gamerpazar-sell-banner
Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

Bir tutam ekstra sese sahip bir oyun koltuğu, oyun deneyiminizi gerçekten bir sonraki seviyeye taşıyabilir, bu nedenle bugün sizin için hoparlörlü en iyi oyun koltuğunu bulacağımızı düşündük. Bu tekliflerden bazıları biraz pahalı olabilir, ancak entegre hoparlörlere sahip bir oyun koltuğunu hiç denemediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Sektördeki hoparlörlere sahip en iyi beş oyun koltuğunu sıraladık ve inceledik ve hatta tatlı yanaklarınız için o tatlı koltuğu bulmanızı sağlamak için bir "Dikkat Edilmesi Gerekenler" kılavuzu bile oluşturduk. Başlayalım.

Boy

Bir oyun koltuğu için alışveriş yaparken ilk uğrayacağınız nokta, sizin için doğru boyutta olup olmadığını kontrol etmektir, çünkü kalçanızın yalnızca yarısını alırsa ve başınız koltuk başlığından daha yükseğe çıkarsa çok rahat olmayacaktır.

Boy ve kilonuzla ilgili bazı güncel ölçümlere ihtiyacınız olacak. O zaman tek yapmanız gereken bu ölçüleri onları taşıyabilecek kapasiteye sahip bir sandalye ile eşleştirmek. Birçok önde gelen marka, 6 fit 8 inç'e kadar oyuncuları ağırlayabilen ve 400 lb'ye kadar destek verebilen sandalyeler üretiyor.

Ergonomi

Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

Bugünlerde sandalyelerde oturarak geçirdiğimiz saat sayısı göz önüne alındığında, seçtiğiniz sandalyenin ergonomi göz önünde bulundurularak tasarlandığından emin olmalısınız. Bunun içinde özellikle iki şey arıyoruz: Boyun ve bel desteği. Ergonomik tasarımın bu iki yönü konfor, sağlık ve üretkenlik için çok önemlidir. Burada belirtmekte fayda var, bu sandalyeler özellikle sırt ağrısı için tasarlanmış ofis koltukları gibi daha ergonomik odaklı şeylerle kıyaslanamaz, ancak bazıları ağrıyı önleyecek kadar yaklaşabilir.

Bu, ergonomik değerlendirmenin en önemli alanıdır. Çoğunuz, dik dururken omurganızın doğal bir S-şekilli eğriye büründüğünün zaten farkındasınızdır. Bu, göğsün tamamen açılmasına izin verdiği ve omurlar arasındaki basıncı eşitlediği için ideal omurga hizalamasıdır. Omurganızı bu şekilde düzgün bir şekilde hizalamak için, söz konusu sandalyenin, omurganızı nazikçe doğru konuma getirecek iyi bir bel desteğine sahip olması gerekir. Çoğu sandalye, bunu yapmak için ek bir bel desteği yastığı kullanır, Secretlab Titan EVO 2022 serisi gibi daha kaliteli koltuklar bunun için yerleşik bir ayarlanabilir sistem kullanır, ancak bir yastık da kabul edilebilir ve sandalyenin toplam maliyetini düşürmeye yardımcı olur.

Boyun desteği, kafatasınızın hemen altına oturan ayarlanabilir bir yastıkla benzer şekilde ele alınır. Bu, başınızın yukarıda belirtilen omurga hizalamasını etkileyecek şekilde çok fazla geriye yuvarlanmasını önlemeye yardımcı olur.

Kablolu/kablosuz Bağlantı

Bu, cihazınızı hoparlörlere tam olarak nasıl bağlayabileceğiniz konusunda sizi bilgilendireceğinden, hoparlörlü oyun koltukları için çok önemlidir. Genel olarak, bunun yapılmasının iki yolu vardır: Bluetooth veya 3,5 mm kulaklık girişi.

Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

Bluetooth, kablosuz olmanın bariz avantajına sahiptir, bu da daha fazla özgürlük sağlar ve hatalı bir sandalye dönüşü ile müziğinizi baladın ortasında kesme olasılığını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, cihazın pil ömrünü de göz önünde bulundurmalısınız, çünkü Bluetooth bugünlerde oldukça verimli olmasına rağmen hala bilinen bir pil öldürücüdür. Bu nedenle, özgürlükteki artışın pil arızası riskine değip değmeyeceğini bulmanız gerekecek.

3,5 mm bu noktada hepimizin bildiği ve sevdiği bir standart. Modern akıllı telefonların onu kaldırma yönündeki yükseliş çabalarına rağmen. Herhangi bir ek güç kullanmama avantajına sahiptir, böylece bu melodileri gün boyu kesinti korkusu olmadan pompalayabilirsiniz. Ayrıca, neredeyse tüm eski cihazların sorunsuz çalışacağı, ayrıca 3,5 mm bağlantıların ek gecikme yaşamadığı, özellikle de film müziği oynadığınız video oyunlarıyla eşleşiyorsa, her zaman bir bonus olduğu, yaygın olarak kabul edilen bir standarttır.

Hatta bazı oyun koltuklarında RCA çıkışı bulunur. Bu çıkış jakları, koltuğu birden fazla ses kaynağıyla daha geniş, daha kapsamlı bir ses kurulumuna entegre etmenizi sağlar. Bir yandan, Rocker'ın hoparlörlü pro serisi oyun koltukları bazen bu girişlerin her ikisine de sahiptir ve bu da daha fazla esneklik sağlar.

Genel olarak 3,5 mm jakı tercih ediyoruz, çünkü PlayStation, Xbox ve Nintendo ile uyumluluk sağlıyor, hemen hemen tüm oyun konsolları MP3 oynatıcılara ek olarak 3,5 mm jak ile çalışıyor. Bu, uzun süreli kesintisiz müzik dinleme ile uzun oyun oturumlarına izin verir.

Malzemeler

Oyun koltukları oldukça fazla suistimal alır, bu nedenle hayatta kalabilmeleri için en sert malzemelerden yapılmaları gerekir. Yüksek kaliteli PU deri, oyun koltuğu döşemelerinde yaygın olarak kullanılır, sağlamlık ve konforun harika bir kombinasyonunu sunar ve suya oldukça dayanıklıdır.

Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız veya oturarak uzun saatler geçiriyorsanız, nefes alabilen malzemelerden bir sandalye bulmaya odaklanmanız gerekir. Bu durumda havalandırmalı veya file kumaşlar en iyi seçiminizdir.

Sandalyenizin tabanı da önemlidir. Naylon en ucuz seçenektir, çelik dayanıklıdır ancak ağırdır, ancak en iyi tabanlar alüminyumdur.

Konfor

Uzun Süreli konfor, büyük yumuşacık yastıklarla daha az, köpük yoğunluğuyla daha çok ilgilidir. Çoğu şirket, oyun koltuklarını bir tür yüksek esnekliğe sahip köpükle donatır, ancak birkaç farklı tür vardır. Standart HR köpüğü, kabaca fit küp başına 2,5 libreyi destekleyebilir, ancak soğukta sertleşen veya süper yüksek esnekliğe sahip köpükler daha da destekleyicidir.

Çoğu sandalye, yüksek kaliteli bel ve boyun destekleriyle birlikte gelir, ancak hepsi eşit yapılmamıştır. Yapabiliyorsanız birkaçını deneyin, ancak değilse, yüksekliği ayarlanabilir ve sağlam ama rahat hafızalı köpük aramalısınız.

Hoparlörlü en iyi oyun koltuğu

GTPlayer Ayak Destekli Oyuncu Koltuğu

Hoparlörlü Oyun Koltukları 2023

300 lb'ye kadar desteklemek için tasarlanmış sağlam bir metal çerçeveden hazırlanmış olan bu sandalyenin en önemli özelliği ergonomik esnekliğidir. Açılır ayak dayama yerinin yardımıyla yataya yakın bir konuma (170°) yaslanabilen bu koltuk, oyun öncesi veya sonrası bazı dinamit uykularını kolayca kolaylaştırabilir. Dahası, 3D kolçaklar neredeyse her vücut tipi için destek sağlar.

Zor bir iş gününün veya yoğun Starcraft maçının ortasında hepimiz bir masaja ihtiyaç duyduk ve bu sandalye tam olarak bunu sağlıyor. Bel desteğinin masaj işlevi, kanınızın gerçekten akmasını sağlayacak kadar güçlüdür, sorunlu olabilecek bir alanda stresi azaltır ve size birkaç saat daha rahat oyun oynama olanağı sağlar.

Patentli tasarımla, kanatlara yerleştirilmiş tam aralıklı hoparlörler, alt uç biraz sallanmadan veya orta sesler patlamadan önce şaşırtıcı derecede yüksek ses seviyelerine ulaşabilir ki bu harika. Şimdiye kadarki en ayrıntılı ses profilini beklemeyin, ancak boyutları ve 5 metrelik menzilleri göz önüne alındığında zengin ve sürükleyici bir ses sağlarlar.

Bu sandalyenin şeytani derecede pürüzsüz PU kaplamasının altında cömert bir HD (veya HR…aynı şey) köpük astarı bulunur ve geniş naylon tekerlekler, çoğu zemin tipinde pürüzsüz pürüzsüz hareket sağlarken, çok fazla destek sağlar.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol