gamerpazar-sell-banner
Oyun Oynamak İçin En İyi Masa Boyutu Nedir?

Oyun Oynamak İçin En İyi Masa Boyutu Nedir?

Oyun kurulumları söz konusu olduğunda, masa boyutu, yan yana klavye ve fare altlığı için yeterli alan da dahil olmak üzere gerekli tüm çevre birimlerini karşılayacak kadar büyük olmalıdır. Hiç birinci şahıs nişancı oynarken mousepad alanınız bitti ve bir dövüşü kaybettiniz mi? Bu, birçok oyuncunun uğraştığı bir şey, uzay.

Bir konsol oyuncusuysanız, masaüstünde yer sorunu yaşamamış olabilirsiniz çünkü bir konsola sahip olmak size oyun oynarken koltuğa oturup kumandayı elinizde tutma özgürlüğü verir. Bununla birlikte, PC kullanıcıları için keyifli bir deneyim yaşamak için özel bir masa gereklidir. Ancak bir PC oyuncusuna en çok hangi boyut uyar?

Oyun Oynamak için En İyi Masa Boyutu

Sizin için en iyi masa boyutu, rahat ve hiçbir şeyi sıkıştırmadan tüm bileşenlerinize güzel bir şekilde uyan bir masa boyutudur. Genellikle, bir oyun masasının boyutları 152 cm genişlik x 76.2 cm derinlik x 76.2 cm yükseklik olmalıdır; bu, tüm çevre birimlerini ve birkaç aygıtı daha sığdırmak için yeterli alan sağlar.

En iyi masaüstü boyutu aynı zamanda oyun tarzınıza da bağlıdır. Mouse'unuzu sadece bileğinizle kullanırsanız, kolunuz sandalye koluna dayanabileceği için büyük bir masaüstüne sahip olmanıza gerek kalmaz. Ancak, fareyi tüm kolunuzla kullanıyorsanız, rahat hareketler için kolunuzu dinlendirecek kadar masa üzerinde yeterli derinliğe sahip olmanız gerekir.

Oyun Oynamak İçin En İyi Masa Boyutu Nedir?

Masa alanından tasarruf etmek için ayarlamalar

Masa boyutunu verimli bir şekilde kullanmak zorunda olduğunuz çevre birimlerinde bazı ayarlamalar yapılabilir. Örneğin, daha küçük ama aynı derecede işlevsel olan %60'lık bir oyun klavyesi satın alabilirsiniz. Bu tür klavyelerde, işlev tuşları, ok tuşları, sayısal tuş takımı ve daha fazlası gibi tuşlar kaldırılır ancak başka bir tuş ile Fn tuşu birleştirilerek kullanılabilir. %60'lık bir klavye, herhangi bir gerçek sorumluluk olmaksızın çok fazla alan tasarrufu sağlar.

Ek olarak, hoparlörler ve diğer aygıtlar için kullanılabilecek fazladan alan açmak için monitör duvara monte edilebilir. Piyasadaki oyun monitörlerinin çoğu, Amazon'dan satın alınabilecek bir VESA montaj braketi ile uyumludur. VESA, arkasında eşit aralıklarla yerleştirilmiş dört montaj deliği bulunan çoğu monitör markası tarafından kullanılan bir standarttır. VESA kol montajı inanılmaz derecede esnektir ve monitörün dönmesine, eğmesine, ekseni etrafında dönmesine ve yüksekliği ayarlamasına olanak tanır.

Oyun PC'nizi masanın üstünde tutarsanız, masanın altına taşımak size çok yer kazandıracak ve farenizi hareket ettirmek için daha fazla alan sağlayacaktır.

Oyun Oynamak İçin En İyi Masa Boyutu Nedir?

Diğer masa türleri

En iyi masa, normal dikdörtgen şeklinde bir masa olmak zorunda değildir. Odanın bir köşesinde duran L şeklinde bir çalışma masası da iyi bir alternatif olabilir. Bu, odadaki alanı verimli bir şekilde kullandığı ve aynı zamanda çeşitli masa boyutlarında mevcut olduklarından gadget'ları, PC'yi ve hatta çift monitör kurulumunu saklamak için yeterli alan sağladığı için mükemmel bir seçimdir.

Odada sandalye bulundurmayarak yerden tasarruf etmek istiyorsanız satın alabileceğiniz ayakta çalışma masaları da bulunmaktadır. Ayakta çalışma masalarının, daha uzun süre oturmak yerine ayakta durmanın sağlıklı olması gibi birçok faydası vardır ve raporlar, insanların üretkenliğini artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Ancak, kullanıcıların oturmadan ayakta durmaya geçerken bazı kablo yönetimi ayarlamaları yapması gerekecektir.

Oyun Oynamak İçin En İyi Masa Boyutu Nedir?

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol