gamerpazar-sell-banner
En iyi SSD'ler: İncelemeler ve Satın Alma Önerileri

En iyi SSD'ler: İncelemeler ve Satın Alma Önerileri

Katı hal sürücüsüne geçmek, PC'niz için yapabileceğiniz en iyi yükseltmedir. Bu harika aygıtlar önyükleme sürelerini hızlandırır, programlarınızın ve oyunlarınızın yanıt verme hızını artırır ve genel olarak bilgisayarınızın hızlı olduğunu hissettirir. Ancak tüm katı hal sürücüleri aynı değildir. Tamamen farklı bir seviyeye ulaşan okuma ve yazma hızlarına ulaşmak için çok para harcayabilir veya bütçenizi zorlamadan sağlam performans sunan birinci sınıf SSD'ler bulabilirsiniz.

Birçok SSD, 2,5 inçlik bir form faktörüyle gelir ve geleneksel bir sabit sürücü tarafından kullanılan aynı SATA bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayarınıza bağlanır. Ancak modern bir anakartta M.2 bağlantısına uyan küçük NVMe (Kalıcı Olmayan Ekspres Bellek) SSD'ler ve uyumlu PC'ler için son derece hızlı PCIe 4.0 katı hal sürücüler giderek daha yaygın hale geliyor ve hatta bir PCIe adaptörüne oturan ve ana kartınıza bir grafik kartı veya ses kartı gibi yuva yapan SSD'ler bile bulabilirsiniz. Mükemmel SSD'yi seçmek eskisi kadar kolay değil, ancak SK Hynix Platinum P41 gibi mükemmel yeni sürücüler kesinlikle sorunsuz bir yükseltme durumu elde etmeye çalışıyor.

Bu kılavuzun amacı budur. Herhangi bir kullanım durumu için en iyi SSD'leri bulmak için çok sayıda sürücüyü test ettik ve en iyi seçimlerimizi aşağıda sunuyoruz. Buna ek olarak, daha bilgili bir müşteri olabilmeniz için bir SSD'de nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size yararlı bilgiler veriyoruz. Kısa not: Bu toplama yalnızca dahili katı hal sürücülerini kapsar. En iyi yüksek performanslı taşınabilir SSD için yeni taçlandırılan Samsung T7 Shield gibi taşınabilir bir depolama çözümü arıyorsanız, GamerPazar'ın en iyi harici sürücüler kılavuzuna bakın.

En İyi SSD'ler

1. Samsung 870 EVO – En İyi SATA SSD

Küçük bir M.2 yerine geleneksel 2,5 inçlik bir SATA sürücüsüyle biraz depolama alanı eklemek istiyorsanız, Samsung'un muhteşem 870 EVO'su en iyi seçeneğinizdir. Test ettiğimiz en hızlı SATA SSD'dir, 4 TB'a kadar kapasiteyle sunulur ve hızı göz önüne alındığında son derece uygun fiyatlıdır. Yönetim yazılımı ve uzun garanti süresi de takdiri hak ediyor. EVO serisinin SSD'ler arasında bir efsane olmasının bir nedeni var.

Samsung 870 EVO

2. Crucial BX500 – En iyi bütçeli SATA SSD

Samsung 870 EVO, performansın ve uygun fiyatın baş döndürücü bir karışımını sunar, ancak mümkün olduğunca ucuza mümkün olduğunca fazla kapasite istiyorsanız, Crucial BX500'ü düşünün.

Crucial BX500

3. Crucial P3 – En İyi PCIe 3.0 SSD

Elbette, PCIe 4.0 SSD'ler büyük dosya aktarımları sırasında çığlık atıyor, ancak hala PCIe 3.0 ile daha eski bir sistem kullanıyorsanız, bir NVMe SSD'ye yükseltme yapmak, bilgisayarınızın hızına ve genel yanıt verme hızına hâlâ önemli faydalar sağlıyor.

Crucial P3

4. WD Black SN850X – En İyi PCIe 4.0 SSD

Son teknoloji PCIe 4.0 SSD'ler, SATA veya PCIe 3.0 NVMe sürücüler kadar ucuz değil, ancak artık teknoloji daha da yerleştiğinden, cazip fiyatlarla sunulan birkaç model görmeye başlıyoruz. Uygun fiyatlı grubun en iyisi. Önemli P3 Plus. SSD'ler arasında önem kazanmaktadır. Ayrıca gösterimi tavsiye ettiğimiz bir üründür.

WD Black SN850X

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol