gamerpazar-sell-banner
PS5 için En iyi 5 SSD - 2023

PS5 için En iyi 5 SSD - 2023

PS5 piyasaya sürüldüğünde, 825 GB'lık özel SSD'si oyun dünyasında dalgalar yarattı. Yeni oyun geliştirme tekniklerini, oyunlarda neredeyse anında yükleme süresini ve hızlı UI işlemlerini kolaylaştırabilir. Ancak sürekli artan oyun boyutları nedeniyle, aynı anda birden fazla oyun oynamak istiyorsanız 825 GB yeterli gelmiyor.

Lansman sırasında PS5, yerel yazılım için SSD genişletmesini desteklemiyordu, ancak daha sonra bir yazılım güncellemesiyle uygulandı. Yükseltmek için desteklenen bir SSD almanız, PS5 yan plakasını çıkarmanız, SSD bölme kapağını sökmeniz ve yeni M.2 SSD'nizi takmanız gerekir.

Bir SSD takmak çocuk oyuncağıdır, ancak birini seçmek için aynı şey söylenemez. Zamanla, yerel genişletmeyi destekleyen birden çok desteklenen SSD çıktı. Ayrıca, bu yeni nesil M.2 sürücüler söz konusu olduğunda termal performans çok önemlidir, bu nedenle iyi uygulanması gereken bir şeydir. Daha iyisini seçmenize yardımcı olmak için en iyi beş SSD'yi listeledik.

1) Soğutuculu Samsung 980 PRO 1TB

Soğutuculu Samsung 980 PRO 1TB

7.000 MB/'lik inanılmaz yüksek hız, PS5'in standart SSD'sine eşittir, böylece PS5'ten alacağınız performansın aynısını bekleyebilirsiniz.

Yüksek performanslı bir SSD, termiklerin iyi uygulanmasını gerektirir. 980 Pro, termalleri verimli bir şekilde yönetmeye yardımcı olmak için nikel kaplama kullanır. Bu, yüksek kaliteli oyunlar oynarken sürekli performans sağlar.

Samsung disklerinin yapı kalitesi ve güvenilirliği en üst düzeydedir ve 980 Pro'dan da farklı değildir.

2) Corsair MP600 Pro LPX

Corsair MP600 Pro LPX

PS5 SSD alıcıları için önemli bir endişe nedeni, M.2 sürücü soğutucusunun boyutudur. Corsair MP600 PRO LPX yuvaları PS5'e rahatça sığar ve soğutucu, değerli donanımınızın korunmasını sağlar.

7.100 megabayt/saniye ve 5.800 megabayt/saniye sıralı okuma ve yazma hızıyla bu sürücü, PS5 için gerekli özellikleri açık ara karşılıyor. Anlık yükleme süreleri ve akıcı kullanıcı arayüzü navigasyonu bekleyebilirsiniz.

PS5 için uyumlu M.2 SSD'lerin piyasaya sürülmesinden bu yana bir süre geçtiğine göre, MP600 Pro LPX gibi sürücülerin fiyatları yaklaşık %25 düştü. Bu, devasa AAA oyunlarını silmekten bıkıp yenilerine yer açmaktan bıkan oyuncular için yükseltme yapmak için harika bir zaman.

3-) WD_BLACK SN850 NVMe SSD

WD_BLACK SN850 NVMe SSD

SN850, soğutuculu veya soğutucusuz olarak mevcuttur, ancak PS5 için özel olarak üretildiğinden ve üstün termal performansa sahip olduğundan, soğutuculu sürümü kesinlikle PS5 için satın almanızı öneririz. Sürücü, 7000MB/sn okuma hızı ve 5300MB/sn yazma hızı gibi övgüye değer hızları kolaylaştırır.

Aynı SSD'nin epeyce modeli var, birkaçı soğutuculu, bazıları soğutucusuz. Bu SSD'yi satın aldığınızda WDS100T1XHE model numarasını unutmayın. Bu model, 1 TB depolama alanı ve yerleşik bir soğutucu ile birlikte gelir.

WD, sağlam yapı kalitesi ve rekabetçi fiyatları sayesinde sektördeki en iyilerden biri olarak kabul edilmiştir. SN850, tarafımızdan bir onay aldı. Ayrıca, depolama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak 2TB sürücüyü tercih edebilirsiniz.

4) Seagate FireCuda 530 1TB

Seagate FireCuda 530 1TB

Seagate, FireCuda 530'un 7300MB/sn'ye varan okuma hızlarını desteklediğini ve PCle Gen4 hızlarını en üst düzeye çıkardığını iddia ediyor. Kağıt üzerinde bu, onu bu listedeki en hızlı sürücü yapar.

Termal azaltmayı önlemek için Seagate, sıcaklığı düzenlemek için özel bir soğutucu eklemiştir. Isı birikmesi performansı çok düşürür ve grafik kartları ve işlemciler gibi tüm bileşenler bu sorunla karşı karşıyadır. İşte burada soğutucu devreye giriyor.

Genel olarak FireCuda 530, gerçekten uzun süre dayanması gereken iyi yapılmış bir M.2 SSD'dir. Ayrıca, SSD'yi satın aldığınızda beş yıllık bir garantiye hak kazanırsınız.

5-) Gigabyte Aorus 7000s 1TB

Gigabyte Aorus 7000s 1TB

Aorus 7000s, TRIM ve S.M.A.R.T destekli bir NVMe Gen4 SSD'dir. Gigabyte'a göre, sürücünün ikinci nesil PCIe 4.0 denetleyicisi, 3D TLC NAND Flash desteğiyle 7000MB/sn'ye kadar sıralı okuma/yazmayı destekler.

Ayrıca termallere yardımcı olan optimize edilmiş alüminyum ısı yayıcılara sahiptir. Isı yayıcılar üzerindeki nanokarbon kaplama, daha iyi iletkenlik ve minimum direnç sağlar.

Gigabyte, sürücülerini daha yüksek bir saat hızında çalıştırırken veri kaybı olmadan serin ve verimli kalmaya çok önem verdi. Bu, ısının etkili bir şekilde dağıtılması için yeni, oldukça verimli bir ısı yayıcı tarafından kolaylaştırılır. Yükseltmek isteyen herkesin dikkate alması gereken, parasının karşılığını veren bir sürücüdür.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol