gamerpazar-sell-banner
En iyi 5 DDR5 RAM (2022)

En iyi 5 DDR5 RAM (2022)

DDR5 RAM kısa süre önce en yeni 12. nesil Intel Core Alder Lake yonga setleriyle birlikte piyasaya sürüldü ve PC dünyasını kasıp kavurdu. PC'ler gelişmeye devam ettikçe , genellikle CPU'lar ve GPU'lar gibi bileşenlerin yeni nesillerle hızlandığını görüyoruz.

Senkronize Dinamik Rastgele Erişimli Bellek (SDRAM), PC alanındaki bu yükseltme trendinden farklı olan bir bileşendir. Şimdiye kadar, en yeni yineleme DDR5 dahil olmak üzere yalnızca altı nesil SDRAM gördük.

Yenilik nedeniyle, fiyatlandırma yüksek seviyede ancak 2022 civarında düşmesi bekleniyor. Bununla birlikte, şu anda ortak fikir şu anda büyük teknoloji gazetecilerinin, yükseltme yapmaktan kaçınmayı öneren bir anlatı oluşturması etrafında dönüyor ve bunun birincil nedeni elbette fiyatlandırma. .

Performans da ihmal edilebilir bir gelişmedir, ancak bu muhtemelen yanlıştır. Doğru donanımla eşleştirilirse önemli kazanımlar görülebilir. Yeni RAM için pazarda olsaydım, mermiyi ısırır ve biraz alırdım.

Not: Satın alma kararı vermeden önce uyumluluğu kontrol etmenizi öneririz. Bunlar genel önerilerdir ve kurulumunuza sığabilir ve çalışmayabilir.

Makale, yalnızca kişinin takdirine ve bilgisine bağlı olarak yapılması gereken hız aşırtma kavramını içeriyor. İstenmeyen sonuçlardan Sportskeeda sorumlu tutulamaz.

Bu sınıfının en iyisi DDR5 RAM çubuklarını keşfedin

1. GSkill Trident Z5 RGB Serisi 32GB DDR5 6000 MHz

G Skill Trident Z5 RGB Serisi 32GB DDR5 6000 MHz

G.Skill, son derece hızlı ve güvenilir RAM modülleri ile eşanlamlı bir markadır ve G.Skill'in bu DDR5 RAM'i de bir istisna değildir. 9000TL'lık bir fiyat noktasıyla, her 16 GB (2*16) için iki adet çift kanallı bellek çubuğu alırsınız. Bu bellek çubukları, 6000 MHz bellek hızıyla piyasadaki en hızlı DDR5 RAM'lerden bazılarıdır.

Bu ram çubukları, üst düzey oyun veya video düzenleme olsun, onlara attığınız her yoğun görevin üstesinden gelir. Fantezi RGB ile piyasadaki en hızlı RAM'i istiyorsanız, öneriyi biliyorsunuz.

2. CORSAIR Dominator Platinum RGB DDR5 32GB (2x16) DDR5 5600 MHz

CORSAIR Dominator Platinum RGB DDR5 32GB (2x16) DDR5 5600 MHz

Corsair, yazılım optimizasyonu ile zahmetsizce rezonansa giren harika bir donanım sağlamada ustadır. Dominator Platinum, Corsair iCUE yazılımı aracılığıyla güvenli ve kolay hız aşırtma sağlayan donanım destekli voltaj düzenlemesine sahiptir.

Dominator Platinum 7.600 TL ile hız aşırtma potansiyeli göz önüne alındığında olağanüstü bir değer. Corsair, ihtiyaç devam ederse, 64 GB (2*32) varyantını premium olarak da satar.

3. Kingston Technology Fury Beast DDR5 32GB (2x16) 5200MHz

Kingston Technology Fury Beast DDR5 32GB (2x16) 5200MHz

Kingston Fury Beast, en iyi değere sahip DDR5 RAM çubuklarından biridir. Bunlar mevcut en hızlı RAM çubukları olmasa da, on-die ECC (ODECC) teknolojisi ile iyi bir hız aşırtma potansiyeli sağlarlar.

Adından da anlaşılacağı gibi, Fury Beast gösterişli bir bileşenle birini aldatıyor, ancak gerçekte, RAM çubukları son derece şık ve gizli bir siyah tasarım sunuyor. Halo Infinite ve Fortnite gibi oyunları ortadan kaldıran minimal ve uygun fiyatlı bir DDR5 yükseltmesi arıyorsanız , Kingston sizi ele geçirdi.

4. XPG Lancer DDR5 RGB 32GB (2x16GB) 5200MHz

XPG Lancer DDR5 RGB 32GB (2x16GB) 5200MHz

XPG Lancer DDR5, şu anda mevcut olan en iyi yerleşik RAM çubuklarından biridir. Lancer, şık ve modaya uygun bir RGB görünümü arasında mükemmel bir denge kurar. RGB kolayca yapılandırılabilir ve birçok anakart üreticisinde bulunan RGB Sync yazılımını destekler.

Bu çubuklar ayrıca on-die ECC DDR5 teknolojisini takip eder ve inanılmaz bellek bozulması ve arıza koruma yeteneklerine sahiptir. XPG Lancer, temel gücü olarak güvenilirliğe odaklanan çok yönlü bir RAM'dir.

5. Crucial RAM DDR5 32GB (2x16) 4800MHz

Crucial RAM DDR5 32GB (2x16) 4800MHz

Bu Crucial DDR5 RAM, listede belirtilen diğer tüm RAM modüllerinin en düşük hızlarına sahiptir. Onu özel yapan, olağanüstü fiyat-performans değeridir. Crucial, minimal ve temel işlevsellik odaklı ürün vurgusu aracılığıyla bu özel değeri sağlayabilir.

Bu DDR5 RAM, ek ince ayar yapmadan kutudan çıktığı gibi harika çalışır ve toplam değer ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında DDR5 alanına kaygısız bir giriş yapar. RAM'in hızı konusunda hala tereddüt ediyorsanız, RAM, standart On-die ECC işlevselliği ile birleştirilmiş modül voltaj regülasyonu özelliğine sahiptir ve bu sayede makul ölçüde hız aşırtma yapabilirsiniz.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol