gamerpazar-sell-banner
Steelseries QCK Prism RGB Mouse Mat İncelemesi
SteelseriesDonanım HaberleriMouse Pad

Steelseries QCK Prism RGB Mouse Mat İncelemesi

Piyasada bulabileceğiniz çok sayıda mousepad vardır ve bunların çoğu genellikle küçüktür ancak özelleştirilmiştir. Bu kesinlikle bir avantaj olsa da, kenardan çıkmadan hareket edebilmek için daha fazla fare izleme alanına sahip olmayı tercih ederim. Bu, tüm masamı ve daha sonra bazılarını kaplayan QcK Prism Bezi'nin 5XL versiyonunu seçmemin en önemli nedenlerinden biri.

Bu oyun mouse pad'ini herhangi bir boyutta kullanmanın en büyük artılarından biri, yüksek iplik sayısı sayesinde ne kadar yumuşak ve iyi dokunmuş olmasıdır. Ayrıca üzerinde oturan tüm oyun çevre birimleriniz kolayca temizlenebilir. Özellikle 5XL varyantına sahipseniz, çok daha büyük olduğu için makul miktarda toz çeker. Bununla birlikte, pürüzsüz yüzeyine zarar vermeyecek temel yöntemlerle nokta temizliği yaparsanız temizlik kolaydır.

Tüm kenarlarda, SteelSeries Engine yazılımının yeni adı olan SteelSeries GG aracılığıyla özelleştirilebilen RGB ışıklar bulunur. Sağlık veya kalkanların tükenmesi ve Discord gibi şeylerden gelen bildirimler gibi oyun içindeki bir şeye tepki veren karmaşık aydınlatma efektleri oluşturabilirsiniz. Bunun gibi şeyler, ona daha yakın olsanız bile iyi bir sunumdur. Her fare altlığının altında, istenmeyen hareketleri ortadan kaldırmak için tasarlanmış tipik kaymaz kauçuk tabanınız bulunur. Aylarca kullandıktan sonra, bu fare altlığının kusursuz kaldığını gördüm.

Orta boy, daha küçük ve normal bir boyut olduğu için çoğu insanın aşina olacağı bir boyuttur. "Büyük ol ya da eve git" sezgisine sahipseniz ve bunu yönetecek alanınız varsa, 5XL'e gidin ve benim gibi ahşap, rustik masanız gibi bir şeyi açığa çıkarmak yerine her şeyi örtün.

Açıkçası bunun bazı çok özel dezavantajları var. Daha önceki toza ek olarak, fare altlığı üzerinde işaretler çok kolay bir şekilde ortaya çıkıyor. Neyse ki, sonsuza kadar kalmazlar ve onları silebilirsiniz, ancak düzenli bir görünüm istiyorsanız, bu yapılması gereken rutin bir şeydir.

Steelseries QCK Prism RGB Mouse Mat İncelemesi

Bahsetmemiz gereken bir şey daha var: Orta boyutun dışında daha büyük bir mousepad almayı planlıyorsanız, lütfen uygun ölçüleri alın çünkü bunlar çok büyük olabilir ve masanızdan fırlayabilir. Bu mutlaka bir dezavantaj değil, ama not edilmesi gereken bir şey. Tüm bunların ötesinde, SteelSeries QcK Prism Kumaş mouse pad, sahip olduğunuz masa ekosistemine harika bir katkı sağlar ve rahatlığı masanızın her yerinde hissedebilirsiniz.

RGB ve Entegrasyon

Fare altlığı, oyun içi ses efektleri de dahil olmak üzere oyun deneyiminizi tamamlamak için çeşitli arka ışık efektleri oluşturmak üzere SteelSeries Engine yazılımı kullanılarak özelleştirilebilen 2 Bölgeli RGB aydınlatma ile birlikte gelir. Sadece bu da değil, RGB ışıklarınızın en sevdiğiniz müziğin ritmine göre dans etmesini sağlayacak bir görsel şov sergilemek için Audio Visualizer Engine Uygulamasını kullanabilirsiniz! Daha havalı olan ne? Bu RGB aydınlatmayı, bir bildirim geldiğinde yanacak şekilde entegre edebilirsiniz. Yeni mesajları belirtmek için fare altlığınızı kullandığınızı, Discord'da ve benzeri diğer bildirimlerde sessize alınıp alınmadığınızı hayal edin. Sonunda Discord entegrasyonunu denemedim ama RGB aydınlatma efektini müzikle titreşecek şekilde ayarlamaktan zevk aldım, bu da oyun kurulumuma biraz "çekiş" kattı.

Rival 3 faresi gibi Prism özellikli başka SteelSeries ekipmanınız varsa, tüm çevre birimlerinizin aydınlatma efektlerini senkronize etmek için PrismSync Engine Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Steelseries QCK Prism RGB Mouse Mat İncelemesi

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler