gamerpazar-sell-banner
Fortnite ve Valorant Oynamak İçin En İyi Monitörler 2023

Fortnite ve Valorant Oynamak İçin En İyi Monitörler 2023

Fortnite ve Valorant, her ikisi de rekabetçi nişancı oyunlarıdır ve hızlı bir monitöre sahip olmak, rekabete göre büyük bir avantajdır. Daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitör, ekranınızda beliren düşmanlara daha hızlı tepki vermenize ve düelloları kazanmanıza yardımcı olur. Günümüzün oyun monitörleri, son derece yüksek yenileme hızlarına, düşük yanıt sürelerine ve onları en üst düzeyde oyun oynamaya uygun hale getiren diğer özelliklere sahiptir.

Yukarıda belirtilen oynaması ücretsiz oyunların ikisi de en zorlu oyunlar değildir ve düşük özellikli bilgisayarlarda oynanabilir, ancak yüksek yenileme hızına sahip bir monitörden tam olarak yararlanmak ve 360'ın üzerinde bir FPS'ye ulaşmak için güçlü bir bilgisayar ihtiyaç duyulacak Bu makale, Fortnite ve Valorant'ta daha fazla kazanmanıza yardımcı olacak yüksek yenileme hızına sahip monitörleri listeleyecektir.

1. MSI Oculux NXG253R

MSI Oculux NXG253R

Ekran Boyutu / En Boy Oranı 24,5 inç / 16:9

Çözünürlük: 1920x1080

Yenileme Hızı: 360Hz

Tepki Süresi: 1ms

MSI Oculux NXG253R, oyuncu kitlesine hitap eden birçok özelliğe sahiptir. Ultra hızlı 360Hz IPS panel, ekran yırtılmasını azaltan Nvidia G-sync'e, hareketli görselleri akıcı hale getiren ULMB'ye, göz yorgunluğunu azaltan titreşim önleme teknolojisine ve 178 derecelik geniş görüş açısına sahiptir. Ayrıca, sistem gecikmesini hesaplayan ve en az giriş gecikmesi için hangi bileşenlerin yükseltilmesi gerektiğini bildiren bir Nvidia Reflex Latency Analyzer'a sahiptir.

Monitörün arkasında özelleştirilebilen RGB aydınlatma ve döndürme, döndürme, yükseklik ayarı ve eğme özelliklerine sahip kablo yönetimli bir stand bulunur. Bu, Valorant ve Fortnite için uygun tüm özelliklere sahip, HDR'ye hazır bir monitördür.

2. ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN

ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN

Ekran Boyutu / En Boy Oranı 27 inç; 1000R eğrisi / 16:9

Çözünürlük: 2560x1440

Yenileme Süresi: 240 Hz

Tepki Süresi: 1 ms

Her milisaniyelik tepki süresinin önemli olduğu Fortnite ve Valorant gibi oyunlar için ideal olan 360Hz yenileme hızı oldukça kullanışlı olacaktır. Ekrandaki yansımaları azaltan parlama önleyici çerçevelere sahip olduğundan, oyuna odaklanmanıza yardımcı olduğu için e-spor oyunları düşünülerek tasarlanmıştır. Ayrıca, diğer ASUS ürünleri ile senkronize edilebilen ve özelleştirilebilir arka ambiyans aydınlatmasına sahiptir.

Stand, masanızı düzenli tutmak için akıllı kablo yönetimine sahiptir. Ek olarak, stant ayrıca yükseklik ayarlamalarını, döndürmeleri ve eğimli 90 derecelik bir pivotu destekler. Akıcı hareket eden görseller sağlayan ve ekranda yırtılma olmayan Nvidia ULMB (Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) ile Nvidia G-sync özelliğine sahiptir. Ayrıca, uzun oyun seansları sırasında soğuk bir sıcaklığı korumak için büyük bir yerleşik soğutucuya sahiptir.

3. Alienware 25 AW2521H

 Alienware 25 AW2521H

Ekran Boyutu / En Boy Oranı 25 inç / 16:9

Çözünürlük: 1920x1080

Yenileme Hızı: 360Hz

Tepki Süresi: 1ms

360 Hz yenileme hızıyla Valorant ve Fortnite, bu monitörde oynandığında inanılmaz akıcı bir şekilde çalışacak. Yalnızca bir 1080p panel olmasına rağmen, daha yüksek FPS'ye daha fazla önem verilen rekabetçi oyunlar olduklarından, iki oyunun grafiksel olarak en iyi görünmesine gerek yoktur.

Alienware 25, özelleştirilebilen RGB halka şeklinde arka yüzüyle şık bir tasarıma sahiptir. Ayrıca G-sync'i destekler ve giriş gecikmesini önemli ölçüde azaltan Nvidia Reflex teknolojisi ile eşleştirilmiştir. Bu size Valorant ve Fortnite'ta rekabet avantajı sağlayacaktır. 8000:1 dinamik aralık ile canlı, doygun ve doğru renkler gösterecektir.

4. Samsung Odyssey G7 27-inch

Samsung Odyssey G7 27

Ekran Boyutu / En Boy Oranı 24,5 inç / 16:9

Çözünürlük: 1920x1080

Yenileme Hızı: 360Hz

Tepki Süresi: 1ms

Kavisli bir monitör, uzun oyun seanslarında gözlerinizin üzerindeki yükü azaltır çünkü monitörün eğrisi gözlerinizin görüş alanıyla eşleşir ve daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunar. Valorant ve Fortnite oyuncuları için sağlam bir seçenek haline getiren Samsung Odyssey, piyasadaki en yüksek kavis, 240 Hz yenileme hızı ve 1 ms yanıt süresi sunuyor.

İki adet USB 3.0 yuvası ve bir kulaklık girişi bulunan monitör, ayrıca HDR özelliğine ve 1440p çözünürlüğe sahip. Bu nedenle, oyunları yüksek FPS'de yüksek çözünürlükte çalıştırabilen bir PC'niz varsa, tercih edilebilecek en iyi monitör budur. Ekran, yerel karartma ve 2500:1 kontrast ile muhteşem.

5. Acer Predator XB253QGX

 Acer Predator XB253QGX

Ekran Boyutu / En Boy Oranı 24,5 inç / 16:9

Çözünürlük: 1920x1080

Yenileme Hızı: 240Hz

Tepki Süresi: 0,5ms

Acer Predator XB253QGX, piyasadaki tüm monitörler arasında en hızlı olan 0,5 ms'lik yanıt süresine sahiptir. Bu monitör, yüksek yoklama oranlarına sahip bir klavye ve fare ile yüksek FPS'yi yükseltebilen bir PC ile eşleştirilirse, neredeyse hiç giriş gecikmesi olmayacağı için şimdiye kadarki en akıcı oyun deneyimlerinden birini sunabilir.

Tüm renkleri doğru şekilde gösteren parlak beyazlar ve koyu siyahlar ile canlı ve doygun bir ekrana sahiptir. Rahatlık için dört USB bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi vardır. IPS monitör 240Hz yenileme hızına sahip ki bu piyasadaki en hızlı değil ama özellikleri ile fiyatına göre harika bir seçenek.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol