gamerpazar-sell-banner
En İyi 5 Harici HDD (2022)

En İyi 5 Harici HDD (2022)

Harici HDD'ler, oyuncular , öğrenciler ve çalışan profesyoneller için her zaman önemli bir araç olmuştur . Yıllar geçtikçe, harici HDD'ler daha hızlı, daha yetenekli ve daha güvenilir hale geldi.

Birçoğu verilerini depolamak için bulut hizmetlerini tercih ederken , bazıları verilerinin fiziksel bir HDD'de saklanmasını tercih eder. Buluttan farklı olarak, harici HDD'ler verilere erişmek için internet bağlantısı gerektirmez. WD, Seagate, Sandisk, Samsung ve Toshiba gibi çeşitli markalar uygun fiyatlı depolama çözümleri sunmaya kararlıdır.

Önemli verileri, medyayı ve hatta oyunları depolamak olsun, en yeni harici sabit disk sürücüleri tüm bu görevlerde üstün performans gösterir. Farklı bağlantı portları, aktarım hızı, dönüş hızları ve 1000TL ile 20.000 TL arasında değişen fiyatlar ile, özel ihtiyaçlar için harici bir HDD seçmek biraz zahmetlidir. Bu makale, farklı fiyat noktalarında piyasada bulunan en iyi harici HDD'lerden bazılarını listeler.

2022'de hangi harici HDD'yi satın almalısınız?

5) Western Digital My Passport

Western Digital My Passport
 • 5 TB'a kadar depolama kapasitesi
 • Bütçe dostu
 • İnce ve şık
 • 5400 devir/dakika

Western Digital My Passport, düşük bütçeli segmentteki en iyi harici sürücüdür. 1, 2, 4 ve 5 TB depolama kapasitesi seçenekleriyle bu harici HDD'ler çok incedir ve sıra dışı renklerde sunulur. Parola korumalı yerleşik 256 bit AES donanım şifrelemesi, değerli verilerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

My Passport, Windows, macOS ve Chrome OS ile uyumludur. 5Gbps SuperSpeed ​​USB 3.2 gen 1 ile kullanıcılar önemli dosyaları hızla yedekleyebilir. Üç yıllık sınırlı bir garanti ile birlikte gelir.

4) Seagate Backup Plus Hub

Seagate Backup Plus Hub
 • 14 TB'a kadar depolama kapasitesi
 • Bütçe dostu
 • Çift USB 3.0 bağlantı noktası
 • 5400 devir/dakika

Seagate Backup Plus Hub, orta sınıf bir harici HDD'dir. 4, 6, 8, 10, 12 ve 14TB depolama kapasitesi seçenekleriyle bu HDD'ler herkes için mükemmel bir seçimdir. Bu harici HDD, çift USB 3.0 bağlantı noktasına ve 160 MBps veri aktarım hızına sahiptir . Kullanıcılar, Seagate yedekleme yazılımını kullanarak verilerini kolayca yedekleyebilir.

NTFS sürücülerinin yüklü olduğu Windows, Chrome OS ve mac'u destekler. Dört aylık ücretsiz Adobe Creative Cloud Photography planı üyeliği ile birlikte gelir. Seagate Rescue Services, kaza sonucu oluşan hasarlardan kaynaklanan veri kaybına karşı koruma sağlar.

3) Seagate FireCuda Gaming Hub

Seagate FireCuda Gaming Hub
 • 16 TB'a kadar depolama kapasitesi
 • oyun için mükemmel
 • RGB LED'i
 • 7200 devir/dakika

Seagate Firecuda Gaming Hub, hem tasarım hem de performans açısından mükemmel bir oyun harici sabit diskidir. Razer Chroma desteği ile RGB LED'leri sergileyen listedeki tek harici sürücüdür.

Firecuda Gaming Hub, USB 3.2 ve USB Type-C bağlantı noktalarına sahiptir ve 8 TB ve 16 TB depolama seçenekleriyle birlikte gelir. Bu harici HDD , Seagate'in tescilli Rescue Data Recovery Services ile birlikte gelir. Çoğu Windows ve macOS sistemiyle uyumlu bir 7200 RPM HDD'dir.

2) Western Digital Black D10

Western Digital Black D10
 • 12 TB'a kadar depolama kapasitesi
 • oyun için mükemmel
 • Çift 7.5W şarj bağlantı noktası
 • 7200 devir/dakika

Western Digital Black D10, Western Digital Black harici HDD serisindeki amiral gemisi modelidir. Bu başka bir harici oyun sürücüsü. 12 TB ve 8 TB olmak üzere iki depolama seçeneği ile birlikte gelir. 12TB versiyonu Xbox ile de uyumludur . Bu 7200 RPM harici sürücü, 250 MBps'ye kadar veri aktarım hızlarına sahiptir. Gizli siyah çıkıntılı tasarım kesinlikle bir stil ifadesi yapar.

WD Digital Black D10 oyun sürücüsü, kullanılırken diğer cihazları şarj etmek için çift 7.5W USB Type-A şarj bağlantı noktasıyla donatılmıştır. Yerleşik soğutma çözümü, sorunsuz ve uzun oyun oturumları sağlar. WD Black D10, üç yıllık sınırlı garantiyle gelir.

1) Western Digital My Book Duo

Western Digital My Book Duo
 • 36 TB'a kadar depolama kapasitesi
 • RAID için Optimize Edilmiş WD Sürücüler
 • 256-bit AES Donanım Şifrelemesi
 • 7200 devir/dakika

Western Digital My Book Duo, tüm harici sabit disklerin zirvesidir. 36 TB'lık en büyük kapasiteye sahip harici bir sürücüdür. Diğer seçenekler arasında 28, 24, 20 ve 16 TB bulunur. Bu harici sabit disk canavarı her zaman her görev için hazırdır. 7200 RPM disk, verileri 360 MBps kadar hızlı depolamaya yardımcı olur. USB 3.0, 2.0, 3.1 ve Type-C dahil olmak üzere çok çeşitli bağlantı seçeneklerine sahiptir.

WD My Book Duo, kutudan çıktığı gibi RAID-0'a hazırdır. Kullanıcılar, WD Drive Utilities yazılımını kullanarak bu sürücüyü yedeklilik için RAID-1'e yapılandırabilir ve ayrıca iki bağımsız sürücü olarak da kullanılabilir. WD Security yazılımına sahip yerleşik 256 bit AES donanım şifrelemesi, üzerinde depolanan tüm önemli verileri korur.

Veri aktarım hızı, kapasite ve uzun ömür açısından harici sabit disk sürücülerinin ne kadar geliştiğini görmek gerçekten büyüleyici. Ancak bulut depolama çözümlerinin artan popülaritesi nedeniyle harici HDD'lerin ve SSD'lerin geleceği çok belirsiz.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol