Nintendo Switch vs Nintendo Switch Lite: Arasındaki Fark Nedir?

56kez okundugüncellendi
Nintendo Switch vs Nintendo Switch Lite: Arasındaki Fark Nedir?

Nintendo Switch, Mart 2017'de piyasaya sürülen çok yönlü bir konsoldur ve yenilikçi formatı ve genişletilmiş desteği sayesinde hala almaya değer. Bu konsol için, daha küçük ve daha hafif ancak temelde aynı işlevselliği sunan Switch Lite adlı daha uygun fiyatlı bir seçenek var. Ayrıca, oyunların daha zengin ve daha sürükleyici görünmesini sağlayan konsolun daha yeni, daha iyi bir OLED sürümü var.

Lite sürümü, iki yıl sonra, Eylül 2019'da piyasaya sürüldü ve bu, birkaç şeyi değiştirdi ve ana konsola göre daha ucuz bir alternatif oldu. Tam teşekküllü konsol Nvidia Tegra ile aynı işlemciye sahip olduğu için tüm oyunlar Lite sürümünde desteklenir. İşte ikisi arasındaki tüm farklar.

İşlevsellik

İkisi arasındaki temel fark, standart Switch'in kutuyla birlikte gelen yuva aracılığıyla TV'ye bağlanabilmesi, Switch Lite'ın ise yalnızca elde taşınabilir olarak kullanılabilmesidir.

Ayrıca, Lite sürümünde çıkarılabilir Joy-Con denetleyicileri yoktur, bu, harici bir ekrana bağlanabilmesi ve denetleyicilerin kablosuz olarak kullanılabilmesi nedeniyle standart Nintendo Switch'te olduğu için anlaşılabilir bir durumdur. Standart Switch'in solundaki dört yön düğmesi, Lite sürümünde bir D-Pad ile değiştirilmiştir.

Her iki sürümde de bir microSD yuvası bulunur, ancak Lite sürümünde 32 GB dahili depolama alanı bulunurken, standart sürümde 64 GB bulunur.

Nintendo Switch

Ekran ve boyutlar

Nintendo Switch Lite, LCD olan ve 720p'de çalışan 5,5 inç ekran boyutuna sahiptir ve temel sürüm, aynı ekran özelliklerine sahip 6 inç ekran boyutuna sahiptir. Lite versiyonu, karşılaştırıldığında daha küçük çerçevelere sahiptir ve bu da ona daha zarif bir görünüm verir.

Nintendo Switch Lite sürümü 277 gram ağırlığında ve temel sürümden 20 gram daha hafif, ancak ek eksileri ile temel sürüm 398 gram ağırlığında. Her iki konsol da 14 mm kalınlığındadır, ancak standart sürüm diğerinden yaklaşık 30 mm daha uzundur ve bu da Lite sürümünü daha cep dostu hale getirir.

Nintendo Switch

Pil ömrü

Switch Lite, görevin yoğunluğuna bağlı olarak üç ila yedi saat dayanan 3570 mAh pil ile doludur. Ağır bir oyun oynanıyorsa, pilin kullanıcının web'de gezinirken olduğundan daha az dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Base Switch, 4,5 ile dokuz saat arasında dayanan 4210 mAh pil kapasitesine sahiptir. 2017'de satılan ilk konsolların pil ömrü daha kötüydü ve yük altında üç saatten az dayanıyordu. İkinci el bir konsol satın almak istiyorsanız, model numarasına bakın. 2018'den sonra piyasaya sürülen temel konsolların model numarası HAC-001 (-01) iken, orijinal model HAC-001'i okur.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
https://media.graphassets.com/XRHKC4IjQc29wsr1Ei2h
Fuat DemirkolChonaicYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
subscribe-banner
Oyun dünyasından haberdar ol hediyeleri kaçırma!
2469 oyuncu katıldı!
İlgini çekebilir