gamerpazar-sell-banner
PC Oyunları İçin En İyi 7 Yakalama Kartı
Capture CardDonanım HaberleriÖneriler

PC Oyunları İçin En İyi 7 Yakalama Kartı

İster deneyimli bir Twitch yayıncısı olun, ister bir vlog'a yeni başlıyor olun, en iyi yakalama kartına sahip olmak mutlak bir cankurtarandır. Profesyonel bir video yapımcısı olmanıza gerek kalmadan istediğiniz içeriği kolaylıkla oluşturmanıza olanak tanır. 

Daha sonra düzenlemek için 4K çekim mi kaydediyorsunuz yoksa akışa mı odaklanıyorsunuz? Dizüstü bilgisayarınızla iyi giden bir yakalama kartına mı ihtiyacınız var? İhtiyaçlarınıza en uygun yakalama kartını aldığınızdan emin olun. Hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmeniz için bu listedeki tüm yakalama kartlarını performans ve kullanım kolaylığı açısından test ettik.

Çoğu kişinin 1080p hedef çözünürlüğe ve olası herhangi bir yakalama kartı satın alımında en az 30 fps'ye odaklanmasını öneririz. PC'niz ekstra yükü kaldırabiliyorsa 60 fps harikadır, ancak başlıyorsanız güvenli oynayın. Orada olan orada iyi 4K yakalama kartları, ancak aynı zamanda pahalı konum ve depolama ihtiyaçları bu dosyalar için sert olabilir. Ayrıca, bant genişliği gereksinimleri genellikle 4K'nın yayıncılar için zahmete değmeyeceği anlamına gelir.

 

PC Oyunları İçin En İyi Yakalama Kartları

1. Elgato Game Capture HD60 S

Elgato Game Capture HD60 S

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: USB 3.0

Bu, oyunlarını mümkün olduğunca az güçlükle akış platformlarına taşımak isteyen herkes için mükemmel bir kart. Elgato kendi alanında uzmandır ve HD60 S bunu kanıtlamaktadır. Makul fiyatlı ve kullanımı basit, akış konusunda yeniyseniz ve oyun PC'niz bunu tek başına yönetemiyorsa, başlamak için muhtemelen en iyi yerdir. 60 fps'de net 1080p kayıtlar bir tüy gibi, USB 3.0 bağlantısı ise mutlu bir bonus. 

Sizi ayağa kaldıracak yerleşik yazılım, anlaşmayı mühürler. Tek dezavantajı, kartın biraz sınırlı düzenleme paketi olabilir - videoyu kırpmanın ötesinde pek iyi değil. Ancak, 'kaydetmeyi' unutmuş olsanız bile geriye dönük olarak yakalamanıza yardımcı olacak 'Geri Dönüş Kaydı' vardır.

2. AVermedia Live Gamer Duo

AVermedia Live Gamer Duo

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: PCIe 2.0, HDMI 2.0, HDMI 1.4 

Bu günlerde akış her zamankinden daha kolay olsa da, akışınız için işleri daha da kolaylaştırmanın bir yolu olmadığı anlamına gelmez. AVerMedia Live Gamer Duo, daha karmaşık akışlar için sorunsuz bir dahili yakalama kartıdır ve yeriniz olduğu sürece çoğu platformla iyi çalışır. 

Bu 250$'lık Canlı Oyun İkilisi size bir kart fiyatına iki yakalama kartı veriyor. Oyun konsolu, şık bir DSLR kamera veya ikinci bir PC gibi birden fazla HDMI girişi ile akış için harika bir kurulum. Tek dezavantajı, 4K kayıt veya akış için özlemleriniz varsa, listemizde daha aşağılara bakmanız gerekecek. Çoğunlukla sorunsuz 1080p/60fps'de yayın yapmak istiyorsanız, Live Game Duo ile yanlış gitmeyeceksiniz.  

3. AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: USB 3.0

Avermedia'nın Live Gamer Portable 2 Plus'ı, sorunsuz 60fps 1080p kayıt ve 4K geçiş sunar, böylece Ultra HD (4K'da çekilmemiş olsa bile), USB 3.0, Mac uyumluluğu ve kirli harika yanıp sönen ışıklarla oynamaya devam edebilirsiniz.

Çekici bir form faktörünün yanı sıra, canlı düzenleme için sezgisel bir yazılım ve HDD'nizi yer kaplayan videolardan uzak tutmayı tercih ederseniz, doğrudan bir Micro SD karta kaydetme yeteneği sunar. Bu yakalama kartı, özellikle hareket halindeyken kayıt yapıyorsanız esnektir. Kutudan çıkar çıkmaz da çalışır - her zaman bir artı. 

4. Elgato Game Capture HD60 Pro

Elgato Game Capture HD60 Pro

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: PCIe x1, HDMI

Kayıtlarınızı amatörden bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, Elgato'nun dahili HD60 Pro kartı iyi bir haykırış. Gerçekten de Elgato'nun web sitesi, bu kartın "60 Mbps'ye kadar bit hızında muhteşem 1080p [60fps] kalitesinde sınırsız çekim kaydetmenizi sağlayan gelişmiş, yerleşik bir H.264 kodlayıcıya" sahip olduğunu iddia ediyor. O kadar da eski püskü değil. 

Ayrıca Game Capture HD, OBS Studio ve Xsplit kullanırken 1080p'de yayın yapabilir. Küçük, şık form faktörü de HD60 Pro'nun lehine. Bu, bir masaüstü bilgisayara yüklemeniz gerekeceği anlamına gelir, bu nedenle yakalama kartınızı kontrol etmek için bir dizüstü bilgisayar kullanmak dışarıda kalır. 

5. Razer Ripsaw HD

Razer Ripsaw HD

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p yakalama; 4K geçiş

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: USB 3.0

Razer Ripsaw HD'nin ana dezavantajı, herhangi bir tescilli yazılımının olmamasıdır, bu nedenle OBS kullanmaya veya XSplit'e abone olmaya zorlanıyorsunuz. Pek çok kişi bu çok yetenekli uygulamaları zaten kullandığından, bu çok büyük bir sorun değil. Ripsaw HD, kendi yazılımına sahip olmadığı için, kablolu, "sorunsuz" mikrofon ve kulaklık jakları yardımıyla yerleşik, kullanımı kolay ses karıştırmayı da destekler. Fiyatına göre de en iyi görüntü kalitesine sahip. 

Hala 1080p akış ve yakalama ile sınırlı olmasına rağmen, Ripsaw HD, en sevdiğiniz oyunları ilk elden (yayın yaparken veya çekerken) 4K 60 fps'de deneyimlemenizi sağlar. Oyunlarını çevrimiçi olarak paylaşmak isteyen, ancak pahalı ve güçlü grafik kartlarının sunduğu birinci sınıf görsel doğruluğu kaçırmak istemeyen PC oyuncularına hitap ediyor.  

6. Elgato Game Capture 4K60 Pro

Elgato Game Capture 4K60 Pro

Özellikler:

Çözünürlük: 4K

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: PCIe x4 

En iyisinden başka bir şey istemeyen profesyonel kullanıcıların Elgato'nun 4K60 Pro'sundan başkasını aramasına gerek yok. Altından kalkmak için üst düzey bir PC gerekebilir, ancak bu, oyunu mümkün olan en yüksek çözünürlük ve kare hızında yakalamak isteyenler için mükemmel bir kit parçasıdır.

Tüm bu videolar için de yeterli depolama alanınız olduğundan emin olmanızda fayda var, çünkü çok hızlı bir şekilde büyüyebilirler. 4K60 Pro'nun kodlayıcısı dosya boyutunu küçültebilir ve çok ihtiyaç duyduğunuz bellek alanından tasarruf etmenizi sağlayabilir, ancak yine de gerçek anlamda tıknaz olabilirler.

7. EVGA XR1

EVGA XR1

Özellikler:

Çözünürlük: 1080p (4K/60 fps'ye kadar HDR geçişi)

Kare hızı: 60 fps

Arayüz: USB-C

EVGA, video kartları ve diğer PC oyun donanımları için bilinen bir isimdir, bu nedenle, yayıncılar için ilk harici yakalama cihazları olan XR1'i duyurduklarında heyecanımızı hayal edebilirsiniz. Gösterişli OBS sertifikalı yakalama cihazı, ünitenin kendisinde bu düzgün görünümlü RGB LED'leri kullanarak seviyelerinizi gösterecek yerleşik bir ses mikserine sahiptir. 

XR1, 1080p/60 fps'de kayıt ve akış yapar ve 1440p/120 fps ve 4K/60 fps sinyallerinin gelişmiş Geçişini destekler. Bu, XR1'in bu yerel sinyalleri alacağı ve siz oyun oynarken görüntü ayarlarınızı değiştirmenize gerek kalmadan akışınız için 1080p/60 fps'de yayınlayacağı anlamına gelir. Bu süreçte renklerin biraz soluk olduğunu fark etmemize rağmen, yakalama iyi bir iş çıkarıyor; Yine de, OBS'de küçük bir ince ayar yapmanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktu.

En iyi yakalama kartı SSS

Yalnızca OBS kullanıyorsam neden bir yakalama kartına ihtiyacım var?

OBS ve diğer üçüncü taraf yakalama ve akış yazılımları harikadır, ancak sınırlamalar vardır, diyelim ki oyun konsolundan oyun akışı yapmak veya web kamerası yerine HDMI kamera kullanmak istiyorsunuz; harici veya dahili bir yakalama kartı olmadan bilgisayarınızda çalışmasını sağlamanın en kolay yolu.

OBS gibi yazılımlarla, video girişlerini yakalama konusunda tamamen CPU veya GPU'nuz gibi sistem kaynaklarınıza güvenirsiniz. Yüksek bir bit hızında çekim yapıyorsanız ve aynı anda bir oyun oynamaya çalışıyorsanız, bu bir boşaltma olabilir. Modern CPU'lar gerekli çoklu görevde başarılı oldular, ancak özel bir yakalama kartı, bugünlerde sadece küçük bir miktar olsa bile yükü hafifletmeye yardımcı olabilir. 

Yakalama kartları kaliteyi düşürür mü?

Aksine, iyi bir yakalama kartı yayınınızın kalitesini artırabilir, potansiyel olarak ana bilgisayarınızdaki yükü hafifletebilir ve yayın sırasında oyunlarınızın performansını iyileştirebilir. Canlı akışın en önemli faktörlerinden biri bant genişliğidir.

Diğer Donanım Haberleri İçin: Oyun Oynamak İçin En İyi 6 RAM - 2021 - En İyi 7 Oyun Klavyesi - PS5 İçin En İyi 5 Monitör

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler