gamerpazar-sell-banner
PlayStation Razer Kairo Pro Kulaklık İncelemesi
KulaklıkDonanım Haberleri

PlayStation Razer Kairo Pro Kulaklık İncelemesi

Razer Kairo Pro

Razer Kaira Pro, PS5 için, en iyi PS5 kulaklıklarından biri olma potansiyeline sahip gibi görünen bir cihaz olarak ilgimi çekti. Razer Kaira Pro Xbox için en iyi Xbox Series X kulaklıklarından biri ve PS5 versiyonunun da aynı kalitede olacağını bekliyordum.

Ancak durum yarı doğru çıktı. Xbox için Kaira Pro gibi, PS5 için Kaira Pro da mükemmel ses kalitesi ve rahat bir kullanım sunuyor. Bununla birlikte, Xbox versiyonunun aksine, PS5 için Kaira Pro gereksiz özellikler içeriyor, bu da fiyatı artırıyor; ayrıca karmaşık özelleştirme seçenekleri ve kullanışsız gezinme seçenekleri bulunuyor.

PS5 için Kaira Pro, indirimli fiyatla satın alabilirseniz ve haptik (dokunsal teknoloji) özelliklerini önemsemeyi düşünüyorsanız, ayrıca çeşitli gezinme seçeneklerine alışabilirseniz değerli bir yatırım olabilir. Ancak PS5 için zaten optimize edilmiş birçok en iyi oyun kulaklığı bulunduğu göz önüne alındığında, Kaira Pro güçlü bir tavsiye için çok fazla ödün gerektiriyor.

Razer Kairo Pro

Razer Kaira Pro PS5 İncelemesi: Tasarım

Eğer Razer Kaira Pro Xbox versiyonunu gördüyseniz, Razer Kaira Pro PS5 versiyonu oldukça benzer görünecektir. Xbox versiyonu gibi, PS5 Kaira Pro da biraz sade görünümlü bir oyun kulaklığıdır ve yastıklı bir başlık bandı, oval kulak kapakları, plastik bir gövde ve genişletilebilir çelik kolları vardır. Ayrılabilir bir kulaklık, bir şarj portu ve birçok gezinme düğmesi bulunur. Tek büyük fark, Xbox versiyonunun siyah ve yeşil olması, PS5 versiyonunun ise siyah, beyaz ve mavi olmasıdır. Çoklu renk seçeneği bulunur. Küçük bir fark ise Kaira Pro PS5'in kulak kapaklarında ışıklı RGB Razer logolarının bulunmasıdır, ki bu zevklere bağlı olarak ya "hoş" ya da "gereksiz" olarak nitelendirilebilir. Hemen fark ettiğim bir şey, Kaira Pro PS5'in Xbox versiyonundan birkaç düğme daha fazla olduğudur ve zaten oldukça kalabalık olan oyun kulaklığı daha da kalabalık hale gelir. Sağ kulak kabında, çıkarılabilir esnek bir mikrofon, bir USB-C şarj portu, bir güç düğmesi, bir ses düğmesi ve bir mikrofon sessize alma anahtarı bulunur. Sol kulak kabında ise dokunsal geribildirim için bir HyperSense düğmesi, oyun/chat karışımı için bir düğme ve eşitleme seçeneklerini kontrol eden, Bluetooth cihazları eşleştiren ve kablosuz modları değiştiren bir düğme bulunur, bu düğmeyi ne kadar süreyle basılı tuttuğunuza bağlı olarak işlevi değişir. Eğer bu biraz karmaşık geliyorsa, evet öyle. Kulaklıkta bir sürü düğme ve bir sürü özellik var. Hepsiyle başa çıkmak zor olabilir, özellikle birçok düğme ve düğmenin benzer hissettirdiği için. Kaira Pro PS5'i nasıl kullanacağımı anlamak birkaç saatimi aldı, Xbox modeli ise kutudan çıkar çıkmaz oldukça tahmine dayalıydı ve rahattı.

Razer Kaira Pro PS5 İncelemesi: Konfor

Razer Kaira Pro PS5, uzun süreler boyunca rahat bir şekilde kullanılabilir. Cömertçe yastıklı başlık bandı ve konforlu suni deri kulak kapakları sayesinde kulaklık, saatlerce bilgisayar başında çalışırken veya koltukta uzun bir oyun seansı yaparken rahattır. Numaralandırılmış tokalarla birlikte sağlam çelik çubuklar sayesinde başlık bandını uzatabilirsiniz. Böylece her seferinde iyi bir uyum bulmak ve kulaklığı istediğiniz gibi ayarlamak kolay olur, hatta cihazı ev arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız bile. Tek eleştirim, kulak kapaklarının aşırı derecede dönebilmesi ve gevşek hissettirmesiyle ilgili. Kulaklık başınızdayken oldukça iyi şekilde duruyor, ancak yerine yerleştirme konusunda biraz zorluk yaşanabilir. Tabi bu doğal, her kulaklıkta olduğu gibi bir yapıdan bahsediyorum. Buyrun Razer Kairo Pro'nun özelliklerine bakalım:

Razer Kaira Pro PS5 İncelemesi

Özellikler

  • Bağlantı Tipi: Kablosuz
  • Kullanım Süresi: 20 saat
  • Frekans: 20 Hz/20 kHz
  • Hassasiyet: 108 dB
  • Bluetooth: Var
  • Mikrofon: Var
  • Kumanda: Var
Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler