gamerpazar-sell-banner
Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021
RAMDonanım HaberleriÖneriler

Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021

Oyun için en iyi RAM, yalnızca en ucuz fiyata en yüksek kapasiteye sahip Ramler veya RGB LED'lerin en ışıklı kullanımı değildir. Hayır, CPU'nuzdan en iyi performansı sağlayan kittir ve bu, oyun PC'nizden en iyi kare hızlarını elde etmenize olanak sağladığı anlamına gelir.

Hız ve kapasiteye bağlı olarak RAM için en iyi temel seçim, Intel işlemciler için 3.200 MHz'e veya AMD'nin en yeni CPU'ları için 3.600 MHz'e ayarlanmış 16 GB veya 32 GB olacaktır. Her ikisi de bu seçimle doğru ayarlanmalıdır. Ve bir Intel CPU ile 5.000 MHz'den fazla RAM'i eşleştirmenin muhtemelen aşırıya kaçtığını unutmayın .

Bugün, çoğu AMD Ryzen oyun bilgisayarları için mükemmel olan daha uygun fiyatlı düşük gecikmeli seçenekler var, bu nedenle maksimum sistem optimizasyonu için bir çift hızlı RAM'in peşine düşmekten korkmayın. Ve oyun RAM'inin sisteminiz için neler yapabileceğini merak ediyorsanız , biraz daha teknik bellek gecikmesi metrikleri de dahil olmak üzere tüm bunları ve daha fazlasını oyun derin dalışı için RAM hızımızda ele alıyoruz .

Özel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, aşağıda PC oyunları için en sevdiğimiz seçeneklerden bazılarını seçtik ve oyun amaçlarına da uygun olduklarından emin olmak için aşağıdaki kitlerin her birini test ettik. İşte paranızı iyi harcayabilmeniz için farklı fiyat noktalarında test ettiğimiz RAM kitleri listemiz.

Oyun için en iyi RAM - 2021

Oyun için en iyi RAM - 2021

 

Bugün, çoğu AMD Ryzen oyun bilgisayarları için mükemmel olan daha uygun fiyatlı düşük gecikmeli seçenekler var, bu nedenle maksimum sistem optimizasyonu için bir çift hızlı RAM'in peşine düşmekten korkmayın. Ve oyun RAM'inin sisteminiz için neler yapabileceğini merak ediyorsanız , biraz daha teknik bellek gecikmesi metrikleri de dahil olmak üzere tüm bunları ve daha fazlasını oyun derin dalışı için RAM hızımızda ele alıyoruz .

Özel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, aşağıda PC oyunları için en sevdiğimiz seçeneklerden bazılarını seçtik ve oyun amaçlarına da uygun olduklarından emin olmak için aşağıdaki kitlerin her birini test ettik. İşte paranızı iyi harcayabilmeniz için farklı fiyat noktalarında test ettiğimiz RAM kitleri listemiz.

1. TEAM XTREEM ARGB 16GB DDR4-3600MHz C14

T.Force-Xtreem-ARGB-DDR4

Özellikler;

Hız: DDR4-3600 MHz

Zamanlama: 14-15-15-35

CAS gecikmesi: 14

Voltaj: 1,45 V

DIMM'ler: 2x 8 GB

14'lük bir CAS gecikmesi ile Team Xtreem kiti, oyun bilgisayarları, özellikle AMD Ryzen donanımları tarafından tercih edilen düşük gecikmeli RAM'de başı çekiyor. Bu nedenle, oyun için en iyi RAM seçimimiz olarak en üst sırada yer alıyor.

Çok uzun zaman önce, hem fiyat hem de performans açısından çok yönlü bir kit uzak bir hayal olurdu. Ancak, son zamanlardaki bir DRAM fiyat düşüşü ve DDR4 üretimindeki artan süreç olgunluğu, bunun gibi kitlerin genellikle sadece birkaç yıl öncesine göre çok daha ucuza bulunabileceği anlamına geliyor.

Bu, 3.600 MHz civarında bir bellek saatini tercih eden AMD'nin Ryzen CPU'larını izleyen herkes için harika bir haber; böylece, Infinity Fabric saatinin, belleğiniz ve çipinizin minimum gecikme zamanlarıyla mutlu bir şekilde işlemesi ile 1:1 oranında tutulmasını sağlar. Team Xtreem gibi bir kit, AMD Ryzen CPU'lar için idealdir.

Bu kitteki RGB aydınlatması bile ölçülü tutuluyor. Her DIMM, karanlıkta parlayan bir efekt yaratan dağınık RGB aydınlatmaya sahiptir. Ve bu kağıt üzerinde kulağa harika gelmese de, özünde şaşırtıcı derecede akıllı.

CPU'nuzun sunduğu her şeyi bir araya getirmek ve bu süreçte sisteminizin yeni görünmesini sağlamak istiyorsanız, Team Xtreem ARGB kiti harika bir seçenektir - sadece adı hakkında bir utanç.

2. Corsair Dominator Platin RGB 32GB DDR4-3200MHz

Corsair Dominator Platin RGB 32GB DDR4-3200MHz

Özellikler;

Hız: DDR4-3200 MHz

Zamanlama: 16-18-18-36CAS 

Gecikmesi: 16Voltaj: 1,35 V

DIMM'ler: 2x 16 GB

Corsair, Dominator Platinum RGB ile kendini aştı. Orijinal DDR4 kiti, bir süredir favori üst düzey bellek paketimiz oldu. Şık dış yüzeyi, patentli DHX soğutma teknolojisi ve rakipsiz performansı, onu yıllar içinde zorlu bir amiral gemisi haline getirdi ve genellikle oyun için en iyi RAM listemizin zirvesinde yer aldı. Şimdi, ikonik Dominator Platinum, gizli yeni tasarımı ve Corsair'in yeni Capellix LED teknolojisi ile geri döndü.

Dominator Platinum RGB, orijinaliyle aynı sınıfının en iyisi performansı alır, daha yüksek saat hızına sahip SKU'lar ve 12 ayrı adreslenebilir Capellix RGB LED'i ekler. Yeni LED'ler önceki modellerden daha parlak ve daha verimlidir ve yalnızca Corsair'de mevcuttur. Corsair'in iCUE yazılımıyla birlikte Dominator Platinum RGB, hem en iyi RGB hem de üst düzey performans kiti haline geldi. 

Fiyat, orijinal RGB olmayan Dominator Platinum'dan çok farklı değil, ancak yine de bu kılavuzda bahsedilen diğer kitlerin bazılarından daha yüksek bir prim ödüyorsunuz. Hangi kapasite kitini seçerseniz seçin, hala ödeyebiliyorsanız her kuruşuna değdiğini düşünüyoruz.

3. G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4-3600MHz

G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4-3600MHz

Özellikler;

Hız: DDR4-3600MHz

Zamanlama: 18-22-22-42

CAS Gecikmesi: 18

Voltaj: 1,35 V

DIMM'ler: 2x 16 GB

G.Skill'in Trident Z RGB RAM'i yıllardır rehberimize hükmediyor ve şirketin Trident Z Neo serisinin de burada bir yer kazanması şaşırtıcı değil. Orijinal Trident Z RGB serisi gibi, Trident Z Neo da çok zevkli bir şekilde yapılmış parlak RGB aydınlatma ile donatılmıştır. Daha da önemlisi, Neo serisi AMD Ryzen yapıları için optimize edilmiştir ve bu bütçe dostu seçeneği, bütçe bilincine sahip Ryzen PC'ler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Ryzen PC yapınızın genel performansına benzer şekilde, Trident Z Neo, paranızın karşılığını harika bir patlama sunuyor. 200 doların altında bir fiyata 32GB'lık bir kit alabilirsiniz, bu da makinenizi yolun aşağısında (kuşkusuz gereksiz) 64GB yüksek hızlı DDR4 belleğe kolayca yükseltebileceğiniz anlamına gelir.

Muadili gibi, Trident Z Neo da 2.600MHz'den 4.000MHz'e kadar çeşitli hızlarda ve konfigürasyonlarda gelir. Her modül, herhangi bir PC yapısını güzel bir şekilde aydınlatabilen, ayrı ayrı adreslenebilir beş RGB LED ile donatılmıştır.

4. CVN Guardian 16GB DDR4-3200

CVN Guardian 16GB DDR4-3200

Özellikler; 

Hız: DDR4-3200MHz

Zamanlama: 16-18-18-38

CAS Gecikmesi: 16

Voltaj: 1.35V

DIMM'ler: 2x 8GB

Tamam, yani bellek çubuklarınızdaki RGB LED'ler donanımınızın daha hızlı gitmesini sağlamaz, ancak odayı gerçekten birbirine bağlayabilirler. Veya en azından PC'nizin genel estetiği. Ve renkli CVN Guardian DDR4, muhtemelen oyun sisteminiz için çok önemli RGB görünümünü elde etmenin en uygun yoludur.

Özünde, 8 GB trim ile gelen CVN Guardian bellek modülleri, biraz basit olsa da iyi, CL16 zamanlamalarına sahiptir ve Micron E-die DDR4 bellek yongalarını kullanır. Bu, bellek denetleyicisinde Samsung B-kalıp gibi bir şeyden biraz daha kolay olduğu için onları bir Ryzen yapısı için iyi bir uyum sağlar. Bu, daha yüksek frekanslar elde edebileceğiniz anlamına gelir, ancak gerçek zamanlamaları o kadar sıkılaştıramayabilirsiniz.

Ancak uygun fiyatlı bir DDR4-3200 kiti için CVN Guardian, test kartımızın XMP ayarlarını anında alarak iyi bir performans sergiliyor. Hala CL16'da olsa bile, biraz daha gevşek zamanlamalarla en az DDR4-3600'ü vurabilen kit ile hız aşırtma potansiyeli de var.

Sağlam, uygun fiyatlı, iyi görünümlü bir hafızanın hemen peşindeyseniz, CVN Guardian harika bir seçenektir. Tanınmış Micron çipleri kullanıyor, hem alüminyum ısı yayıcı hem de RGB aydınlatma harika görünüyor ve burada da biraz boşluk var.

5. G.Skill Trident Z Royal 16GB DDR4-4000MHz

G.Skill Trident Z Royal 16GB DDR4-4000MHz

 

Özellikler;

Hız: DDR4-4000MHz

Zamanlama: 15-16-16-36

CAS Gecikmesi: 15

Voltaj: 1.5V

DIMM'ler: 2x 8 GB

Üstün binned bellek ve yüksek hızlı kitler ile tanınan G.Skill'in Trident Z Royal ürünü, 4.000 MHz (etkili) çalışmayı son derece stilize edilmiş bir tasarımla harmanlıyor. Bu DIMM'ler, gösterişli bir oyun bilgisayarı yapısının merkezinde sahneye koyulmak istiyor ve bu da kambur olmaktan çok uzak.

Core i9 10900K etrafında oluşturulanlar gibi yüksek performanslı Intel yapılarına en uygun olan Trident Z Royal, mükemmel yüksek hızlı eşleştirme sağlar. Bu kit, CPU'nuzu ihtiyaç duyduğu verilerle hızlı bir şekilde beslemeye devam edecek ve atabileceğimiz her kriterde en üst sıralarda yer alacak.

Uygun görürseniz, bu kiti overclock etmek için de yer var. Kitin OC taleplerimize uyması için gecikmeyi bir dokunuş azaltmak zorunda kalmamıza rağmen, voltajı artırmadan 4.400 MHz'e itmeyi başardık.

AMD Ryzen için daha yavaş 3.600 MHz'lik bir kit seçmek isteyebilirsiniz, ancak Trident Z, diğer birçok üst düzey PC derlemesi için harika bir seçenektir.

6. G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4-2400MHz

 

 

G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4-2400MHz

Özellikler;

Hız: DDR4-2400MHz

Zamanlama: 15-15-15-35

CAS Gecikmesi: 15

Voltaj: 1.2V

DIMM'ler: 2x 8 GB

G.Skill Ripjaws V, G.Skill'in ikinci nesil DDR4 belleğidir ve şirketin müşterilerden gelen geri bildirimleri ve eleştirileri dinlediği açıktır. Bu seri, öncekinden daha uygun fiyatlı, daha hızlı ve daha az yapışkan bir soğutucuya sahip. 16GB Ripjaws V kitini, kutudan çıkar çıkmaz mükemmel performans sunan iyi bir kapasite kiti için en iyi seçenek olarak bulduk.

Hemen, Ripjaws V, herhangi bir hız aşırtma olmaksızın, 2400 MHz aralığındaki birkaç kiti geride bırakarak kıyaslamalarımızda son derece iyi bir performans sergiledi. Buna rağmen, voltajda basit bir çarpma ile yine de 2.800–3.000 MHz hızaşırtma elde edebilirsiniz. Bazı kararlılık sorunlarıyla karşılaşmanız muhtemel olsa da 3.200 MHz veya daha yükseğine bile ulaşabilirsiniz. İster çalışan ister hız aşırtılmış olsun, makul bir fiyatla G.Skill Ripjaws V'i yenmek zordur.

Diğer Donanım Haberleri İçin: Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021 - En İyi 7 Oyun Klavyesi - PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alperen Gürbüz
Alperen Gürbüzgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler