gamerpazar-sell-banner
PC'nize Kurmak için En İyi 5 Sıvı Soğutucu 2022

PC'nize Kurmak için En İyi 5 Sıvı Soğutucu 2022

İşlemciler her zamankinden daha güçlü hale geldikçe, iyi sıvı soğutucular günün ihtiyacıdır. CPU'ların arkasındaki bilim basittir - elektrik termal güce dönüştürüldüğünde ısı üretilir. Milyarlarca transistör içeren CPU'lar büyüdükçe, artık enerji kaybı ısı üretimine yol açar. Basitçe söylemek gerekirse, burada termodinamik yasaları devreye giriyor.

Daha güçlü olmak, burada daha fazla ısı üretmekle doğru orantılıdır, ancak son teknoloji donanım kullanmıyorsanız sıvı soğutmaya ihtiyacınız yoktur.

Çoğu kullanıcı, stok soğutucularını termal düzenleme için yeterli bulacaktır. Bu insanlardan biriyseniz, bu makaleyi atlayın. Ancak, karşıt spektruma aitseniz - değerli donanımınızdan her türlü performansı elde etmeyi amaçlayan meraklılar, okumaya devam edin.

PC'nize Kurmak için En İyi 5 Sıvı Soğutucu

Üst düzey sıvı soğutucular, sürekli olarak üst düzey hava soğutucularından daha iyi performans gösterecektir. Bu listenin bileşenleri arasında seçim yapmanızı öneririz:

1. Arctic Liquid Freezer 420

Arctic Liquid Freezer 420

Çoğu sıvı soğutucu için yaygın bir şikayet olan gürültü seviyelerinin zar zor duyulabilir kalmasına çok önem verilmiştir. Gürültü seviyesi, maksimum 1700 rpm'de 0,4 sone/14,79 db'de maksimuma çıkar.

Minimum rpm sadece 200'dür. Intel'in 1200, 115X, 2011-3, 2066 ve AMD'nin AM4, AM3(+) soketlerini destekler. Fan da oldukça büyük, 3 x 140mm.

Mikro yüzeyli bir kanatla birleştirilmiş bakır soğuk plaka sayesinde, ısı transfer oranları da halledildi. Ayrıca, geniş bir uyumluluk sağlamak için sıvı soğutucu, endüstri standardı olan güç için 4 pinli bir konektörle birlikte gelir.

2. Corsair H100

Corsair H100

Intel 1700, 1200, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2066 ve AMD AM4, AM3, AM2 soketli CPU'larla sektör lideri uyumluluğu destekler . Maksimum gürültü seviyeleri, Arctic Freezer serisinden oldukça yüksek olan 37dBA seviyesindedir.

Kurulum, umduğundan daha karmaşık, ancak 99,99 dolarlık fiyat noktası göz önüne alındığında. Çıplak, minimalist bir kurulum arayanlar için saçma sapan bir teklif.

3. NZXT Kraken X63

NZXT Kraken X63

İki RGB ve RHB olmayan versiyonda mevcut olan bu soğutucunun gösteri durdurucusu Kraken X63, şüphesiz yerleşik ekran olmalıdır. CPU'nun sıcaklığını gösterir. Çok sayıda özelleştirme mevcuttur ve indirmek için uyumlu yazılımlar mevcuttur.

Evet, mümkün olan en iyi soğutmayı istiyorsanız fanlar biraz daha gürültülü olabilir, ancak sessiz moda geçtiğinizde her şey çok sessizleşir.

4. Deepcool GAMMAXX L240 V2

Deepcool GAMMAXX L240 V2

AIO kullanıcıları arasında yaygın bir endişe nedeni sızıntıdır. Sonuçta burada çalıştığımız sıvılar. Bununla mücadele etmek için Deepcool, basınç dengesini otomatikleştirerek çalışan Anti-Leak teknolojisini geliştirdi.

Bu sayede tüketiciler, pahalı donanımlarına zarar verebilecek olası sızıntılardan korkmadan ürünün tadını çıkarabilirler. Tam teşekküllü RGB desteği, iki adet 120mm fan ve 30dB'lik saygın maksimum fan gürültüsü var.

5. Corsair Hydro Serisi H60 V2

Corsair Hydro Serisi H60 V2

Bu soğutucu, daha küçük kasalara sığacak kompakt bir soğutucuya ihtiyaç duyan kişiler içindir . 1700 rpm'de maksimum 28.3 dB gürültü seviyesine sahip 120 mm'lik bir AIO'dur, bu fena değil. Ancak hız aşırtmalı bir işlemciyi soğutacaksanız bu AIO'yu satın almanız önerilmez . Intel'in Alder Lake i7 serisi gibi üst düzey bir hisse senedi işlemcisi gayet iyi çalışacaktır.

Ayrıca, minimalist bir RGB kurulumu arayan kullanıcılar hoş bir sürpriz olmaz çünkü çoğu yeni sıvı soğutucunun aksine bu, RGB ile gelmez, minimalistler için oldukça sade, mat siyah bir kaplama ile gelir. 79,99 dolardan gelen bu, insanların paralarını yatırmayı düşünmesi gereken, paranın karşılığını veren bir AIO'dur.

AIO'lar Güvenlidir

Sıvıların elektroniklerle temas etmesi fikri ürkütücüdür, ancak pratikte termal düzenleme, herhangi bir risk olmaksızın oldukça iyi bir şekilde ele alınır. Ancak, kurulumu vurgulamalıyız. Çoğu kullanıcı, sıvı soğutucuları doğru şekilde kuramadıklarında sorun yaşar.

Üreticiler, ürünlerinin her yinelemesinde montaj kılavuzları içerir. Bu nedenle, özellikle ilk kez Oyun Bilgisayarı oluşturucusuysanız, belgeleri bir kez gözden geçirmeniz çok önemlidir. Sıvı soğutucular, hatalı kurulumlar, uygun olmayan boru tesisatı ve genel bilgisizlik için kötü bir şekilde suçlanıyor. Belgeleri okumak genellikle geçmiş uygulamalara tabidir, ancak burada kesinlikle bir istisnadır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol