gamerpazar-sell-banner
Nintendo Switch Fikstürü S1 Pro Denetleyici Tutucu ve Kasa İncelemesi
Nintendo SwitchDonanım Haberleri

Nintendo Switch Fikstürü S1 Pro Denetleyici Tutucu ve Kasa İncelemesi

Nintendo Switch Fikstürü S1

Fikstür S1, Pro Kontrolör tutucunun altına sıkı bir şekilde yerleştirildiği bir yapıya sahiptir. Şarj etmek için kontrolcüyü çıkarmadan yapıştırılan bölgede bir boşluk bulunur, bu da oyuncular için gayet iyi bir durum çünkü Fikstürün kontrolcüyü tutma şekliyle ilgili birkaç sorun var gibi gözüküyor. Elbette yanlış anlamayın; Fikstür, kontrolcüye yerleştirildiğinde mükemmel bir şekilde kavrıyor, ancak kontrolcüyü tutucuya yerleştirirken biraz zorlama gerektiriyor. Açıkçası, her yaptığımda Pro Kontrolörün plastik kabuğunun çatlayabileceği veya Fikstürün kırılabileceği paranoyasına kapıldım. Ancak şu ana kadar herhangi bir aşınma belirtisi dahi fark etmedim, gayet sağlam bir cihaz anlayacağınız üzere. Kontrolcüyü geri çıkarmak da aynı şekilde zorlu. Şimdiye kadar herhangi belirli bir püf noktası bulamadım. Şu ana kadar kontrolörü çıkartmak için kaldırmak gerektiği görünüyor haliyle. Büyük bir sorun olmasa da, istediğiniz kadar pürüzsüz ve kolay olmayabilir, yani pek rahat değil ama donanımsal olarak gelişeceğini düşündüğüm bir özellik. Bunun başka nasıl yapılabileceğini pek bilmiyorum. Belki bir tür klips ile daha kullanıcı dostu olabilirdi. Diğer seçenek ise, Fikstürün içinde sürekli olarak bırakabileceğiniz ek bir Pro Kontrolör satın almak olabilir fakat bu masraflı olacaktır. Tam anlamıyla ucuz bir çözüm olmasa da, bunu karşılayabiliyorsanız iyi bir seçenek.

Kontrolör yerleştirildikten sonra Fikstürün genel olarak engel olmadığını söyleyebilirim, en azından kendi deneyimime göre. Eğer büyük elleriniz varsa ve parmaklarınızı kontrolörün arkasına doğru yaymayı seviyorsanız, arkadaki çubuklar nedeniyle bir sorun yaşayabilirsiniz ancak zamanla alışılabilecek bir durum olacağını düşünüyorum. Fotoğraflar üzerinden kendiniz için değerlendirmeler yapabilirsiniz. Buyurun inceleyelim.

Nintendo Switch Fikstürü

                                                                      Cihaz Görseli - 1

Ayarlama Noktaları

Pro Controller ve Switch ele alındığında tüm ünite oldukça ağırdır, yaklaşık 697 gramdır. Bu belki çok fazla gibi gelmeyebilir, ancak uzun süre ellerinizde tuttuğunuzda yorgunluk sorunu ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, size anlatacağım bu üç ayarlama şekliyle biraz azaltılabilir. İlk olarak, kontrolcünün oturduğu yerin üstünde büyük bir kol bulunur. Bu, Switch'i neredeyse 180 derecelik bir yay içinde düz bir şekilde kontrolcünün üstünde hareket ettirmenizi sağlar.

İkinci ayarlama noktası, Switch'in altında bulunan bir menteşedir ve ekranı ileri geri hareket ettirmenizi sağlar. Yaklaşık 180 derece hareket alanı vardır. Bu iki nokta arasında dengeyi sağlayarak ağırlık dağılımını dengeleyebilirsiniz ve potansiyel ağırlık yoğunluğunu büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Örneğin, otururken Switch'i kontrolcünün hemen üstünde neredeyse düz bir şekilde ayarladığımı buldum. Bu, ağırlığı tek bir noktada merkezileştirir, ekranı kontrolcüden uzak bir konumda tutmak, tüm ünitenin başparmaklarınızı çekmesine neden olabilir. Bu pozisyon, göğüs hizasında kolunuza dayanabileceğiniz durumlar için daha uygundur.

Fikstürü ayarlamanın üçüncü ve son yolu raylar aracılığıyla yapabilirsiniz. Switch'i yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz. Bunu çok kullanışlı bulmadım ve genellikle Switch'i raylarının en altında tuttum, ancak biraz daha fazla hareket imkanına sahip olmak güzeldi. Denemeniz konusunda tavsiye ederim. Daha fazla hareket açısı her oyuncu için idealdir.

Bu üç ayarlama noktası arasında neredeyse herkesin kendine uygun bir konfigürasyon bulabileceğine eminim ve oynadıkları yere bağlı olarak doğru seçeneği bulabileceklerini düşünüyorum.

Fikstürün son bahsetmek istediğim özelliği, alt kısmında yapışkan bir kaplamaya sahip düz bir alanının bulunmasıdır ve bu sayede tüm ürünü bir Switch standı olarak kullanabilirsiniz. Kontrolcüyü çıkarın, standı bir masa veya başka bir şeye yerleştirin ve daha da rahatlayabilirsiniz. Bu özelliği takdir ediyorum çünkü böylece bir arkadaşınızı yerel çoklu oyuncu aksiyonuna dahil edebilir veya belki bahçede, dışarıda biraz rahatlayabilirsiniz, Fikstürü koyabileceğiniz küçük bir masa varsa. Denge pek iyi olmayabilir, devrilme imkanı muhtemeldir ama yeterli derecede iyidir. Örnek bir görsel ile bu durumu destekleyerek inceleme yazımızı burada sonlandırıyorum değerli okuyucumuz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere. Oyun, donanım, teknoloji ve sistem gereksinimleri gibi birçok alanda merak ettiğin her şeyi bulabileceğin blog kanalımıza göz atmayı unutma.

Nintendo Switch Fikstürü

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler