gamerpazar-sell-banner
Oyunlarda İyi Bir Fare ve Klavye Ne Kadar Önemli
KlavyeMouseDonanım Haberleri

Oyunlarda İyi Bir Fare ve Klavye Ne Kadar Önemli

Oyunlarda İyi Bir Fare ve Klavye Ne Kadar Önemli

Günümüz oyun dünyası artık en ince detayları bile önemser oldu. Biz oyuncuların vazgeçilmezi olan ekipmanlardan bahsediyorum evet. Özellikle FPS başta olmak üzere oyunlarımızı oynarken performansımızı arttıracak olan bu cihazların önemine birlikte değinelim.

Oyunlarda İyi Bir Fare ve Klavye Ne Kadar Önemli

Gerçekten Fark Ediyor Mu?

Oyun oynarken en çok önem verdiğimiz noktalar başlı başına şunlar: Ergonomikliği, konforu, performansı, dış görünüş de etken haliyle ve fiyatı. Biz oyuncuların elinden birden fazla fare ve klavye geçmiştir. Hepsinde ayrı bir tecrübe yaşamış olmak haliyle biraz yorum yapmamızı sağlıyor. Her zaman pahalı ürünün daha iyi olacağı yanılgısına düşmeyelim dostlar. Eğer ki oyununuzu 800 DPI'da oynuyorsanız 32.000 DPI fare hiçbir işinize yaramayacaktır ve ekstra maliyete sebep olacaktır. RGB ledler bizi ne kadar da kendine çekiyor değil mi? Çok fazla ışıklı olmasa bile köşesinde çıkan bir pırıltı bizleri mutlu ediyor. Ekran kartımıza, işlemcimize dikkat edip ekipmanı uygun fiyata kapatmaya çalışıyoruz. Aslında bizim performansımıza etki edecek temel ürün klavye ve fare. Dikkat edilecek bir nokta ise farenin sensörü. Fiyatı ile kalitesi arasında doğru orantıyı gösteriyor. Sensör gerek tepkime, algılama süresi ve uzun ömürü ile kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Dezavantajları Neler?

Karşılaştığım bir sorunu aktarmak isterim. Uygun maliyetli diye satın aldığım klavye resmen bana oyun oynatmadı. W tuşuna basarken shift tuşuna basmam için w tuşunu bırakmak gerekiyordu tam bir trajikomik olay. Fareye gelecek olursak takılmalara, tıklama sorunlarına, temassızlık gibi problemler yarattı. Gerçekten iyi bir araştırma ile uzun vadede düşünürek hareket etmeliyiz.

Güzel bir laf vardır dostlar: ''Ucuza para verecek kadar zengin değilim.'' Maliyetten kaçınıp basit klavye ve fare alarak kısa vadede çözüm sunuyoruz kendimize. 2022'nin sonlarına doğru gelmiş bulunmaktayız. Espor'un bu kadar hayatımızın içine girdiği bir dönemde tecrübeli kişilerden doğru tavsiyeler alarak ve kendimizi düşünerek karar vermeliyiz ki istediğimiz konfor ve performansı yakalayalım.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Doğukan Dilek
Doğukan DilekDoğukan, 21 yaşında küçüklüğünden beri oyunlarla ilgileniyor. Favorileri arasında Fifa, FPS, hikayeli oyunlar yer alıyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler