gamerpazar-sell-banner
Oyun İçin En İyi 4 Kulak İçi Kulaklık - 2021
Kulak İçi KulaklıkÖnerilerDonanım Haberleri

Oyun İçin En İyi 4 Kulak İçi Kulaklık - 2021

Telefonunuzda oyun oynamayı seviyorsanız, geleneksel bir oyun kulaklığı muhtemelen her yere yanınızda götürmek için çok hantaldır. Neyse ki, mobil oyunların popülaritesi arttıkça, daha fazla kulaklık ve kulak içi kulaklık bu akılda tutularak tasarlanıyor. Genel olarak, iyi bir mikrofona, rahat bir oturmaya ve iyi dengelenmiş bir ses profiline sahip bir oyun kulaklığı istersiniz, böylece tüm patlamalar ve diyaloglar olması gerektiği gibi ses çıkarır. Gecikme de çok önemli olabilir, çünkü birçok Bluetooth kulaklık, başkalarıyla çevrimiçi oyun oynarken sorun olabilen fark edilir bir gecikmeye neden olur.

1. Oyun İçin En İyi Kablosuz Kulaklık: EPOS GTW 270 Hybrid

epos gtw 270 hybrid

Özellikler:

Tip - Kulak İçi

Muhafaza - Arkası Kapalı

Bağlantı - Kablosuz

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik

EPOS GTW 270 Hybrid, oyun için test ettiğimiz en iyi kablosuz kulaklıklardır. Bu çok iyi yapılandırılmış kulak içi kulaklıklar, Bluetooth aptX-LL codec bileşenini destekler ve PC'lerde düşük gecikme süresine sahiptir, bu da onları oyun için çok uygun hale getirir. Ayrıca daha da düşük gecikme süresi için kablosuz bir USB-C dongle ile birlikte gelirler. Yalnızca bu dongle'ı kullanarak ses alabilmenize ve kulaklığın mikrofonunu kullanamamanıza rağmen, işe gidip gelirken veya seyahat ederken oyun oynuyorsanız bazı kullanıcılar bu tasarımı beğenebilir.

Uzun oyun maratonlarına uygun rahat bir oturmaya sahiptirler. Kulak içi tasarımları sayesinde çevrenizdeki bazı gürültüleri engelleyebilirler ve yüksek ses seviyelerinde çok fazla ses sızdırmazlar. Hafif bas ağırlıklı ses profilleri, oyunlarda ses efektlerini veya EDM ve hip-hop gibi türlerde patlamayı ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Kulaklığınızı kişiselleştirmeyi seviyorsanız, eşlik eden yazılımı, zevkinize daha uygun bir ses bulabilmeniz için ön ayarların yanı sıra dokuz bantlı bir grafik EQ sunar. Entegre mikrofonları da sesinizi kaydetmek için iyi bir iş çıkarır.

Bazı kullanıcılar için sınırlayıcı olabilen, yaklaşık 5,7 saatlik sürekli pil ömrüne sahiptirler. Ayrıca, kullanılmadıklarında pil ömrünü korumaya yardımcı olmak için otomatik kapanma zamanlayıcısı gibi herhangi bir güç tasarrufu özelliğinden de yoksundurlar. USB-C dongle'larını yalnızca PC'ler, PS4/PS5 ve Nintendo Switch konsolları ile kullanabilirsiniz ve mikrofon desteği sunmaz. Bununla birlikte, bir an oyun oynamak ve bir sonraki daha rahat kullanım için kullanabileceğiniz kablosuz kulaklık arıyorsanız, bunlar uygun bir seçimdir.

2. Boom Mic ile En İyi Kablolu Oyun Kulaklık: Turtle Beach Battle Buds

Turtle Beach Battle Buds

Özellikler:

Tip - Kulak İçi

Muhafaza - Arkası Kapalı

Bağlantı - Kablolu

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Kaplumbağa Plajı Savaş Tomurcuklar test ettiğimiz bir boom mikrofon ile en iyi kablolu oyun kulaklıklar bulunmaktadır. Bu kablolu kulak içi kulaklıklar, daha rahat bir görünüm için çıkarabileceğiniz bom mikrofonları sayesinde benzersiz bir tasarıma sahiptir. Mikrofonlarının iyi bir kayıt kalitesi vardır, bu nedenle oldukça gürültülü bir ortamda oyun oynuyor olsanız bile sesiniz takım arkadaşlarınız için nettir.

Çok bas ağırlıklı bir ses profiline sahipler, bu nedenle aksiyon dolu sahnelerde derin gümbürtüyü ve gümbürtüyü hissedersiniz. Çok fazla gürültü de sızdırmazlar, böylece çevrenizdekileri gerçekten rahatsız etmeden sesi açabilirsiniz. Kablolu tasarımları sayesinde ihmal edilebilir gecikme süreleri vardır ve tam ses ve mikrofon uyumluluğu için bunları PS4 veya Xbox One denetleyicilerinize takabilirsiniz.

Ne yazık ki, herhangi bir ses özelleştirme özelliği sunmuyorlar ve gür ses profilleri bazı dinleyiciler için biraz bunaltıcı olabilir. Ayrıca, yapı kalitesi genel olarak iyi olsa da yapının bazı kısımları biraz ucuz ve esnek hissettiriyor. Ancak, takım arkadaşlarıyla iletişim halinde olmayı seven oyuncular için hala sağlam bir seçimdir.

3. Kulak İçi Mikrofonlu En İyi Kablolu Kulaklık : 1More Triple Driver

1More Triple Driver

Özellikler:

Tip - Kulak İçi

Muhafaza - Arkası Kapalı

Bağlantı - Kablolu

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Test ettiğimiz kablo üstü mikrofonlu en iyi kablolu oyun kulakiçi kulaklıkları 1More Triple Driver'dır. Bu iyi yapılandırılmış kulakiçi kulaklıklar, sesinizi net bir şekilde yakalayabilen dahili bir mikrofon kullanır. Ayrıca kullanımı kolay hat içi kontrollere sahiptirler ve oyun düşünülerek yapılmamış olsalar da gündelik kullanım için biraz daha çok yönlüdürler.

Oldukça rahat bir tasarıma sahipler ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için üç köpük çifti de dahil olmak üzere birkaç farklı boyutta kulak ucu ile birlikte geliyorlar. Ayrıca biraz ekstra bas ile sıcak bir ses profiline sahipler, bu nedenle aksiyon dolu oyunda ses efektleri vurgulanıyor. Ara sahnelerde vokalleri ve enstrumanları ayrıntılı ve doğru tutmak için orta aralıkta yeterince dengelidirler.

Ne yazık ki, dahili mikrofon, sesinizi ortam gürültüsünden ayırma konusunda vasat bir iş çıkarıyor ve bu da onu daha sessiz alanlarda sohbet etmek için daha uygun hale getiriyor. Hareket halindeyken oyun oynamayı seviyorsanız, otobüs ve uçak motorları gibi bas menzilli gürültüyü azaltmakta zorlanır, bu da biraz can sıkıcı olabilir. Yine de, dahili mikrofona sahip daha fazla nedensel kullanımlı oyun kulakiçi kulaklıkları arıyorsanız, bunlar uygun bir seçimdir.

4. DAHA RAHAT BİR ALTERNATİF: LOGİTECH G333

Logitech G333

Özellikler:

Tip - Kulak İçi

Muhafaza - Arkası Kapalı

Bağlantı - Kablolu

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik

Kablo üstü mikrofonlu daha rahat kulak içi kulaklıklar arıyorsanız Logitech G333'e göz atın. Ses profilleri 1More Triple Driver'dan daha az tarafsız ve doğru olsa da, taktığınızda kulaklarınıza baskı yapmayan hafif bir yapıya sahiptirler. Ayrıca ses kablosu düz silikondan yapıldığı için iyi bir yapı kalitesine sahipler ve kulaklıkları metal bir yüzeye sahip. Dahili analogdan USB-C'ye adaptörü sayesinde, onları yeni akıllı telefonlar gibi ses jakı olmayan bir cihaza bağlayabilirsiniz. Bas ağırlıklı sesleri, aksiyon dolu oyunlarda ses efektlerini vurgulamaya yardımcı olabilir, ancak bazıları kulağa aşırı gürültülü ve çamurlu gelebilir. Dahili mikrofonları 1More kadar iyi performans göstermese de, sesinizi kaydetme konusunda genel olarak iyi bir iş çıkarıyor. Ancak, sesinizi arka plandaki gürültüden ayırmak için biraz daha uğraşır.

Daha nötr bir ses profiline sahip kablolu kulak içi kulaklıklar arıyorsanız 1More'u tercih edin. Ancak, kulak içi kulakların daha rahat oturmasını istiyorsanız Logitech'i düşünün.

Önemli Görüşler

  • Razer Hammerhead True Wireless 2019: Razer Hammerhead True Wireless, bas ağırlıklı ses profiline sahip kablosuz kulaklıklardır. Ancak, EPOS GTW 270 Hybrid Truly Wireless kadar konforlu veya iyi yapılandırılmış değiller. 

  • Apple EarPods: Apple EarPods, oyun oynamak için uygun kablolu kulaklıklardır. Kulakiçi kulaklıkların uyumunu daha rahat bulursanız, 1More Triple Driver'a iyi bir alternatif. 

  • Samsung Galaxy Buds+ : Çok daha uzun pil ömrüne sahip daha çok yönlü ve rahat bir çift kulaklık istiyorsanız, Samsung Galaxy Buds+ Razer Hammerhead True Wireless'a iyi bir alternatif. Ancak, PC'de daha yüksek bir gecikmeye sahiptirler ve bu da oyun için ideal olmayabilir. 

  • Razer Hammerhead USB-C ANC: Razer Hammerhead USB-C ANC, PC ve Android cihazlarda düşük gecikme süresine sahip kablolu kulaklıklardır. Ancak, gerçekten bastan yoksundurlar ve bir EQ'ları yoktur. 

  • Samsung AKG Type-C: Samsung AKG Type-C, 1More Triple Driver'dan daha rahat olan kablolu kulaklıklardır, ancak bunlar yalnızca USB-C bağlantı noktasına sahip cihazlarla uyumludur. 

  • Beats urBeats3 Kulaklık: Beats urBeats3 Kulaklık, kablo üstü mikrofonlu kulak içi kabloludur. Mikrofonun mükemmel bir kayıt kalitesi var, ancak bu kulaklıklar Logitech G333 kadar rahat veya iyi yapılmış değil.

Diğer Donanım Haberleri İçin: Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021 - En İyi 7 Oyun Klavyesi - PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler