gamerpazar-sell-banner
Fortnite Oynamak için En iyi 5 AMD İşlemci

Fortnite Oynamak için En iyi 5 AMD İşlemci

Ateş etme ve inşa etme ile oyun içi savaşın ikili işlem gereksinimleri göz önüne alındığında Fortnite, bugün dünyanın grafik açısından en yoğun battle royale oyunlarından biridir. Artan sistem gereksinimleriyle birlikte, sorunsuz oynanışı sağlamak daha pahalı hale geliyor.

AMD'nin Ryzen serisi, PC ve dizüstü bilgisayar kullanan ileri düzey kullanıcılar için tercih edilen ürün olarak çeşitli fiyat segmentlerinde manşetlere çıkıyor. AMD işlemciler ve güçlü tümleşik grafiklerinin oyun dizüstü bilgisayarları ve hazır PC'ler için en iyi seçenek olmasıyla, büyük markalar da bu değişikliği dikkate aldı.

5) Ryzen 3 5300G

Zen 3 APU ve Radeon RX Vega 6 grafik motoru, bu CPU'da bir araya gelerek 720p'de muhteşem Fortnite performansları sağlıyor ve çoğu kişi bunu daha pahalı olan Ryzen 5 5600G ile karşılaştırıyor. Çip, AM4 anakartlarla uyumludur ve yoğun hız aşırtma altında sabit kalır. Günümüzün en uygun maliyetli seçeneklerinden biri olan 5300G'nin tek büyük kusuru, yalnızca OEM satışıdır. Bu, işlemcinin kullanıma hazır PC veya dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere yalnızca büyük şirketlere satıldığı anlamına gelir.

Ryzen 3 5300G

4) Ryzen 5 4600G

4600G'ye harika bir teklif veren şey, son nesil Zen 2 mikro mimarisi nedeniyle, piyasaya yeni seçenekler sunulduktan sonra CPU fiyatlarının düşürülmesidir. Fortnite dahil hemen hemen her oyunda 720p'de kıskanılacak performanslar sağlayabilen bir Radeon RX Vega 7 içerir.

Ryzen 5 4600G

3) Ryzen 5 5600G

Uzman kullanıcılar, piyasadaki onlar için en iyi çip olduğu ve ceplerinde bir delik açmayacağı için bu bölüme dikkat etmelidir. 1080p'de bile iyi Fortnite oynanışı ve 720p'de olağanüstü performans sağlayan sağlam bir Radeon RX Vega 7 grafik motoruyla birlikte gelir.

Bu paketin değerini artıran iki faktör, kararlı hız aşırtmaya izin veren kutu içi CPU Soğutucu ve 5600G'nin rakip i5-11600K'dan çok daha ucuz olmasıdır.

Ryzen 5 5600G

2) Ryzen 7 Pro 4750G

16 iş parçacığından oluşan sekiz set Zen 2 çekirdeği ve bir Radeon RX Vega 8 grafik motoru ile bu çip, 2100 MHz'e kadar çalışabiliyor. 5300G gibi, bu işlemci de yalnızca OEM'dir, yani yalnızca kullanıma hazır PC ve dizüstü bilgisayarlar üreten şirketlere satılır.

Bu, okuyucuların bu APU'yu alamayacakları anlamına gelmez, çünkü birkaç bayi onu bir sonraki PC'lerini kuran kullanıcılara sunacaktır. Bu tür bayiler, ürünü genellikle kutusu veya CPU soğutucusu olmadan satar ve çipin taban fiyatı üzerinden küçük bir prim alır.

Ryzen 7 Pro 4750G

1) Ryzen 7 5700G

Basitçe söylemek gerekirse, bu, yazı yazıldığı sırada piyasadaki mutlak en iyi APU'dur ve son birkaç yılın birkaç özel GPU'su ile aynı seviyede çarpıcı 1080P Fortnite oynanışı sunabilir.

5700G'nin 4750G'nin daha kolay bulunabilen ve biraz daha güçlü bir versiyonu olduğu anlaşılıyor çünkü işlemci doğrudan AMD aracılığıyla tüketicilere sunuluyor ve daha yüksek bir tabana ve hızlandırılmış saatlere sahip. 4750G'deki küçük yükseltmeler, kullanıcının Fortnite deneyiminde önemli gerçek zamanlı yükseltmeler sağlayabilir.

Ryzen 7 5700G

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol