gamerpazar-sell-banner
PC için Yarış Direksiyonu Nasıl Kurulur

PC için Yarış Direksiyonu Nasıl Kurulur

Yarış direksiyonu, sürüşü gerçekten sürükleyici hale getirdiği için, bir denetleyici veya klavye ve fare kullanmaktan çok daha iyi olduğundan, zorlu yarış simülatörü hayranları için harika bir seçenektir. İyi bir yarış direksiyonu kurulumu size araba üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve güçlü geri bildirimle yolu ayaklarınızın altında hissetmenizi sağlar.

PC'nizde bir yarış direksiyonunu düzgün bir şekilde ayarlamak birkaç adım alır, ancak hiçbir şey çok karmaşık değildir ve yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.

Bileşenleri Standa Monte Edin

Bir stand satın almadıysanız bu adım atlanabilir, ancak bir standa sahip olmak tüm bileşenlerin kurulumunu kolaylaştırır ve ayrıca kullanımlarını kolaylaştırır.

Öncelikle, pedalları, kabloların da geçebileceği bir boşluk bulunan standın altındaki yuvalara kaydırarak başlamalısınız. İkinci olarak, vites değiştirici montajının, hangisini tercih ederseniz edin, standın her iki yanında bulunan ana standa vidalanması gerekir. Vites değiştirici daha sonra doğrudan yuvaya kayabilir ve sıkılık için kenetlenmesi gerekir.

Ardından, ana direksiyon simidini alın ve tüm kabloları arkaya takın. Bunlar, güç konektörünü, vites kablosunu ve pedal konektörünü içerir ve daha iyi kablo yönetimi için ekstra gevşeklik direksiyonun arkasına sıkıştırılabilir. Son olarak, tekerleği standın üzerine yerleştirin ve yan taraftaki ayarlayıcıları sıkın.

Bu kılavuz için örnek olarak Logitech G29 Direksiyonu alacağız, ancak diğer yarış direksiyonları, yazılımda yalnızca birkaç küçük farkla benzer bir düzene sahiptir.

Logitech G29 Direksiyonu

Yazılımı İndirin ve Yükleyin

Yapılması gereken tek şey direksiyondan gelen USB'yi PC'ye bağlamak. Çark kendi kendine sola ve sağa çevirerek kalibre edecektir. Tüm kabloların sürüş sırasında araya girmemesi için sıkıştırıldığından emin olun.

Hem Windows hem de macOS için kullanılabilen Logitech G Hub yazılımını resmi Logitech web sitesinden indirin ve kurun. Yazılım, bilgisayarınıza bağlı Logitech bileşenlerini otomatik olarak algılayacak ve yarış direksiyonu kendini bir kez daha kalibre edecek.

Logitech G29 Direksiyonu

Yazılım Ayarlarını Değiştirin

Yazılımda direksiyon, pedal ve vites değiştiriciden gelen tüm işlemler tercihinize göre yeniden atanabilir. Kontroller, PlayStation denetleyicisine göre adlandırılır ve buna göre değiştirilmeleri gerekir. Makrolar, karmaşık özelleştirme için çeşitli tuşlara ve eylemlere de atanabilir.

Ayrıca yazılım, tüm tekerleklerin ve pedalların hassasiyetini değiştirebilir. Fiziksel olarak daha az dönerken daha fazla dönüş yapmak istiyorsanız hassasiyeti 50'nin üzerinde tutun veya tam tersi. Benzer şekilde, pedallar için daha az kuvvetle daha fazla girdi istiyorsanız hassasiyeti artırın. Debriyaj, fren ve gaz pedalı dahil olmak üzere her pedal farklı hassasiyetlere sahip olabilir.

Oyun içi Ayarları Değiştirin

Direksiyondan, pedaldan ve vitesten en iyi şekilde yararlanmak için oyunda tüm araba ayarlarını otomatik yerine manuelde tutmanız gerekir, böylece ekipmanınızı arabayı kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Örneğin, Forza Horizon 5'te, "Zorluk" ayarları altında, "Vites Değiştirme" ayarını "Debriyajlı Manuel" olarak değiştirmeniz gerekir. Bu durum diğer simülatörler için de aynı olacaktır.

Oyuncular, bu birkaç adımı izleyerek yarış direksiyonu kurulumunu oldukça kolay bir şekilde başlatabilir ve çalıştırabilir. Bunlar daha fazla sürükleyicilik sunduğundan, her şeyin doğru ayarlandığından emin olmak oyuncuların kesintisiz oyun oynamasına yardımcı olur.

Direksiyonu

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol