gamerpazar-sell-banner
Oyununuzu Geliştirmek için En İyi 7 PC Çevre Birimi

Oyununuzu Geliştirmek için En İyi 7 PC Çevre Birimi

PC çevre birimleri, yalnızca giriş ve çıkış aygıtları olmaktan uzun bir yol kat etti. PC oyunları için en önemli faktörlerden biri CPU ve GPU gibi mükemmel donanım bileşenlerine sahip olmak olsa da, çevre birimlerinin önemi göz ardı edilemez.

Özel gereksinimlerinizi karşılayan PC çevre birimlerini seçmeniz son derece önemlidir. İyi bir çevre birimi, genel oyun deneyiminizi tamamen yeniden tanımlayabilir.

1) Oyun faresi

Bunu basitçe göz ardı edilemeyecek bir PC çevre birimine indirgemek zorunda kalırsak, bu iyi bir oyun faresi olmalıdır. PC oyunları, büyük ölçüde rekabetçi birinci şahıs nişancı oyunları (FPS) etrafında toplanır ve bir fare, nişangahınızı kontrol etmek ve oyun içindeki hedefleri doğru bir şekilde izlemek için şüphesiz en iyi giriş cihazıdır.

Sıradan bir oyun deneyimi için standart bir ofis faresi kullanılabilirken, iyi bir oyun faresine yatırım yapmanızı öneririz. Bir oyun faresi, doğru sensörlere sahiptir ve oyun içinde en iyi performansınızı göstermenize yardımcı olacak ergonomik bir kavrama özelliğine sahiptir.

2) Mekanik klavye

Tüm oyun işlevlerini kontrol ettiği için oyun sırasında bir klavye yaygın olarak kullanılır. Fortnite ve Apex Legends gibi başlıklar, aşırı düğme parçalama gerektiren oyun içi mekanik açısından inanılmaz derecede karmaşıktır.

Mekanik bir klavye, bu tür oyunlarda anahtar gölgelenmesi gibi sorunları çözebilen bir anahtar mekanizmasına dayalıdır. Bu, tüm girişlerinizin giriş gecikmesi olmadan doğru ve hızlı bir şekilde kaydedilmesini sağlar. Mekanik klavyelerin kullanımı da son derece tatmin edicidir ve oyun seanslarınızı çok daha keyifli hale getirmelidir.

3) Profesyonel oyun kumandası

Herkes bundan hoşlanmıyor ve oyunlarda fare ve klavye kullanmakta rahat değil. Bazı insanlar bir konsolla başlayıp PC oyunlarına geçerek hayatları boyunca bir oyun kumandasıyla oynadılar.

Ayrıca, hikaye modu oyunları şüphesiz çok daha kullanışlıdır ve bir oyun kumandası kullanıldığında daha iyi bir oyun deneyimi sunar. Çoğu kişi standart bir Xbox veya PlayStation denetleyicisine bağlı kalsa da, profesyonel bir denetleyiciye sahip olmak, mükemmel denetleyici desteğine sahip Apex Legends ve Fortnite gibi oyunlarda çok daha iyi olma olasılıklarını açabilir.

4) ANC kulaklıkları

ANC veya Aktif Gürültü Engelleme, kulaklıklarda bulunan ve arka plan gürültüsünü azaltan ve dikkat dağıtmadan net ses sunan bir özelliktir. İyi bir ANC kulaklık çifti, hikaye modu oyunlarına kendinizi kaptırmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca rekabetçi oyunlarda ayak seslerinizi takip etmenize yardımcı olabilir. ANC kulaklıklar, oyun oynamak için son derece uygundur ve çevresel yükseltmeler için listenizde olmalıdır.

5) Mikrofon

Oyun içinde takım arkadaşlarınızla iletişim kurmak için bir mikrofon şarttır. Bir yoğunlaştırıcı mikrofon, ses dalgalarını standart kulaklık mikrofonunuzdan çok daha verimli bir şekilde yakalayabilir.

İyi bir mikrofondan doğrudan fayda sağlayamayacak olsanız da ekip arkadaşlarınızın açıklamalarınızı tam olarak duymasını sağlar. Bu da takım tabanlı oyunlarda daha iyi performans göstermenize yardımcı olacaktır. İyi bir mikrofonun diğer bir avantajı da, eğer bir yayıncı iseniz alakalı olacaktır.

6) Genişletilmiş Mousepad

Bir fare altlığı, PC oyunları için iyi bir oyun faresi kadar önemlidir. İyi bir fareniz varsa ancak oyun oynamak için tasarlanmış uygun bir fare altlığınız yoksa, farenizin işlevselliğini son derece sınırlarsınız.

Corsair MM700 gibi genişletilmiş bir mousepad'e yatırım yapmanızı öneririz. Bu genişletilmiş fare altlığı, hassas fare hareketleri için size daha fazla alan sunar ve klavyenizi barındırabilir.

7) Web kamerası

Bu öneri, oradaki tüm tomurcuklanan flamalar için çok önemlidir. İyi bir web kamerası kalitesi, yayınınızın havasını ve kalitesini tek başına değiştirebilir. Çok daha profesyonel görünecekler ve bu da akış performansınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Günümüzde web kamerası segmentinde hemen hemen her bütçeye uygun pek çok seçenek mevcut ve güvenilir bir öneri Logitech C920.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol