gamerpazar-sell-banner
Oyun için Dünyanın En İyi Faresi

Oyun için Dünyanın En İyi Faresi

Mevcut en iyi oyun faresi, Razer'ın başarılı Viper serisinin en yeni üyesi olan Razer Viper V2 Pro'dur. Önceki modellerle aynı şekli paylaşıyor, bu da onu pençe veya parmak ucu tutuşu için ideal kılıyor. Ancak, artık önemli ölçüde daha hafif ve mevcut en gelişmiş sensör olan Razer'in güncellenmiş Focus Pro 30K sensörüne sahip. Ek olarak, tıklama düğmeleri, çift tıklamayı önlemek için tasarlanmış ve standart mekanik anahtarlardan daha uzun süre dayanan optik anahtarlar kullanır.

Bu sürüm çok daha hafif olsa da serideki önceki modelleri karakterize eden birkaç özellikten kurtuldu. Artık lastik yan tutamaçlardan, RGB aydınlatmadan yoksundur ve en önemlisi, yalnızca solda yan düğmelere sahiptir. Ağırlıktan tasarruf etmekle daha çok ilgileniyorsanız, bu değişikliklerin en iyisi olduğunu hissedebilirsiniz. Bazı eski özelliklerin hayranıysanız ve daha ağır bir fareyi dert etmiyorsanız, şu anda her zamankinden daha ucuza mevcut olan önceki nesil Razer Viper Ultimate'a göz atmak için harika bir zaman.

Son olarak, olası bir alternatif olarak güncellenmiş Razer DeathAdder V3 Pro'dan bahsetmezsek kendimizi affedemeyiz. Viper V2 Pro ile aynı dahili bileşenlere sahiptir ve neredeyse aynı ağırlıktadır. Ancak, özellikle sağ elini kullananlar için tasarlanmıştır ve özellikle avuç içi tutuş kullanmayı tercih ediyorsanız, daha büyük eller için daha iyi bir seçenektir.

Logitech G502 LIGHTSPEED

Üst orta sınıf bir fiyat noktasında Logitech G502 LIGHTSPEED'i öneriyoruz. Son zamanlarda fiyatı oldukça dalgalı oldu, ancak sık sık indirime giriyor ve bazen aşağıdaki orta sınıf seçimimizin fiyatına yaklaşabiliyor. Bu fare ergonomik, sağ ele uygun bir şekle sahiptir ve başparmak dayanağı vardır ve toplam 12 programlanabilir düğmeyle doludur. Mükemmel tıklama gecikmesi ve olağanüstü sensör performansı sunar ve kaydırma tekerleğinde sol ve sağ eğim girişleri bulunur ve normal çentikli kaydırma modu ile çok daha hızlı serbest kaydırma modu arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Tüm bu özellikler, bu fareyi, FPS oyunları gibi hızlı deneyimler için tasarlanmış çoğu oyun faresinden önemli ölçüde daha ağır hale getirir. Ancak, farklı türlerde çok çeşitli oyunlar oynuyorsanız ve daha ağır bir fare tercih ediyorsanız, bu harika bir seçimdir. Bu fare, ağırlık dağılımını beğeninize göre özelleştirmek için ekleyebileceğiniz bir dizi isteğe bağlı ağırlığa da sahiptir.

Logitech, bu farenin Logitech G502 X LIGHTSPEED ve Logitech G502 X PLUS (PLUS, RGB aydınlatmaya sahiptir) adlı yeni sürümlerini piyasaya sürdü. Bu yeni girişler daha yumuşak bir görsel görünüme sahiptir ve daha hafiftir. Düğme yerleşimi de biraz ayarlandı ve yeni sessiz optik anahtarlara sahipler. Ancak, önemli ölçüde daha pahalıdırlar, bu nedenle bu küçük eklemeler sizin için öncelik değilse, yine de önceki nesil modelleri öneriyoruz.

Logitech G502 LIGHTSPEED

LAMZU Atlantis

Orta sınıf bir fiyata en iyi oyun faresi LAMZU Atlantis'tir. Geçen yılın Aralık ayında piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesi nedeniyle, bazı Kuzey Amerikalı perakendecilerin onu stokta tutmakta zorlandıklarını unutmayın. Ancak, LAMZU yeniden stoklama konusunda hızlı davrandı. Bu farenin geniş sırtlı simetrik bir şekli vardır, bu da onu çoğu el boyutunda pençe tutuşu için özellikle uygun hale getirir. Performans açısından, bu fare mükemmel tıklama gecikmesine sahiptir ve PixArt'ın yeni amiral gemisi sensörü PAW 3395 ile donatılmıştır. Bu sensör, en iyi seçimimiz olan Razer Viper V2 Pro'daki sensörle yakından ilişkilidir ve her alanda üstün performans sunar. .

Bu fare, şeffaf plastikten yapılmış benzersiz bir alt plaka tasarımına sahiptir ve farenin ağırlığını azaltmaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda iç kısmı toz ve döküntü toplamaya karşı daha açık bırakır. Pek çok oyun seçeneğinden farklı olarak, bu fareyi, RGB aydınlatması olmamasına rağmen kurulumunuza uyacak bir dizi canlı renk grubunda bulabilirsiniz.

Daha büyük eller için daha belirgin bir sağ el şekline sahip bir fare tercih ederseniz, Pulsar Xlite V2 Wireless'a göz atın. Kabaca aynı üst düzey oyun performansını sunar, ancak genellikle biraz daha ucuzdur. Bununla birlikte, aynı zamanda biraz daha ağırdır ve benzer bir ağırlık tasarrufu sağlayan taban plakası tasarımına ek olarak, avuç içi dayanağında hap şeklinde küçük kesikler vardır.

LAMZU Atlantis

Razer Basilisk V3

Daha düşük bir orta sınıf fiyat noktasındaki bir fare için Razer Basilisk V3'ü öneririz. Bütçe seçimimizin fiyatı ile orta sınıf seçimimizin fiyatı arasında oldukça büyük bir fark var, ancak bu, şu anda oyun farelerinin fiyatını temsil ediyor. Bu iki seçim arasında seçenekler var, ancak biraz daha fazla veya biraz daha az harcamak size genel olarak daha iyi bir fare sağlayacaktır. Bu fare birçok yönden Logitech G502 LIGHTSPEED'e benziyor. En büyük fark, bunun yalnızca kablolu bir model olmasıdır. Aksi takdirde, neredeyse aynı ergonomik şekilleri, etkileyici bir özelleştirilebilir kontrol dizisini ve olağanüstü sensör performansını ve tıklama gecikmesini paylaşırlar. Kaydırma tekerleği ayrıca sola ve sağa eğme girişlerine ve normal çentikli mod ile çok daha hızlı serbest kaydırma modu arasında geçiş yapma özelliğine sahiptir.

Kablolu bir fareyi önemsemiyorsanız ve hatta tercih ediyorsanız, bu fare dikkate değer bir avantaj sunar. Şarj edilebilir bir pil tutması gerekmediği için önemli ölçüde daha hafiftir ve bu da onu, hızlı fare hareketleri gerektiren FPS oyunları gibi daha hızlı oyunların üstesinden gelmek için mükemmel bir seçenek haline getirir. Genel olarak, yüksek performanslı, çok yönlü bir oyun faresi ile ilgileniyorsanız, ancak kablosuz bağlantının esnekliğine ihtiyacınız yoksa, bu göze çarpan bir seçimdir.

Razer Basilisk V3

Logitech G305 LIGHTSPEED

Bütçe fiyat noktasında Logitech G305 LIGHTSPEED'i öneririz. Simetrik, yumurta şeklindeki gövdesi çok rahattır ve pençe veya parmak ucu tutuşu kullanan neredeyse tüm el boyutları için uygundur. Yapı kalitesi de etkileyici. Gövdesinde gıcırtı veya esneklik yok ve çok daha uygun fiyatlı olmasına rağmen neredeyse Logitech G502 LIGHTSPEED kadar kaliteli hissettiriyor. Logitech'in LIGHTSPEED USB alıcısına kablosuz olarak bağlanır ve tek bir AA pille 250 saate kadar reklamı yapılan etkileyici bir pil ömrü elde eder.

Son olarak, bu fare mükemmel tıklama gecikmesine ve tutarlı sensör performansına sahiptir. En büyük dezavantajı, daha hızlı oyunlar için hızlı, duyarlı fare hareketleri yapmayı zorlaştıran ağırlığıdır. Kablolu bir alternatifi tercih ederseniz Logitech G203 LIGHTSYNC aynı şekli ve yapı kalitesini paylaşır. Ayrıca oldukça hafiftir ve özelleştirilebilir RGB aydınlatmaya sahiptir. Ancak, sensörü pek iyi performans göstermiyor.

Logitech G305 LIGHTSPEED

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol