

Çözünürlük - 3840x2160

Maksimum Yenileme Hızı -160 Hz

Piksel Türü - IPS

Değişken Yenileme Hızı - FreeSync

4k ekranlı en iyi 27 inç oyun monitörü LG 27GN950-B'dir. Geniş, yüksek çözünürlüklü ekranı inanılmaz derecede sürükleyici ve RPG'ler gibi atmosferik oyunlar için çok uygun. İyi görüş açılarına sahip bir IPS paneli kullanır, bu da onu kooperatif oynamak için harika kılar ve parlamayla mücadele etmek için çok parlak hale gelir. Ancak, siyahların gri görünmesine neden olan düşük kontrast oranına sahip olduğundan karanlık odalar için en iyisi değildir.

Hareket işleme harika. 144 Hz yenileme hızına ve olağanüstü tepki sürelerine sahiptir, bu da hızlı hareket eden sahnelerin net ve pürüzsüz görünmesi ve daha hızlı tepki veren bir oyun deneyimi yaşamanız anlamına gelir. 160 Hz'ye kadar yenileme hızına hız aşırtabilirsiniz, ancak yine de 144 Hz ile sınırlı olduğunuz için 1080p veya 1440p içerikle değil, yalnızca 4k oyunlarla elde edilebilir. Arka ışık tamamen titreşimsizdir, bu da hareket tekrarını ortadan kaldırmaya ve göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

HDR'de oyun oynamak için oldukça iyi. Geniş bir renk gamını destekler ve özellikle karanlık bir ortamda oyun oynarken bazı önemli noktaları ortaya çıkaracak kadar parlak hale gelir. Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, HDMI 2.1 bağlantı noktası olmadığından tam 160 Hz yenileme hızına ulaşmak için Görüntü Akışı Sıkıştırmayı destekleyen bir grafik kartına ihtiyacınız olmasıdır. Genel olarak, kontrol etmeye değer harika bir 4k oyun monitörü.

5. En İyi Bütçe Dostu 27 İnç Oyun Monitörü: Gigabyte M27Q

Gigabyte M27Q

Boy - 27"

Çözünürlük - 2560x1440

Maksimum Yenileme Hızı - 170Hz

Piksel Türü - IPS

Değişken Yenileme Hızı - FreeSync

Bütçe kategorisindeki en iyi 27 inç oyun monitörü Gigabyte M27Q. Düşük maliyetiyle büyük değer sağlayan mükemmel bir oyun monitörü seçeneğidir ve daha pahalı seçeneklerle rekabet eder. İyi inşa edilmiştir ve hem parlak hem de mat plastikten yapıldığı için hem oyun hem de ofis odaklı kullanımlarda iyi görünür.

Yerel FreeSync desteğiyle 170Hz yüksek yenileme hızına sahiptir ve G-SYNC'in NVIDIA grafik kartlarıyla çalıştığını doğruladık. Ancak, HDMI üzerinden 144 Hz ile sınırlı olduğundan, maksimum yenileme hızına yalnızca DisplayPort bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz. Oyun oynadığınız herhangi bir yenileme hızında inanılmaz derecede hızlı tepki süresine sahiptir, bu nedenle hareket son derece pürüzsüz görünür ve düşük giriş gecikmesine sahiptir. Renkler harika görünüyor çünkü fotoğraf düzenlemede kullanılan Adobe RGB renk alanını neredeyse tam kapsama alanıyla son derece geniş bir renk gamı ​​gösteriyor ve ünitemiz harika renk doğruluğuna sahip.

Ne yazık ki panel, kullanılan yazılıma bağlı olarak metin netliğini etkileyebilecek bir BGR alt piksel düzenine sahiptir, ancak metin genel olarak hala net görünmektedir. Ayrıca, bazı kişiler 90 Hz ve altında düz renklerin görüntülenmesiyle ilgili sorunlar bildirmiştir, ancak bunu ünitemizde yaşamadık. Oyun deneyimini fazla değiştirmemesi gereken bu küçük sorunların yanı sıra bu, test ettiğimiz en iyi 27 inç oyun monitörlerinden biri.

Önemli Görüşler

 • Acer Nitro XV282K KVbmiipruzx: Acer Nitro XV282K, HDMI 2.1 girişli 28 inç 4k oyun monitörüdür ve mükemmel performans sunar, ancak 27GN950-B'den daha pahalıdır ve HDMI 2.1 desteği grafik kartlarında hala nispeten yenidir.
 • ASUS ROG Strix XG27AQ: ASUS ROG Strix XG27AQ, harika bir oyun monitörü ve 170 Hz'lik daha düşük yenileme hızına aldırış etmezseniz Samsung Odyssey G7'ye daha ucuz bir alternatif.
 • Gigabyte G27QC: Gigabyte G27QC, Gigabyte M27Q'ya benzer, ancak bir VA panel ile daha kötü görüş açılarına sahip ve aynı zamanda daha pahalı. 
 • LG 27GN750-B: LG 27GN750-B 1080p çözünürlüğe sahip etkileyici bir oyun monitörü ama 240Hz yenileme hızı ASUS VG279QM kadar yüksek değil.
 • Gigabyte AORUS FI27Q-X: Gigabyte Aorus FI27Q-X başka bir mükemmel oyun monitörü, ancak Samsung Odyssey G7'den daha pahalı, bu yüzden Samsung'u almaya değer. 
 • Gigabyte G27Q: Gigabyte G27Q, Gigabyte M27Q'ya benzer başka bir düşük maliyetli modeldir ve RGB alt piksel düzenine sahiptir, ancak bulunması daha zor olabilir.
 • MSI Optix MAG274QRF-QD: MSI Optix MAG274QRF-QD, Samsung Odyssey G7 LC32G75T'ye mükemmel bir IPS alternatifi, ancak 165Hz daha düşük yenileme hızına sahip. Acer Predator
 • XB273U GXbmiipruzx: Acer Predator XB27U GXbmiipruzx, Samsung Odyssey G7'den daha yüksek yenileme hızına ve daha iyi tepki sürelerine sahip, ancak düşük kullanılabilirlik nedeniyle bulunması zor.
 • Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx: Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx, Samsung Odyssey G7'den daha ucuzdur ve oyun oynamak için mükemmeldir, ancak daha düşük yenileme hızına sahiptir ve o kadar parlak olmaz. 
 • ASUS ROG Strix XG27UQ: ASUS ROG Strix XG27UQ, LG 27GN950-B ile hemen hemen aynı fiyata sahip mükemmel bir 4k oyun monitörüdür, ancak 144Hz'lik daha düşük bir maksimum yenileme hızına sahiptir. 
 • Dell Alienware AW2720HF: Dell Alienware AW2720HF, 240Hz yenileme hızına sahip harika bir 1080p oyun monitörüdür ve ASUS TUF VG279QM'den biraz daha ucuzdur, ancak hem maksimum yenileme hızında hem de 60Hz'de daha kötü tepki süresine sahiptir.

Diğer Donanım Haberleri İçin: Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021 - En İyi 7 Oyun Klavyesi - PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
https://media.graphassets.com/C0LXzLhNRrKAWoMKnTZB
Fatih SalMarketing Managergamerpazar
subscribe-banner
Oyun dünyasından haberdar ol hediyeleri kaçırma!
2469 oyuncu katıldı!
İlgini çekebilir
https://media.graphassets.com/UU8sSgATSXmH19aIiFrD

En İyi Ücretsiz Hikayeli Oyunlar

Devamını oku
https://media.graphassets.com/c3QG08bFS8nLQdaEl3TA

Rust Nasıl Oynanır | Yeni Başlayanlar için 13 Temel Rust İpuçları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/75Stq3eNQU2oLrH2SWTV

Açık Dünya Araba Oyunları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/uocl69qYRC6rmLQRmFD3

En İyi 10 Online Korku Oyunu

Devamını oku
https://media.graphassets.com/JdAREyRwTYepoBOT2Af7

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Devamını oku
https://media.graphassets.com/RNa2WYRPSEuNYXe1nXxQ

Teamfight Tactics (TFT) En iyi Komplar

Devamını oku
https://media.graphassets.com/XgR8vQrwQ4qIld3GxiSi

En İyi 5 Samuray Oyunu 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/e2oBtoLsRNGe8GoLNYjJ

En İyi 10 Zombi Oyunu

Devamını oku
https://media.graphassets.com/OG01wqCkSOSvSP0pMnit

Pubg Şekilli Nick Listesi ve Şekilli Klan Nickleri

Devamını oku
https://media.graphassets.com/XtZlFAGTJWToA3PQXRx4

Dünyanın En Zor Oyunları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/VbQvpFgfTYGthEvjc2IB

PS5'te Oynamak İçin En İyi 5 Özel Oyun

Devamını oku
https://media.graphassets.com/U4n96dAZQw6728qMWqHc

Tüm Zamanların En İyi 10 Gizlilik Oyunu

Devamını oku
https://media.graphassets.com/DF6iBuwQCiHLzIqq1t3N

Kablolu mu Kablosuz Fare mi: Oyun Oynamak İçin Hangisi Daha İyi?

Devamını oku
https://media.graphassets.com/cykf5QgR6OseBlwRFQnQ

En İyi 10 PS4 Oyunu 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/nSWmySDERDm8W8dQzl3L

Gamepad ile Oynamanız Gereken Pc Oyunları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/PsRT8kh6TOwE9V3CWAgN

En İyi 5 Macera Oyunu

Devamını oku
https://media.graphassets.com/Gti9gsfVSDaqBwq93eTH

En iyi Open-World Oyunların Listesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/eT2JjiNUQIKS2fPNLXns

Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/HUV5hDFlQMmjWHndbYJh

Cities: Skylines Yeni Başlayanların Şehirlerde Yapması Gerekenler

Devamını oku
https://media.graphassets.com/I5ZSjdXrSRWTvTOHijBw

Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/tm1s10FfR6rGBQ5cuhBL

Xbox Series X İçin En İyi 6 Monitör

Devamını oku
https://media.graphassets.com/6VAoaRZXT7ih9eklrVeg

CS:GO İçin En İyi Fare 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/ER4VHEDySAa8MAa6bhUn

Oyun İçin En İyi 8 Ucuz Fiyatlı Telefon

Devamını oku
https://media.graphassets.com/qNG9YN2QumDKlyPzr9p7

En İyi 7 Oyun Klavyesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/I0Pg0zzTtyM5qTQZAlFK

En İyi 14 Oyun Anakartı - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/CS8HTLN2Rb2JgxjCaRsZ

En İyi 8 CPU Soğutucusu - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/1oe953T0QGGewbFRQ3tw

CS:GO için En İyi Klavyeler 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/MHs4IPIRWGKp6ET0Fqhg

Oyun için en iyi 7 NVMe SSD - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/SRo9fBSmRJayZqLYcCtE

PC Oyunları İçin En İyi 7 Yakalama Kartı

Devamını oku
https://media.graphassets.com/rOThZmlOQpUaj6ttwlCW

Oyun Bilgisayarı vs Konsol: Hangisi Daha İyi?

Devamını oku
https://media.graphassets.com/ByKmW1d8RVSyXcyKysoT

Küçük Eller İçin En İyi 7 Oyun Faresi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/mdAkY9eGS9Wh5FISp2Lr

Oyun İçin En İyi 7 Ekran Kartı - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/wBle1ZOrTXqWvARBfa4F

En İyi 3 Razer Kulaklığı - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/M10YXs1QVqW1apcoQ2wd

En İyi 5 Ultra Geniş Oyun Monitörü - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/kOoZXvvoSvupVYAjX4ag

6 En İyi PS4 Oyun Kulaklığı - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/qDcT9fa9TiOt8w6pl6K0

En İyi 3 HyperX Kulaklığı - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/D0vRdf4vRcnPJE7BmG8x

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne işe yarar?

Devamını oku
https://media.graphassets.com/wd6zF4qCSIqeoCbFo7sU

PS4 İçin En İyi 5 Oyun Monitörü - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/MW96LTV8Rp6UIKfXvKqr

Oyun için Fare DPI'nızı Nasıl Kontrol Edebilir ve Değiştirebilirsiniz (2022)

Devamını oku
https://media.graphassets.com/HhoxZlgbTCK1phoeOCyl

Stream Deck Nasıl Kurulur ve Kullanılır? (2022)

Devamını oku
https://media.graphassets.com/wSosvx4xRhqSF2U1A0nA

2022 için En İyi Grafik Kartları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/V3Mra9PkRMCokZnSJcxu

Valorant Oynamak için En İyi 5 Monitör (2022)

Devamını oku
https://media.graphassets.com/lwK0HrPNSVmjUn0THpnq

Windows 10 Dizüstü Bilgisayara Nasıl Format Atılır?

Devamını oku
https://media.graphassets.com/V3Ks0dAyRHqGy3Zrgcwf

Oyun İçin En İyi 4 Kulak İçi Kulaklık - 2021

Devamını oku
https://media.graphassets.com/PUilUJFURtC7MLZJkz7B

Roccat Kane AIMO İncelemesi 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/aA681LUAQ86LvYgFfjfC

2022'nin En İyi VR Kulaklıkları

Devamını oku
https://media.graphassets.com/bxmN6iI9TeSL02Tvrltz

PUBG Mobile Oynamak için En İyi 5 Asus Telefonu (2022)

Devamını oku
https://media.graphassets.com/fMqaseZWTvSS0tmTtBW4

PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Devamını oku
https://media.graphassets.com/xukHVeHgSoyE8ssURM8A

HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/uThvcsSReP111L8dTVZg

Steelseries QCK Prism RGB Mouse Mat İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/sfTr8Z53T6G071yKNDPV

Oculus Rift S İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/H7aRIvSTTTWZlxnFMzZX

xFyro xS2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/TpfLb1YQw6DsVKo7s8wd

Oyunlarda İyi Bir Fare ve Klavye Ne Kadar Önemli

Devamını oku
https://media.graphassets.com/M4sxDIcrTbWkMLIv87BJ

SCUF Impact Syndicate Kolu İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/T2mPV6hpQ4amb5uMNeVs

Logitech Powerplay İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/Y22LoDd5T075JCdK0gXg

Mamut Touch Grips İncelemesi

Devamını oku
https://media.graphassets.com/6ORTcdtBShmUNTkwfXpQ

Oyun Oynamak İçin En İyi 5 Kulak İçi Kulaklık 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/CQYKPyWuSvWnEmyzBmQh

En İyi 5 Lenovo Oyun Dizüstü Bilgisayarı 2022

Devamını oku
https://media.graphassets.com/9NxbkzPPQ7WiTm9qrLsM

Satın Alınacak En İyi 5 Hızlı Şarjlı Oyun Telefonu 2023

Devamını oku
https://media.graphassets.com/IEy9p9knSnmAQqtyhU1I

Xbox One için En İyi 5 Aksesuar 2022

Devamını oku