gamerpazar-sell-banner
En İyi 5 Nvidia Ekran Kartı 2023

En İyi 5 Nvidia Ekran Kartı 2023

Nvidia ekran kartları dünya çapında oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Steam Donanım Anketi listelerindeki en popüler GPU'ların neredeyse tamamı Team Green tarafından tasarlanmıştır.

Şirket, birinci sınıf performans sunan GPU'lar geliştirdi. Bunun yanı sıra Nvidia, AI ses işleme gibi teknolojileri ve özel sürücüler ve Nvidia Omniverse gibi yaratıcı araçları da bir araya getiriyor.

Bu nedenle, Nvidia grafik kartları hem yaratıcı profesyoneller hem de oyuncular için özel olarak tasarlanmıştır ve bu da onları evrensel bir seçim haline getirir. Bu kılavuzda, bütçe kartlarından başlayıp üst düzey, en yeni seçimlere kadar kullanıcıların tercih edebileceği en iyi seçenekleri listeleyeceğiz.

Not: Bu makale özneldir ve yazarın görüşlerini yansıtmaktadır.

2023'te En İyi Nvidia Grafik Kartlarını Satın Alma Rehberi

5) Nvidia GeForce GTX 1650 Super

Nvidia GeForce GTX 1650 Super

Son zamanlarda GeForce GTX 1650, Steam Donanım Anketi listelerinde popülerlik tacını devraldı. Ancak ekran kartı, yerini aldığı altı yaşındaki GTX 1060'tan daha yavaş. Böylece, oyuncular bunun yerine bu GPU'nun Süper varyantını tercih edebilirler.

Kart, AMD Radeon RX 6500 XT ile ticaret yapıyor ve birçok senaryoda AMD eşdeğerini geçiyor. Ancak, önermesi açısından ikincisine kaybeder.

4) Nvidia GeForce RTX 3060 Ti

Nvidia GeForce RTX 3060 Ti

GeForce RTX 3060 Ti, 1080p'de ödün vermeden oyun oynamak için en iyi Nvidia grafik kartıdır. Ayrıca 1440p'de birden fazla oyunu kolaylıkla yönetebilir.

Grafik kartı bugünlerde MSRP'sinin biraz üzerinde satılıyor, bu nedenle birçok oyuncu RX 6600 XT'yi onun yerine sağlam bir seçenek olarak görüyor. Bununla birlikte, AMD GPU, nispeten daha zayıf ışın izleme ve rasterleştirme performansı sunar.

3) Nvidia GeForce RTX 4070 Ti

Nvidia GeForce RTX 4070 Ti

RTX 4070 Ti, yeniden oluşturulmuş bir RTX 4080 12GB 'dır. Kart, CES 2023'te tanıtıldı ve 799 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabilir. 4070 Ti, bütçeye uygun bir GPU olmasa da, Ampere serisinin amiral gemisi olan 3090 Ti ile rekabet ediyor.

Ek olarak, kullanıcılar daha önce hiç olmadığı kadar kare hızı kazanımları elde etmek için AI çerçeve oluşturma ve yükseltme teknolojilerini birleştiren DLSS 3'e erişebilir. Bu, kartı çok yüksek kare hızlarında 1440p ve 4K oyunlar için eşit derecede güçlü kılar.

Donanımlarına binlercesini yüklemek istemeyen oyuncular için 4070 Ti, sağlam bir Nvidia grafik kartıdır.

2) Nvidia GeForce RTX 4080

 Nvidia GeForce RTX 4080

GeForce RTX 4080, daha pahalı olan RTX 4090'ın biraz daha küçültülmüş bir versiyonu olarak 2020'de piyasaya sürüldü. Birçok kullanıcı için eski, üst düzey bir donanım için mantıklı bir Nvidia grafik kartı.

GPU, benzersiz rasterleştirme ve ışın izleme performansı sunar ve yukarıda listelenen 4070 Ti gibi en son zamansal yükseltme ve çerçeve oluşturma teknolojilerini destekler. Ayrıca, neredeyse tüm video oyunlarını herhangi bir kare düşmesi veya takılma olmadan 4K'da çalıştırabilir.

1) Nvidia GeForce RTX 4090

Nvidia GeForce RTX 4090

GeForce RTX 4090 şu anda piyasadaki en iyi Nvidia grafik kartıdır. GPU, şirketin sınıfının en iyi teklifidir ve oldukça uzun bir süre amiral gemisi olmaya devam edecektir. RTX 4090, tüketicilerin grafik bilgi işlem çözümlerinin zirvesidir.

Kartın fiyatı yüksek olsa da, 3090 Ti'ye kıyasla watt başına daha iyi performans sunuyor.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Burak Kurt
Burak Kurt1997‘de İstanbul ‘da doğdu. MIS bölümü mezunu ve kariyerine yazılım sektöründe devam ediyor. Oldschool MMO oyunlarında usta bir oyuncu.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol