gamerpazar-sell-banner
Kadın Oyunculara Özel 4 Gaming Mouse 2022

Kadın Oyunculara Özel 4 Gaming Mouse 2022

1980’lerde yaşamımıza giren dijital oyunlar günümüzde eğlence sektörünün büyük bir kısmını oluşturuyor. Fakat geçmişte bilgisayarların “erkekler için” planlanmış bir oyuncak olarak piyasaya sürülmesi dijital oyun sektöründe ve bilişimde toplumsal cinsiyet eşitsizliğini iyice artırdı. Günümüzde kadınlar oyunu iyi oynasalar bile diğer oyuncular tarafından dışlanıyor ve tacize uğruyorlar. Oyunlar ve oyun yapımcıları da kadın karakterleri ikinci plana atıyor ya da cinsel tatmin unsurlarını ön plana çıkararak erkek oyuncuların beğenisine sunuyorlar. Erkek çocukları teşvik ederken kız çocukları caydırma eğiliminde olan ebeveynler de oyun sektörünün ayrışmasında büyük rol oynamakta.

Ben de tüm bunlardan sıyrılmış, oyun deneyimine Tomb Raider ile başlamış şimdilerde Valorant ile devam eden bir kadın oyuncuyum. 

Kadın oyunculara özel yararlı içerikler bulmakta zorlanıyordum. Bunun için hem kendim araştırmış hem de sizlere sunmuş olacağım. Kadın oyunculara özel mouse'lara göz atalım;

1. LOGITECH G G203 Lightsync Kablolu Oyuncu Mouse Lila

Logitech G G203 Lightsync Kablolu Oyuncu Mouse Lila

Uygun fiyatlar üzerinden satın alınabilecek en yüksek performanslı oyuncu farelerinden biri olması Logitech G203 Lightsync oyuncu faresinin en çok öne çıkan özelliği olarak kabul ediliyor. Genellikle kısıtlı bütçeli oyuncular, model sayesinde optik sensörlü, yüksek DPI’lı ve gelişmiş yazılım desteğiyle gelen bir oyuncu faresi edinmiş oluyor. Buna, tuşlara kısayol ve işlev ataması yapılabilmesi, cihazın gövdesinde özelleştirilebilir RGB LED aydınlatmaların bulunması, modelin dayanıklı telefon tabanlarla gelmesi gibi unsurlar da eklenince bu farenin albenisi artıyor. 

Eğer günlük bilgisayar kullanım süreçlerinizde ve oyunlarınızda, size maksimum düzeyde uyum sağlayabilecek; ergonomik, işlevsel, dayanıklı, şık ve yazılımsal yönden güçlü bir oyuncu faresi almayı planlıyorsanız seçiminizi Logitech G203 Lightsync oyuncu faresinden yana kullanabilirsiniz.

2. Steelseries Rival 110

Steelseries Rival 110

Steelseries markasının daha çok giriş-orta seviye kullanıcılarına hitap eden ürünü olan Rival 110, optik bir sensöre sahip. Ürün 7200 DPI’a kadar kişiselleştirme sunarken, farklı tutuş pozisyonları için uygun. Ürünün üzerinde RGB aydınlatmalar da var. Yalnızca 87,5 gr olan ürün bu konuda oldukça iyi.

3. Razer Basilisk X HyperSpeed

Steelseries Rival 110

Renk önemli değilcilerdenseniz, artık 400-500 bandı orta segment diyeceğimiz bu piyasada orta fiyatta üst sınırlara dayanan bir mouse razer kablosuz tarafta lightspeed ile yarışan bir konumda ve epey de başarılı. İlk kurulum çok basit diyorlar, wireless adaptörünü bağladığınız an uygulama yüklemek için program açılıyor sonrasında istediğiniz şekilde ayarlamalarınızı yapabiliyorsunuz. Tıklamalar da standart mouse'lara göre tını farkı var, en sevdiğimiz! Orta tekerlek tuşu geniş bırakılmış ve bu özellik sayesinde kendini sağlam hissettiriyor. Yan taraflardaki kauçuk ve bal parmak altındaki parmak koymak için uzatılmış kısım ergonomiye artı sağlıyor. Wireless pilli bir ürün burda rgb veya farklı bir ışıklandırma olmaması bizce artı bir durum güç tüketimi ve pil ömrü açısından. 

4. ROG Gladius II Origin PNK

ROG Gladius II Origin PNK

Gözbebeğim diyebileceğimiz mouse'a geldi sıra. Evet kabul edelim çok tuzlu fakat birçok artı barındırıyor. Bunlardan benim için en önemlisi çıkarılabilir kablosunun olması. Bu sayede oyunları oynarken yüksek performans için kablolu, dışarıya çıktığımda kablosuz biçimde kullanabilirdim. En önemli özellikleri arasında 50 milyon tıklama, ASUS Aura Sync RGB LED, Alps kaydırma tekerleği kodlayıcı, OMRON anahtarlar, örgülü kablo, çıkarılabilir mikro USB kablosu, kolay değiştirilebilir anahtar soketi,anında DPI değiştirme, kauçuk yan tutma yerleri olarak sunuluyor.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Buse Yaşar
Buse Yaşargamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol