gamerpazar-sell-banner
Küçük Eller İçin En İyi 7 Oyun Faresi
MouseDonanım Haberleri

Küçük Eller İçin En İyi 7 Oyun Faresi

Şu anda bir sürü oyun faresi var ve bir tane aramak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Ancak, daha küçük elleriniz varsa, küçük eller için en iyi oyun faresini bulmak için Amazon'daki her farede gezinmek acı verici olabilir. İşte biz burada devreye giriyoruz.

Çalışmayı sizin için yaptık ve en sevdiğimiz yedi küçük oyun faresinin bir listesini oluşturduk. Kablosuz bir klasikten ultra hafif bir FPS aşığının rüyasına kadar, listemizde muhtemelen sizin için bir fare var. Hadi hadi bakalım.

1. Logitech G305 Lightspeed

En İyi Kablosuz Oyun Faresi

Ağırlık

99 gram (3.4 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

4,59 x 2,45 x 1,50 inç

sensör

Logitech KAHRAMAN

DPI Aralığı

200 - 12.000

Yoklama Oranı

1.000 Hz

Düğmeler

Altı

Şekil

Simetrik

Logitech G305, uzun zamandır varsayılan çok amaçlı fare önerimiz olmuştur. Tescilli “Lightspeed” teknolojisi, kablosuz bir fare için etkileyici derecede düşük gecikme süresi sunar, mükemmel bir pil ömrüne sahiptir ve kesinlikle burada önerebileceğimiz kadar küçüktür. Kablosuz bağlantılı küçük bir oyun faresi arıyorsanız, G305 güzel bir seçimdir.

Logitech, G305 için tek bir AA pille 250 saatlik pil ömrü talep ediyor. Pil tüketen RGB LED'lerin olmaması elbette burada yardımcı olur. Ancak Logitech'in önceki nesil fare sensörüne kıyasla “10 kata kadar güç verimliliği sunduğu” varsayılan Logitech HERO sensörü de öyle.

LOGİTECH G305 Light Speed

Ayrıca Logitech G HUB üzerinden erişilebilen ve pilin ömrünü daha da uzatabilen bir “Dayanıklılık” modu da vardır. Oldukça saçma olan “9 aya kadar tipik kullanım” iddiasında bulunuyorlar. G305 Lightspeed, kablosuz farelerindeki pilleri değiştirmeyi unutan herkes için mükemmel bir kablosuz fare olabilir.

Genel olarak, küçük ellerinize uygun bir kablosuz fare arıyorsanız G305 Lightspeed'in çekiciliğini inkar etmek zor. Pil ömrü mükemmel, sensör kendini kanıtlamış ve fiyatı yenmek zor. Dört renk arasından seçim yapabilirsiniz: siyah, mavi , leylak ve beyaz.

2. Razer Viper Mini

FPS Oyunları için En İyi Oyun Faresi

Ağırlık

61 gram (2.15 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

4.66x2.11x1.51 inç

sensör

Razer Optik

DPI Aralığı

100 - 8500

Düğmeler

Altı

Şekil

Simetrik

Aydınlatma

RGB

Tam boyutlu Razer Viper 8KHz'e baktınız ama sizin için biraz fazla büyük olduğunu mu hissettiniz? Razer sizi Razer Viper Mini ile karşılıyor.

Mini, Razer'ın gelişmiş optik sensörü de dahil olmak üzere ağabeyinin fare özelliklerinin çoğunu elinde tutuyor. Şirkete göre, anahtarları "geleneksel mekanik anahtarlardan üç kat daha hızlı" ve 70 milyon tıklama ömrüne sahip.

Viper Mini'nin tasarımı, simetrik şekle kadar tam boyutlu Viper'ı yansıtır. Ancak, daha büyük sürümden farklı olarak Razer, Mini'ye yalnızca sol taraftaki başparmak düğmelerini eklemeyi seçti. Bu, mükemmel bir çok yönlü şekle sahip olmasına rağmen, solakların başka yerlere bakmak zorunda kalacağı anlamına gelir.

Razer Viper Mini

Viper Mini, Razer'ın yüksek kaliteli Speedflex kablosunu kullanıyor. Speedflex kablosu, eski tarz kauçuk kordonlara kıyasla hareketinizin dışında kalan ve kablo sürtünmesini önemli ölçüde azaltan örgülü, esnek bir kablodur.

Buna 61 gramlık ağırlığı, %100 PTFE fare ayağını ve yüksek kaliteli PixArt PMW 3359 sensörünü eklediğinizde, şu anda satın alabileceğiniz küçük eller için en iyi FPS farelerinden birine sahip olursunuz. Petek kabuğu olmayan ultra hafif bir oyun faresi istiyorsanız, işte bu.

3. Glorious Model O

Küçük Eller İçin En İyi Ultra Hafif Fare

Ağırlık

58 gram (2,05 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

4,72 x 2,48 x 1,42 inç

sensör

Pixart PMW3360

DPI Aralığı

400 - 12.000

Yoklama Oranı

1.000 Hz

Düğmeler

Altı

Şekil

Simetrik

Amazon'da kolayca bulunabilen en hafif oyun faresini arıyorsanız, Glorious Model O- sizin için bir seçenektir. Bu, iyi karşılanan Model O'nun biraz daha küçük versiyonudur ve daha küçük boyuta uyması için 9 gramlık bir ağırlık azaltımına sahiptir.

Glorious Model O-, Model O'nun petek tasarımını ve PixArt PMW3360 sensörünü taşır. Petek kabukları bölücü olabilir, ancak son birkaç yılda onları sevmeye başladık. Ayrıca, ağırlık azaltma ve performans faydaları buna değer.

Ayrıca şirketin “Yükseltilmiş” kablosu olmadan Muhteşem bir fare de olmazdı. Çoğu üretici artık yumuşak örgülü bir kabloya sahip olsa da, Glorious' kablosunun bugün hala hafif bir farede alabileceğiniz en iyi kablolardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Glorious Model O

Glorious ayrıca nispeten göze çarpmayan yazılımı için puan alır. RGB aydınlatma ve DPI adımlarını ayarlamak için yazılımı kullanmanız gerekse de, oyun faresi ayarlarınızı koruyan yerleşik belleğe sahiptir. Glorious yazılımını arka planda çalışır durumda tutmak zorunda kalmayacaksınız, bu hoş karşılanır.

Genel olarak, Glorious Model O- şu anda küçük eller için en iyi oyun farelerinden biridir. Hafif vuruşlar ve geliştirilmiş nişan için hafif bir seçenek istiyorsanız, bunda (veya Razer Viper Mini'de) yanlış yapmış olamazsınız.

Glorious Model O- hem mat hem de parlak yüzeylerde siyah ve beyaz olarak mevcuttur.

4. Zowie EC2

En İyi Ergonomik Oyun Faresi

Ağırlık

90 gram (3,2 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

4,70 x 2,40 x 1,60 inç

sensör

Pixart PMW3360

DPI Aralığı

400 - 1600

Yoklama Oranı

1.000 Hz

Düğmeler

Beş

Şekil

Asimetrik

Sağ elini kullanıyorsanız ve konfora öncelik veriyorsanız, BenQ Zowie EC2'ye bakmalısınız. EC2, sağa "eğilen" asimetrik ergonomik bir tasarıma sahiptir, bu da onu yalnızca sağ elini kullanan bir fare yapar. Bu, elinize mükemmel bir şekilde oturan inanılmaz derecede rahat bir tutuş sağlar.

EC2 ayrıca özellikle e-sporlar için tasarlanmıştır. Hem DPI hem de rapor hızı farenin kendisinde ayarlanabilir, bu nedenle deneyimde ince ayar yapmak için yazılım veya sürücülerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu, EC2'yi, taktığınız bilgisayardan bağımsız olarak mükemmel şekilde kurulabilen bir tak ve çalıştır çözümü yapar.

Ancak genel olarak Zowie EC2 hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok. Bu kötü bir şey değil: bunun yerine, Zowie'nin oyun oynamanın önüne geçen çok fazla fırfırlar veya süslü fare özellikleri olmadan temel deneyimi tam olarak elde etmeye odaklandığının kanıtı.

Zowie EC2

Bununla birlikte, mükemmel değil: kauçuk kaplı kablo eski moda ve kaymaz kaplama kesinlikle bir aşk/nefret meselesi. Ayrıca EC2'deki düğmelerin hiçbirini yeniden programlayamazsınız, bu da onu bazı rakiplerinden tartışmasız daha az çok yönlü hale getirir.

Ancak Zowie EC2'nin önemli olduğu yerde var: sınıfında lider bir Pixart 3360 sensörüyle mükemmel, denenmiş ve test edilmiş bir şekil. Listemizdeki en heyecan verici fare değil, ancak birinci sınıf bir küçük oyun faresi arayan ciddi oyuncular Zowie EC2'ye bir göz atsa iyi olur.

5. SteelSeries Sensei Ten

Solak Kullanıcılar için En İyisi

Ağırlık

93 gram (3,25 ons)

Boyutlar (U x G x Y)

4,96 x 2,48 x 1,54 inç

sensör

SteelSeries TrueMove Pro

DPI Aralığı

50 - 18.000

Düğmeler

Sekiz

Şekil

Simetrik

Aydınlatma

RGB

Sağ başparmak düğmelerine sahip küçük solak fareler için alışveriş yapmak acı verici olabilir. Neyse ki SteelSeries'in Sensei Ten, gerçekten çok yönlü tasarımı ile tasarıya uyuyor ve hangi eli kullanırsanız kullanın, bu form faktöründe alabileceğiniz en iyi oyun farelerinden biridir.

Zowie EC2 gibi, Sensei Ten de iyi şekil, sağlam yapı kalitesi ve üst düzey bir sensöre odaklanan sade bir oyun faresidir. Estetiğe verilen tek gerçek taviz, gövdedeki nispeten zevkli LED aydınlatmalı SteelSeries logosudur.

TrueMove Pro sensörü (PixArt ile birlikte geliştirilen) 50'den 18.000'e kadar DPI ayarlarına izin verdiğinden, DPI takıntılı kullanıcılar Sensei Ten ile bir saha günü geçirecekler. Geniş DPI aralığının ötesinde TrueMove Pro, yoğun bir çatışma sırasında fareyi yana yatırsanız bile mükemmel doğruluğu koruyan bir eğim izleme özelliğine de sahiptir.

SteelSeries Sensei Ten

Ancak, Sensei Ten'in biraz eski moda olduğu inkar edilemez. Hafif oyun farelerinin yeni ürünüyle karşılaştırıldığında, 92 gramda nispeten ağırdır. Sert kauçuk kablo da bükülmeye meyillidir ve şu anda almaya meyilli olduğunuz örgülü teklifler kadar güzel değildir.

Bunların hiçbiri Sensei Ten'i hiçbir şekilde kullanılamaz hale getirmez. SteelSeries'in özellikle 60$'lık fiyatıyla örgülü veya paracord kabloya yükseltme yapmasını diliyoruz. Yine de kablo sorunu, bir fare bungee'nin size yardımcı olamayacağı bir şey değil.

Kusurlarına rağmen, Sensei Ten, hikayelerle dolu Sensei fare serisine değerli bir katkıdır. Sensör ve şekil her zamanki gibi iyi ve küçük bir oyun faresi arayan solak oyuncular önce buradan başlamalıdır.

6. Corsair Scimitar PRO

MMO'lar için En İyi Oyun Faresi

Ağırlık

149 gram (5.26 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

4,60 x 3,00 x 1,70 inç

sensör

PixArt PMW3367

DPI Aralığı

100 - 16.000

Yoklama Oranı

1.000 Hz

Düğmeler

17

Şekil

Asimetrik

Piyasada birkaç MMO faresi var, ancak hiçbiri Corsair Scimitar Pro kadar küçük eller için ideal değil. Listemizdeki diğer oyun farelerinden daha büyük ve çok daha ağır, ancak Scimitar Pro'nun sahip olduğu 12 başparmak düğmesi göz önüne alındığında bu beklenebilir.

Bu başparmak düğmeleri, Scimitar Pro'nun ana satış noktasıdır. Sadece 12 düğme MMO ve MOBA makroları için mükemmel olmakla kalmaz, aynı zamanda Scimitar Pro ayrıca Corsair'in özel “Key Slider” sistemine sahiptir. Bu sistem, kullanıcıların düğmeleri 8 mm'ye (0,3 inç) kadar hareket ettirerek düğmeleri mükemmel konuma getirmenizi sağlar.

Başparmak düğmeleri, değişen düz ve dokulu yüzeylere sahiptir, bu da fareye bakmadan kümede nerede olduğunuzu belirlemenizi kolaylaştırır.

Corsair Scimitar PRO

Makrolar Corsair'in iCUE yazılımında programlanmıştır. Yazılım ayrıca farenin RGB aydınlatmasını ayarlamanıza, RGB'yi diğer Corsair çevre birimleriyle senkronize etmenize ve kalkış mesafesi ve DPI ayarları gibi performans ayarlarını yapmanıza olanak tanır. Ayarlarınız daha sonra farenin yerleşik belleğinde saklanabilir, bu da Scimitar Pro'yu beklediğinizden daha taşınabilir bir oyun faresi haline getirir.

Çok fazla World of Warcraft veya Final Fantasy XIV oynuyorsanız, Corsair Scimitar Pro sizin için faredir. Küçük eller için kolayca en iyi MMO oyun faresidir.

7. Redragon M711 Cobra

En İyi Bütçe Seçeneği

Ağırlık

114 gram (2.08 oz)

Boyutlar (U x G x Y)

5,00 x 2,60 x 1,60 inç

sensör

PixArt PMW3325

DPI Aralığı

100 - 10.000

Yoklama Oranı

1.000 Hz

Düğmeler

Dokuz

Şekil

Simetrik

“Ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz”, oyun fareleri söz konusu olduğunda daha sık doğru geliyor. Birçok ucuz çevre birimi, ödediğiniz paraya zar zor değen düşük kaliteli, hoş olmayan cihazlar olma eğilimindedir. Ancak her zaman istisnalar vardır ve Redragon'dan M711 Cobra bunlardan biridir.

Bir oyun faresi için yaklaşık 20 dolar harcadığınızda, risk almayan güvenli, güvenilir bir ürün istersiniz. M711, buradaki tasarıya uyuyor. Şekli heyecan verici olmasa da güvenlidir ve çoğu kullanıcı için çalışmalıdır. M711, ayrıca bir PixArt PMW3325 sensörüne sahiptir. PixArt'ın ürettiği en gelişmiş oyun sensörü değil, ancak yine de size iyi hizmet etmesi gereken güvenilir bir sensör.

Redragon'un yazılımı da iyi. Zorlu oyuncu estetiğine bakmak korkunç, ancak tüm gerekli ayarlar mevcut. RGB aydınlatma ayarları elbette dahildir.

Redragon M711 Cobra

Düşük fiyat, 114 gram ağırlığa ve sönük olmayan kauçuk kabloya yansır. Ancak bu tür arızalar, özellikle de kablo, bu kadar uygun fiyatlı bir oyun faresinde kolayca affedilebilir.

CS:GO'da Global Elite yapmaya çalışıyorsanız bu fare size göre değil. Bu durumda, biraz daha fazla harcayın ve daha iyi bir sensöre sahip daha hafif bir oyun faresi alın. Ancak, kısıtlı bir bütçeniz varsa ve küçük eller için ucuz bir oyun faresine ihtiyacınız varsa, Redragon M711 Cobra kesinlikle bir göz atmaya değer.

Küçük bir oyun faresi seçmek, olması gerektiği kadar kolay değil. Bir farenin uygun boyutta olup olmadığını görmek için üretici özelliklerini gözden geçirmek çoğu insanın eğlence fikri değildir. Ama ne yazık ki gerçek bu. Bu nedenle, küçük eller için en iyi oyun faresi listemizin sizin için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

Fare boyutunun ötesinde doldurmanız gereken herhangi bir özel gereksiniminiz yoksa, Logitech G305 her yönüyle mükemmel bir küçük faredir. Diğer tüm seçimlerimiz, belirli oyunları veya tercih nişlerini hedef alarak, bunları ihtiyaçlarınıza bağlı olarak olmazsa olmaz veya tamamen alakasız hale getirir. Sadece oyun farenizden neye ihtiyacınız olduğunu hatırlayın ve buna göre seçim yapın.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alperen Gürbüz
Alperen Gürbüzgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler