gamerpazar-sell-banner
GT Omega Apex Direksiyon Sehpası İncelemesi

GT Omega Apex Direksiyon Sehpası İncelemesi

GT OMEGA APEX

Kendini adamış sim-yarış hayranlarının keyiflerini artırmak için inşa ettikleri veya satın aldıkları bazı inanılmaz donanımlar var. Ancak alan, bütçe veya yarışma konusunda o kadar ciddi olmadığımız için bu benim için bir seçenek olmayabilir. Tekerlek sehpalarının devreye girdiği yer burasıdır, tekerleğinizi bir masaya sıkıştırmak ile tüm odayı tüketen devasa bir teçhizat arasında mutlu bir orta yol. Daha önce bir tekerlek sehpasını inceledim, ancak şimdi yükselttim ve bu yükseltme hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. İşte, GT Omega Apex tekerlekli sehpa. Görmeye devam et. Bu yeterince uzun. Artık bakmayı bırakabilir ve okumaya devam edebilirsiniz.

Apex'i inşa etmek oldukça kolaydır çünkü hantal çerçevenin ana kısmı kutudan çıkmaya hazırdır. Tek yapmanız gereken, birlikte verilen vites kolu montajını takmak ve ardından direksiyonunuzu ve pedallarınızı her şeye yapıştırmak. Kuşkusuz, talimat sayfası biraz işe yaramaz, ancak biraz sağduyu dokunuşu, insan anatomisinin herhangi bir hassas parçasına yanlışlıkla kapatmadan her şeyi oluşturmanıza izin verecektir. Parçaları ne sıklıkta yanlış yerleştirdiğinize bağlı olarak, her şeyi 10-20 dakikada bir araya getirebileceğinizi söyleyebilirim.

GT Omega Apex

Torbada gelen somun anahtarları ve Alyan anahtarlarının yanı sıra, bazılarını kaybetmeniz ihtimaline karşı güven verici miktarda ekstra vida, rondela ve somun da vardır. Ayrıca, kabloları düzenlemeye yardımcı olacak bazı kullanışlı Velcro kayışlar da vardır.

GT Omega, Apex'i X tarzı bir çerçeveye sahip olarak tanımlıyor, ancak bence daha çok ters çevrilmiş bir y'ye benziyor. Ama bu şey kendini alfabenin hangi harfi olarak gizlemeye çalışırsa çalışsın, kesin olan bir şey var: O tıknaz bir canavar. Bu aynı zamanda güzel ve sağlam olduğu anlamına gelir. DiRT 2'de çaresizce tekerleğimi ileri geri gördüğümde ve ciğerlerimin tepesinde çığlık atarken bile (VR'de DiRT 2.0 korkutucu, ya'll) Apex zar zor kıpırdadı. Bazı etkileyici seviyelerde güç uygulayabildikleri için doğrudan tahrikli bir tekerleğe ne kadar iyi dayanacağı konusunda yorum yapamam, ancak benim için harikaydı ve kullandığım temel Next Level Lite standından önemli bir adımdı. .

GT Omega Apex'in benim için en iyi özelliği, pedallar için ne kadar ayar olduğu. Düzden dikeye her yere sahip olabilirsiniz. Şahsen ben çok sert bir fren pedalına sahip bir Logitech G920 kullanıyorum. Düz dururken veya hafif bir açıyla bile frene yeterince baskı uygulamak zordur, ancak Apex ile açıyı çok daha yükseğe çıkarabildim ve bu, frenlememi büyük ölçüde iyileştirdi. Ayrıca pedalları ileri veya geri kaydırmak için bolca yer vardır, bu nedenle tüm platformu bir açıyla çevirmek arasında pedalları tam olarak doğru yerleştirmek için yığınla yeriniz olur.

Çok fazla basınç uygularken bile pedal plakasında yalnızca çok az miktarda esneklik vardır. Bu, Omega Apex'in genel yapı kalitesinin güzel bir kanıtı.

GT Omega Apex

Tekerleğin kendisi, tüm büyük markalar için önceden delinmiş olarak gelen sağlam bir metal plaka üzerine monte edilmiştir, ancak elbette seçtiğiniz tekerleğin desteklenip desteklenmediğini her zaman iki kez kontrol etmelisiniz. Plakanın kendisinde, tekerleğinizi istediğiniz gibi açabilmeniz için güzel bir eğim ayarı elde edersiniz. Yüksekliğe gelince, çıtayı 67 cm'den 86 cm'ye yükseltebilirsiniz, bu harika olmasa da makul. Birlikte verilen değiştirici montajını takarsanız, biraz daha az ayar yapılabileceğini unutmayın.

Vites kolu montajı sola veya sağa takılabilir ve oldukça alçaktır. Aslında normal sandalyemi kullanırken bunu dikkate almamıştım ve kolçaklardan dolayı vites değiştiremeyeceğimi öğrendim.

Üst çubuk boyunca ayrıca, GT Omega'nın insanların istedikleri her şeyi monte etmeleri için olduğunu söylediği, delinmiş ekstra delikler göreceksiniz. Klavye montajı gibi birkaç resmi aksesuar da var.

Apex'i saklamak için yukarı katlamak…zorludur. İdeal olarak bu iki kişilik bir iştir, ancak kendi başınıza da idare edebilirsiniz. Pedal plakasını tekrar sıkmadan önce plakayı kaldırabileceğiniz konumda tutan iki topuzu gevşetmeniz gerekir. Ardından, ağırlığı biraz kaldırma ve iki ayağı birbirine katlamak için ayağınızı kullanma durumu. Şahsen, standlar için menteşe görevi gören somunları gevşek bırakmayı seçtim, çünkü aksi takdirde, Apex'i her hareket ettirdiğinizde bunları gevşetmek ve sıkmak için Allen anahtarını ve anahtarı tutmanız gerekir. Onları gevşek bırakmak, apeksi hareket ettirirken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir, ancak alternatifinden biraz daha uygundur. Menteşe için bir tür hızlı bırakma sisteminin kullanımı çok daha kolay olurdu. Bununla birlikte, ben bir mühendis değilim ve belki de GT Omega, yeterince güçlü olan daha kolay bir şey bulamadı.

Bir tekerlek ve pedallar takılı olmadan 16 KG'de Apex tam olarak hafif bir kit parçası değildir ve küçük de değildir. Bu kesinlikle depolama kolaylığını biraz engelliyor, ancak iyi haber şu ki, GT Omega ayrıca Apex standının altına oturan ve hareket etmeyi çok daha kolaylaştıran kilitleme tekerlekleri satıyor. Dürüst olmak gerekirse, 150 £ fiyat etiketi göz önüne alındığında, bunların kutuya dahil edilmesini isterdim.

GT Omega Apex

Kısacası, Omega Apex'i paketlemek, diğer küçük stantlarda olduğu kadar kolay değildir, ancak takas, sürüş maskaralıklarınız için daha istikrarlı bir platformdur. Sadece bunun için yeriniz olduğundan emin olun. Tamamen kurulmuş olan Apex 80cm yüksekliğinde, 55cm genişliğinde ve 69cm (güzel) uzunluğundadır. Ancak, yapılması en kolay şey olmasa da, direksiyon ve pedallar takılıyken standınızı yukarı katlamak, her şeyi kurulumda bırakma lüksüne sahip olmayan herkes için harikadır.

Diğer tek sorunum, vites değiştiriciden gelen gürültünün tüm ünite tarafından güçlendirilmesi gibi görünüyor. Adil olmak gerekirse, her şey metalden yapılmıştır, bu nedenle direksiyonunuzdan, pedallardan ve vites değiştiriciden gelen her ses metalden aktarılacaktır. Birlikte verilen lastik ayaklar, doğrudan zemine gönderilen gürültünün bir kısmını hafifletmeye yardımcı olur, ancak kauçuk bir paspas veya onu boğmaya yardımcı olacak bir şey almaya değer olabilir.

Genel olarak GT Omega Apex tekerlekli sehpa, neredeyse yapı kalitesi kadar önemli bir fiyat etiketi ile gelen harika bir üründür. Basitçe söylemek gerekirse, Apex'i muhtemelen herkese tavsiye etmem, iyi yapılmış veya harika bir tekerlekli sehpa olmadığı için değil, çok kullanmayı planlamıyorsanız pahalı bir satın alma olduğu için. Ayda yalnızca bir kez direksiyonunuzu kırarsanız, biraz para biriktirmek ve daha basit bir seçeneğe gitmek muhtemelen en iyisidir. Ancak kendinizi bir tekerlekle yarışırken bulduysanız ve daha sağlam bir şey istiyorsanız, o zaman Apex her kuruşuna değer.

GT Omega Apex

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol