gamerpazar-sell-banner
Oyun Oynamak için Neden HDD'den SSD'ye Yükseltme Yapmalısınız?

Oyun Oynamak için Neden HDD'den SSD'ye Yükseltme Yapmalısınız?

5-6 yıl önce HDD'ler oyun için standarttı ve bunun nedenlerinden biri, muadilleri olan SSD'lerin oldukça yüksek fiyatlarla bulunabilmesiydi. Ancak, ikincisi nihayet PC oyunlarında daha uygun fiyatlı ve yaygın hale geliyor.

Sonuç olarak, katı hal sürücüleri ve özellikle saniyede daha iyi kareler sunuyorlarsa oyun içi performans üzerindeki etkileriyle ilgili kafa karışıklığı hakim oldu.

Bu makale, katı hal sürücülerinin oyunlara getirdiği tüm yanlış anlamalar ve avantajlar ve neden 2022'nin nihayet katı hal sürücüsüne yükseltme yılı olduğunu açıklayacaktır.

Yanlış Kanı - SSD'ler daha iyi FPS veya kare hızları sağlar

Oyun Oynamak için Neden HDD'den SSD'ye Yükseltme Yapmalısınız?

Okuyucuların bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olmak için katı hal sürücüleriyle ilgili her türlü yanlış anlama burada bir açıklama.

Katı hal sürücüleri ve oyunlarla ilgili en çok övülen yanılgılardan biri, daha iyi kare hızları sunmalarıdır. Pek çok insan, bir tane kurmanın nihayetinde sistemlerinin performans sorunlarını çözeceğine inanarak, ne yazık ki doğru değil.

Tek istisna, Apex Legends gibi kaynak motor oyunlarını katı hal sürücülerine yüklemektir; bu, yine daha yüksek kare hızları vermeyecek, bunun yerine daha az düşüşle tutarlı hale getirecektir. Aksi takdirde, çoğu oyun katı hal sürücüsünün varlığına rağmen aynı kare hızlarını sunar.

Bu nedenle, okuyucular bir bütçe oluşturmayı tercih ederse, tavsiye, yedek parayı daha iyi bir grafik kartına veya işlemciye harcamak olacaktır . Belki de, oyun oynamanın en büyük öncelikleri olduğu göz önüne alındığında, sürekli olarak bellekleri tükenirse RAM'i yükseltebilirler.

Ancak bu, oyuncuların katı hal sürücüsüne yükseltme fikrini tamamen bırakmaları gerektiği anlamına gelmez, çünkü bunlar oyun oynamaya ve genel olarak çok büyük faydalar sunar.

SSD'lerin oyun için vazgeçilmez bazı avantajları

Oyun Oynamak için Neden HDD'den SSD'ye Yükseltme Yapmalısınız?

1) Daha hızlı yükleme ve önyükleme süresi

SSD'ler, HDD'lerle ilişkili yükleme ve önyükleme sürelerini ortadan kaldırır. Geniş bir ölçekte, yükleme sürelerinin, ikincisinde alacağı sürenin neredeyse yarısı kadar kısaltılmasını sağlayacak.

Bu aynı zamanda oyundaki seviyelerin ve menülerin çok daha hızlı yükleneceği anlamına geliyor. Oyuncular, sonsuz bir şekilde yüklenmesini beklemek yerine gerçek oyunlar için daha fazla zamana sahip olacak.

SSD'lerin popüler oyunlarda yükleme sürelerini neredeyse %50 oranında azalttığı biliniyor. Oyun içi bölümlerin daha hızlı yüklenmesi, kesinti olmadan daha iyi bir oyun deneyimi anlamına gelir.

2) Oyun içeriği oluşturucuları ve yayıncılar için daha iyi bir deneyim

Birinin oyun fikri, arka plan uygulamalarının aynı anda çalıştırılması ve diğer işlemlerin yönetilmesiyle doğrudan bağlantılıysa, katı hal sürücüsü onlara büyük fayda sağlayacaktır. Bireyler oyun oynuyorsa ve içerik oluşturma ve akışa aktif olarak dahil oluyorsa, katı hal sürücüleri gerçekten de yükseltme listelerinde olmalıdır.

Oyun içeriği yaratıcıları, katı hal sürücüsünün baş döndürücü hızlarıyla modernize edilebilen devasa video dosyalarını yönetmeli ve aktarmalıdır. Benzer bir yerde, video kayıtları ve akış yazılımı çalıştırması gereken yayıncılar var.

Genel olarak, oyun deneyimi diğer faktörlerle uyumluluğa bağlı olduğunda, SSD'ler en iyi yükseltmelerden biridir.

Çözüm

SSD'ler, yaygın inanışa göre oyun içinde daha yüksek kare hızları sunmaz. Bununla birlikte, oyun deneyimini kolaylaştırmak ve geliştirmek için en iyi yükseltmelerden biridir. Okuyucuların bütçeleri kısıtlıysa, depolama ihtiyaçlarını gidermek için 1 TB HDD ile birlikte 128 GB veya 256 GB'lik düşük kapasiteli bir sürücü almaları önerilir.

Oyuncular, temel oyunlarını ve programlarını SSD'de depolayabilir ve birincil yedeklemelerini ve verilerini HDD'de tutabilir. Genel olarak, 2022'de oyun oynamak için eskiyen donanıma sahip bir bilgisayarları varsa, kullanıcılar bir SSD'ye yükseltmeyi düşünmelidir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol