gamerpazar-sell-banner
Oyun Bilgisayarları İçin En İyi 7 RGB RAM 2023

Oyun Bilgisayarları İçin En İyi 7 RGB RAM 2023

Bir oyun bilgisayarı kurarken, RGB meraklıları her bir parçayı RGB aydınlatma ile kullanma eğilimindedir. Başlangıçta, RGB SSD bir çığır açıcıydı, ancak RGB hayranlarından gelen sürekli artan taleple birlikte, günümüzde piyasada RGB oyun koltukları bile mevcut.

Oyun bilgisayarlarının önemli bir parçası olan RAM, G.Skill, Corsair, Gigabyte, Team Group, Kingstone ve Adata gibi etkili markalar kendilerini en gösterişli RGB RAM çubuklarını yapmaya adadılar.

RGB kısmını bir kenara bırakırsak, RGB RAM alırken diğer önemli faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Hız, voltaj, CAS gecikme süresi ve ısı yayıcı türü, oyun bilgisayarları için RAM'lerde etkili roller oynar.

Bir Ryzen yapısının daha hızlı RAM gerektirdiği gibi, yüksek oyun bilgisayarları da genellikle daha iyi CAS gecikme süresine sahip RAM ister.

1. Corsair Dominator Platin RGB

Corsair Dominator Platinum RGB, RAM'in kutsal kâsesi olmuştur ve 2022'de saltanatını sürdürmektedir. Özel 10 katmanlı yüksek performanslı PCB ve elle sıralanmış, sıkıca ekranlanmış bellek yongaları, yüksek hızlı performansı, üstün sinyal kalitesini ve dayanıklılık, hız aşırtma için daha fazla alan bırakır.

Corsair'in patentli Dual-Path DHX soğutma teknolojisi, üretilen ısıyı PCB ve harici muhafaza yoluyla hallederek RAM çubuklarının ağır stres altında iyi performans göstermesini sağlar. Dominator Platinum RGB RAM, 3200 MHz DDR4'ten 5600 MHz DDR5'e kadar farklı hız seçeneklerinde mevcuttur.

Kesintisiz beyaz ve siyah renk düzenleriyle bu RAM modülleri, minimum oyun kurulumlarıyla gerçekten iyi gider. Ve 12 ultra parlak RGB Capellix RGB LED, Corsair'in iCUE yazılımı aracılığıyla kontrol edilebilen Tetris, Su, Afiş ve Meteor gibi çeşitli modlara sahiptir.

Dominator Platinum RGB RAM, Intel oyun PC'leri için XMP 2.0 ve 3.0'ı destekleyen geniş uyumluluğa sahiptir ve ayrıca AMD oyun PC'leriyle iyi çalışır. Hız aşırtma işlemine yardımcı olmak için voltajı iCUE yazılımı aracılığıyla kontrol edilebilir ve böylece kontrol tamamen kullanıcıya bırakılır.

Corsair Dominator Platin RGB

2. G.Skill Trident Z Royal

G.Skill Trident Z Royal RGB öyle bir RAM serisidir ki, zevklerine göre insanlar onu sevebilir veya nefret edebilir. G.Skill'in bu RAM serisi, DDR4 2666 MHz'den 5333 MHz'e kadar bellek hızı seçeneklerine sahiptir, ancak ikincisinden yalnızca bir avuç vardır.

Trident Z ailesinin bu en yeni üyesi, Crown Jewel tasarımına sahiptir ve tam olarak doğru miktarda ışık kırılması gösterecek şekilde titizlikle üretilmiştir. Patentli Radiant Crystalline Light Bar, RGB LED aydınlatmanın harika bir gösterisini yansıtır.

Birinci sınıf ışık çubuğu tasarımına uyan altın ve gümüş renkli cilalı lüks alüminyum ısı yayıcılar, ünlü Trident Z üç kanatlı tasarımındaki bellek modüllerini soğutarak tüm oyun PC'lerine göz kamaştırıcı bir görünüm verir.

Trident Z Royal yazılımı, bir düzineden fazla aydınlatma efekti ve 4 adede kadar aydınlatma profili sunar. Kullanıcılar her bir modüle farklı bir aydınlatma efekti koyabilir veya bunları senkronize edebilir.

Her bellek modülü, sağlam sinyal gücü sağlamak için özel bir 10 katmanlı PCB üzerinde elle ekranlanmış bellek IC'leri ile yapılır ve bu da hızlı hız aşırtma performansı sağlar. Intel XMP 2.0 desteğiyle gelen bu RAM serisi, Intel ve AMD oyun yapılarıyla uyumludur.

RGB LED ayrıca Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion 2.0, MSI Mystic Light Sync veya ASRock Polychrome Sync yazılımı aracılığıyla herhangi bir RGB oyun PC'sinin aydınlatma şemasına uyacak şekilde kontrol edilebilir ve senkronize edilebilir.

G.Skill Trident Z Royal

3. G.Skill Trident Z Neo

G.Skill Trident Z Neo, ilk RGB RAM serisi olan G.Skill Trident Z'nin yeni sürümlerinden biridir. DDR4 2666 MHz'den 4000 MHz'e kadar çeşitli hız seçenekleri mevcuttur ve bir AMD oyun bilgisayarının maksimum potansiyelini tam performansına çıkarmak için optimize edilmiştir.

Siyah fırçalanmış alüminyum, toz kaplamalı gümüş ve Trident Z Neo çift tonlu ısı yayıcı, herhangi bir oyun PC'sine keskin bir ton katar.

Spor arabaların yarış çizgilerinden ilham alan Trident Z Neo, asimetrik eğimli imzalı tri-fin tasarımının tepesinde eğimli bir kenar sergileyerek onu en ultra modern görünüme sahip RAM modüllerinden biri yapar. Elle ekranlanmış bellek IC'leri ve özel yapım 10 katmanlı PCB'lerle oluşturulmuş Trident Z Neo, en sağlam sinyal gücünü ve en hızlı hız aşırtma yeteneğini sağlar.

RGB, herhangi bir RGB oyun PC'sinin aydınlatma temasıyla senkronize etmek için Trident Z veya Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion 2.0, MSI Mystic Light Sync veya ASRock Polychrome Sync dahil olmak üzere çok sayıda başka yazılım aracılığıyla adreslenebilir.

G.Skill Trident Z Neo

4. Corsair Vengeance RT RGB

Vengeance RT RGB, ünlü yüksek performanslı bellek modülü üreticisi Corsair'in klasik Vengeance serisi RAM'ine yapılan en yeni eklemelerden biridir. Vengeance RT RGB serisi RAM'in, aynı markanın RGB RS ve RGB Pro SL serisi RAM'lerinden daha iyi performans sağladığı da kanıtlanmıştır.

Bu RAM serisi, en yeni AMD anakartlarında maksimum bant genişliği ve hızlı yanıt süreleri için optimize edilmiştir. Aynı zamanda Intel oyun PC'leri ile iyi çalışır. Kutudan çıkar çıkmaz Corsair Vengeance RT RGB serisi RAM, uyumlu bir oyun bilgisayarında desteklenen maksimum hızda çalışacak şekilde otomatik olarak kendini yapılandırır.

Bu RAM, 3200 MHz ve 3600 MHz kitlerinde mevcuttur. Ayrıca, herhangi bir oyun PC'sine uyması için beyaz, siyah ve tunç ve siyah renk seçeneklerinde sunulan geniş alüminyum ısı yayıcılarla dikkat çekici bir tasarıma sahiptir.

Panoramik bir ışık borusu içine yerleştirilmiş dinamik on bölgeli RGB LED'ler, her açıdan engelsiz görüntüleme sağlar. Ayrıca Corsair iCUE yazılımı aracılığıyla şu beş aydınlatma şemasından herhangi birinde senkronize edilmek üzere adreslenebilir: Wave, Spiral, Rain, Visor, Sequential.

Corsair Vengeance RT RGB

5. Gigabyte Aorus RGB

Aorus RGB serisi, Gigabyte'ın oyun PC'leri için amiral gemisi RGB bellek modüllerini ele almasıdır. Sırasıyla 4400 MHz ve 6000 MHz RAM hızına kadar DDR4 ve DDR5 RAM çeşitleriyle gelirler.

Isı yayıcı üzerinde Aorus logosunu sergileyen bu RAM'ler, fırçalanmış alüminyum ve siyah renk seçenekleriyle sunulur. Nanokarbon kaplamalı bakır-alüminyum kompozit ısı yayıcı, ağır iş yükü altında performansını korur.

Markanın simgesi Falcon'dan ilham alan Aorus RGB RAM modüllerinin ön tarafındaki desen, gökyüzünde dalış yapan bir şahini andırıyor ve hem görünüm hem de performans açısından herhangi bir oyun bilgisayarını masmavi gökyüzüne taşıyor.

RGB LED'ler, RGB Fusion 2.0 yazılımı aracılığıyla adreslenebilen Color Strobe, Flash, Color Cascade, Color Cycle ve Color Droplet dahil olmak üzere 11 aydınlatma moduna sahiptir.

Gigabyte Aorus RGB

6. Kingston FURY Beast RGB

HP'nin Kingston'ın ünlü HyperX RAM bölümünü satın alması, oyun bilgisayarları için yeni Kingston FURY RAM serisini piyasaya sürerken performans RAM'leri üretmelerini engellemedi. Bu RAM serisi, 3733 MHz'e kadar hızlara sahip bir DDR4 serisi ve 6000 MHz'e kadar hızlara sahip bir DDR5 serisi sunar.

Bu RAM'lerin tümü XMP 2.0 ve 3.0'a sahiptir ve AMD Ryzen yapıları ile uyumludur. Plug N Play özelliği, desteklenen oyun bilgisayarlarında RAM'i sırasıyla DDR5 ve DDR4 RAM'ler için sırasıyla 4800 MHz ve 2666 MHz'e hız aşırtma yapar.

Kingston'ın klasik tamamen siyah renk şemasındaki yeni ısı yayıcı tasarımı, canavarı tüm oyun bilgisayarlarından çıkarır. Göz kamaştırıcı RGB aydınlatma, Kingston'ın patentli Infrared Sync ve Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion 2.0, MSI Mystic Light Sync ve ASRock Polychrome Sync dahil olmak üzere çeşitli diğer yazılımlarla ele alınabilir.

kingston-fury-beast-rgb-16-gb-2x8-3200-mhz-ddr4-cl16-kf432c16bbak2-16-z.jpg

7. Adata XPG Spectrix D60G

Spectrix D60G RAM'ler, Adata'nın değeri ve güvenilirliğiyle tanınan XPG oyun bilgisayarı bileşenleri serisine aittir. Tunç grisi renginde mevcut olan bu, kendisine herhangi bir RAM modülü arasında en geniş RGB yüzey alanını sağlayan benzersiz bir çift RGB LED şeridine sahip tek bellek modülüdür.

DDR4 3000MHz'den 4133MHz'e kadar geniş bir frekans aralığına sahiptir. Spectrix D60G RAM'ler Intel XMP 2.0'ı destekler ve ayrıca AMD Ryzen oyun kurulumları için çok uygundur.

D60G, diğer tüm RAM modüllerinden daha fazla, milimetre kare başına 9.497 RGB aydınlatmaya sahiptir. Ayrıca Blink, Breathing, Heartbeat, Bounce, Cycle ve Rainbow dahil olmak üzere sekiz aydınlatma efektiyle yapılandırılabilir ve Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion 2.0, MSI Mystic Light Sync ve ASRock Polychrome Sync ile özelleştirilebilir.

Elmas kesim tasarıma ve keskin hatlı X şeklindeki aydınlatma paneline sahip alüminyum zırh, tüm oyun kurulumlarının havalı görünmesini sağlar.

Adata XPG Spectrix D60G

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol