gamerpazar-sell-banner
Fortnite İçin En İyi 5 Oyun Konsolu

Fortnite İçin En İyi 5 Oyun Konsolu

1. PlayStation 5

Sony, PS5 ile yeni nesil oyun için bir çıta belirledi. Konsol, 10,3 teraflop RDNA 2 GPU ve 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU ile tam bir canavar. PS5, grafik becerisini oldukça verimli bir şekilde kullanır ve kütüphanesinde en iyi tek oyunculu anlatılardan bazılarına sahiptir.

PlayStation 5

2. Xbox Series X

Kağıt üzerinde Xbox Series X, bir konsolda var olan en güçlü donanımdır. Büyük bir 12 teraflop üreten özel bir RDNA 2 GPU'ya dayalıdır. Fortnite'daki performansı da bunu açıkça gösteriyor. PS5 ile aynı standartlara sahip ve oyunu 1440P'de 120 FPS ve 4K'da 60 FPS'de çalıştırmayı başarıyor.

Gerçek oyun içi performans ve kıyaslamalar açısından, Xbox Series X'in yüksek oranda yığılmış bir arena oyununun son çemberlerinde biraz daha iyi performans gösterebileceğini fark ettik.

Akılda tutmanız gereken bir şey, Xbox Series X'in amiral gemisine özel oyunlar açısından PS5'in önünde yetersiz kaldığıdır. Ancak Xbox Game Pass'in eklenmesiyle kesinlikle çok sayıda oyunun keyfini çok uygun fiyata çıkarabilirsiniz.

Xbox Series X

3. Xbox Series S

Xbox Series S, üstün Xbox Series X'in nerflenmiş bir çeşididir. Epic'in battle royale oyununu sadece 8500 Türk Lirası ile oynamak açık ara en iyi değer önerisidir. Series S'i bu kadar özel kılan ise söz konusu oyunu verilen fiyata 120 FPS'de çalıştırabilmesi.

Konsol, düşük 4 teraflop GPU performansı nedeniyle yüksek grafikli oyunlarda başarılı olabilir veya ıskalayabilir, ancak Fortnite'ı 1080P çözünürlükte 120 FPS'de veya 1200P çözünürlükte 60 FPS'de çalıştırmayı başarır.

Battle Royale'in kaotik çılgınlığını 120 FPS'de en ucuz fiyata yaşamak istiyorsanız kurtarıcınız Xbox Series S.

Xbox Series S

4. Playstation 4 Pro

Bu tavsiye, Xbox One X ile aynı çizgide. PS4 Pro, özellikle mevcut fiyatları düşünüldüğünde büyük değer yaratmayı başarıyor. Çok sayıda bulabilirseniz, Fortnite çözümünüz olarak bununla yetinmekten çekinmeyin.

PS4 için bu orta döngü yenilemesi, Fortnite için yükseltilmiş bir 4K çözünürlükte sabit bir 60 FPS'ye ulaşmayı başarır. Epic'in battle royale unvanına ek olarak, mevcut tüm önemli nesil oyunlara sahiptir.

PS4 Pro, en az birkaç yıl boyunca yazılım desteği ve AAA oyunları almaya devam etmelidir. Şüphesiz, mevcut nesil konsollara harika bir bütçe alternatifi.

Playstation 4 Pro

5. Xbox One X

Xbox One X, Xbox One serisinin amiral gemisi çeşididir. Artık kesinlikle önceki nesil olarak kabul ediliyor, ancak yine de son derece iyi performans gösterebilir. Xbox Series S benzerlerinden bile daha yüksek olan 6 teraflop üretebilen yetenekli bir GPU'ya sahiptir.

Xbox One X, Fortnite'ı sabit bir 60 FPS'de ve yerel 4K çözünürlükte çalıştırabilir. Konsol günümüzde cazip fiyatlarla bulunabiliyor ve bu nedenle Fortnite'ı sadece 60 FPS'de oynamak istiyorsanız harika bir seçenek.

Xbox One X

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol