gamerpazar-sell-banner
Stream Deck Kullanmak için 5 Neden

Stream Deck Kullanmak için 5 Neden

Elgato Stream Deck, çeşitli şekillerde yardımcı olan ve yayını daha akıcı hale getiren yayıncılar arasında popüler bir araçtır. Birden fazla tıklama ve ekran gerektirecek eylemleri gerçekleştirmek için tamamen programlanabilen 15 düğmeli bir paneldir.

Cihazın farklı sürümleri vardır: temelde aynı görevleri yerine getiren ancak farklı sayıda düğme içeren bir mini sürüm, bir XL sürümü ve bir mobil uygulama. Size en uygun olanı ve bütçenize de uygun olanı alabilirsiniz.

Bu cihazların tümü, yayın yaptığınız platform için eylemler gerçekleştirmek üzere ekstra eklentiler indirebileceğiniz aynı yazılımı kullanır.

Stream Deck, akışı daha eğlenceli ve üretken hale getirecek faydalı bir cihazdır. Bir yayıncıysanız neden satın almanız gerektiğine dair bazı nedenler burada.

Masaüstüne Uygun

Stream Deck, oyun masasına uyacak ve daha profesyonel görünmesini sağlayacak şık bir tasarıma sahiptir. Her düğmenin, Adobe Photoshop'ta oluşturulabilen veya bir görüntü seçilebilen özelleştirilebilir bir arka planı olan bir LCD ekranı vardır.

MK.2 sürümü ayrıca, kurulumunuza en uygun olanı takabilmeniz ve cihazınızı daha da kişiselleştirebilmeniz için çıkarılabilir ön yüzlere sahiptir.

Atanabilir Makrolar

Oyun oynarken, birden çok tuş tıklaması gerektirecek çeşitli eylemleri gerçekleştirmede hızlı olmanız gerekir. Stream Deck'i kullanılarak, bu eylemler tek bir fiziksel düğmeye basılarak gerçekleştirilebilir. Yazılımı kullanarak yüksek özelleştirme ayrıntılarıyla, gelişmiş makrolar oluşturmanıza olanak tanır.

Elgato Stream Deck

Elgato mağazasında, bir klavyeyi simüle eden ve aynı zamanda her tuşa basma arasında bir gecikme seçmenize ve karmaşık makrolar oluşturmanıza olanak tanıyan 'Süper Makrolar' adı verilen özellikle bunun için bir eklenti vardır.

Ekrandaki Görselleri ve Sesleri Tetikleyin

Stream Deck'teki düğmelere belirli eylemleri atayarak, akışı daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirmek için akışta gösterilecek çeşitli görselleri ve sesleri oynatmasını sağlayabilirsiniz.

Elgato Stream Deck

Örneğin, yayından ayrılıp geri döneceğinizde, yeni görüntüleyenlerin yayının yakında tekrar açılacağını bilmesini sağlamak için bir ara ekranı oynatılabilir. Ayrıca, akışı sonlandırırken, izleyicilerinize şimdilik işinizin bittiğini bildirmek için çıkış grafikleri oynatılabilir.

Stream Deck Mağazası

Elgato yazılım mağazasında birçok yararlı eklenti ve simge paketi bulunur. Profesyoneller tarafından oluşturulan her şeyi kişiselleştirmek için çeşitli eylemler gerçekleştiren 100'den fazla eklenti ve düğmeleriniz için çok çeşitli simge paketleri.

Çeşitli eklentileri kullanarak, bilgisayarınıza bağlı odanızdaki aydınlatmayı kontrol edebilir ve telif hakkı ihtarı riskini ortadan kaldırmak ve tüm ses giriş ve çıkışlarını bir kerede kontrol etmek için DMCA içermeyen ses efektleri çalabilirsiniz. Bu eklentiler, akışı daha az telaşlı hale getirir ve bir düğmeye basarak karmaşık eylemler gerçekleştirerek zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Sınırsız Eylemler Oluşturun

Elgato Stream Deck

Cihaz üzerinde sınırlı sayıda fiziksel düğme olmasına rağmen, yazılım kullanılarak sınırsız sayıda işlem oluşturulabilir.

Klasörler ekleyerek ve iki düğmeye "sonraki sayfa" ve "önceki sayfa" atayarak, Stream Deck'indeki sayfalar arasında gezinebilirsiniz. Her klasörün düğmelere atanmış farklı eylemleri olabilir, bu da her şeyi daha düzenli ve erişilebilir hale getirir. Klasörün içinde başka bir klasör oluşturulabilir, bu da olası eylemlerin sayısını daha da artırır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol