En İyi 5 Xbox One Kulaklığı - 2021

5 Ağu 2021 • 5 okunma

Xbox One birincil konsolunuzsa, PS4 ile karşılaştırıldığında konsol için yerel mikrofon desteğine sahip bir kulaklık bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz, bu da en iyi Xbox kulaklığını bulmayı zorlaştırır. Bu, Xbox için oyun kulaklığı seçimini biraz sınırlı hale getirir; ancak, bazı iyi seçenekler bir Xbox varyantında gelir veya her iki konsolla da iyi çalışır.


1. En İyi Kablosuz Xbox One Oyun Kulaklığı: Astro A50 Gen 4 2019Tip - Kulak Üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik


Astro A50 Gen 4 Kablosuz 2019 oyun için en iyi kablosuz Xbox One kulaklık setidir. Bu birinci sınıf kablosuz oyun kulaklıkları, kablosuz şarj yuvası ve çok sayıda oyun odaklı özelleştirme özelliği ile birlikte gelir. Xbox One varyantları, kablosuz bağlantı üzerinden tam ses ve mikrofon uyumluluğu sağlar ve uzun oyun oturumları için uygun, rahat ve sağlam bir uyum sağlar.

Kutudan çıktığı gibi, birçok farklı ses içeriğini dinlemeye uygun oldukça nötr bir ses profiline sahiptirler ve bas aralığındaki ekstra küçük vurgu, aksiyon dolu oyunlarda gümbürtüyü hissetmenize yardımcı olur. Farklı bir ses tercih ederseniz, seslerini özelleştirmek için Astro Command Center yazılımındaki grafik EQ'yu kullanabilir ve hatta şarj yuvasını kullanarak anında farklı EQ ön ayarlarına erişebilirsiniz. Boom mikrofonları ayrıca mükemmel bir kayıt kalitesine sahiptir ve gürültülü bir yerde oyun oynuyor olsanız bile sesiniz hattın diğer ucundaki herkes için net ve doğaldır.

Ne yazık ki, piyasadaki birçok oyun kulaklığı gibi, korkunç bir ses yalıtımına sahiptirler, bu nedenle gürültülü bir ortamda oyun oynuyorsanız arka plandaki gürültüler dikkatinizi dağıtabilir. Ayrıca çevrenizdekileri rahatsız edebilecek çok fazla ses sızdırıyorlar. Bununla birlikte, evde oyun oynamak için sadece bir çift kulaklık arıyorsanız, sağlam bir seçimdir.


2. XBOX KABLOSUZ ALTERNATİFİ: STEELSERİES ARCTİS 9X KABLOSUZ


steelseries arctis 9x wireless


Tip - Kulak Üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik


Dongle veya baz istasyonu olmadan Xbox One'ınıza bağlanan kablosuz bir oyun kulaklığı arıyorsanız SteelSeries Arctis 9X'i tercih edebilirsiniz. Astro A50 Gen 4 Wireless 2019 kadar tutarlı ses vermiyorlar  ve daha az rahat bir oturuşa sahiptirler, ancak Xbox Kablosuz teknolojisini kullanarak Xbox One'ınıza rahatlıkla bağlanabilirler. Bu iyi yapılandırılmış kulaklıklar, mikrofon sesini kapatma düğmesi, kanal karıştırma çarkı ve ses çarkı dahil olmak üzere oyun için iyi yerleşik kontrollere sahiptir. Yaklaşık 28 saatlik harika süreli pil ömrüne sahiptirler ve Astro'ya benzer şekilde mikrofonları gürültülü ortamlarda bile sesinizi net bir şekilde yakalar. Varsayılan ses profilleri oldukça dengelidir, ancak ne yazık ki, düşük basların gümbürtüsü ve gürültüsünü yeniden üretmekte zorlanıyorlar. Seslerini bir grafik EQ ve eşlik eden yazılım SteelSeries Engine yazılımındaki ön ayarlarla rahatlıkla özelleştirebilirsiniz.

Daha rahat seçeneği istiyorsanız veya kablosuz bağlantı istasyonuyla gelen oyun kulaklıklarını tercih ediyorsanız Astro'yu düşünün. Xbox Wireless ile bağlanmayı tercih ediyorsanız veya daha uzun pil ömrüne sahip kulaklıklar istiyorsanız SteelSeries'i deneyin.


3. En İyi Kablolu Xbox One Oyun Kulaklığı: Astro A40 TR + MixAmp 2019Tip - Kulak Üstü

Muhafaza - Tekrar Aç

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik


Astro A40 TR Kulaklık + MixAmp 2019 Pro kablolu bir tasarıma sahip Xbox One için en iyi oyun kulaklık setidir. Bu kulaklıklarda, ayarlarınızı anında değiştirebilmeniz için doğrudan üzerinde kanal karıştırma ve ses düğmeleri bulunan bir MixAmp bulunur. EQ ön ayarları arasında geçiş yapmak veya sanal ses sahnesi özelliklerine erişmek için MixAmp'ı da kullanabilirsiniz.

Bu kulak üstü kulaklıklar, uzun oyun oturumlarında giyilebilecek kadar rahat olan harika bir yapı kalitesine sahiptir. Sıcak varsayılan ses profilleri, oyun oynarken ses efektlerini vurgulamanıza yardımcı olabilecek bir miktar ekstra patlama sağlar. Astro Command Center yazılımıyla da uyumlu olduklarından, grafik EQ ve ön ayarları kullanarak seslerini beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Boom mikrofonları harika bir genel performans sunarak gürültülü ortamlarda bile net bir şekilde duyulmanızı sağlar.

Ne yazık ki, arkası açık tasarımları, arka plan gürültüsünü gerçekten engellemedikleri anlamına gelir. Ayrıca, etrafınızdakileri rahatsız edebilecek şekilde yüksek ses seviyelerinde ses sızdırırlar. Bununla birlikte, bu tasarımın faydalarından biri, sizi oyununuzun içine çekmenize yardımcı olabilecek daha açık ve ferah bir ses sahnesi üretebilmeleridir.


4. ARKASI KAPALI ALTERNATİF: STEELSERİES ARCTİS PRO GAMEDACTip - Kulak Üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik


Arkası kapalı bir muhafazaya sahip kablolu kulaklık arıyorsanız, SteelSeries Arctis Pro GameDAC'ı deneyin. Pasif ses sahneleri Astro A40 TR Headset + MixAmp Pro 2019 kadar etkileyici olmasa da, Steelseries, ortam gürültüsü gibi biraz daha fazla arka plan gürültüsünü engelleyebilir ve daha az ses sızdırabilir. Sonuç olarak, oyun alanınızı başkalarıyla paylaşırsanız, arkası kapalı tasarımları faydalı olabilir. Ayarlanabilir elastik kayak bandı kafa bandı ile rahat bir oturuşa sahiptirler, böylece çok fazla yorgunluk hissetmeden uzun süre takabilirsiniz. Bu tasarım nedeniyle ses iletimlerinde tutarsızlıklara çok eğilimli olsalar da, eşlik eden yazılımları, seslerini beğeninize göre özelleştirebilmeniz için bir grafik EQ ve ön ayarlar sunar. Boom mikrofonları ayrıca harika bir genel performans sunar ve orta derecede gürültülü bir ortamda konuşuyor olsanız bile net bir şekilde duyulmalısınız.

Kablolu oyun kulaklığınızdan daha sürükleyici bir pasif ses sahnesi arıyorsanız Astro'ya göz atın. Ancak, çevrenizdeki ortam gürültüsünü azaltmaya yardımcı olması için arkası kapalı bir tasarım tercih ediyorsanız SteelSeries'i düşünün.


5. En İyi Bütçe Xbox One Oyun Kulaklığı: HyperX Cloud StingerTip - Kulak Üstü

Muhafaza - Arkası Kapalı

Kablosuz - Evet

Gürültü Engelleme - Hayır

Mikrofon - Evet

Dönüştürücü - Dinamik


Bütçe kategorisinde oyuncular için en iyi Xbox One kulaklığı HyperX Cloud Stinger'dır. Tasarımları basit olsa da, uzun oyun maratonlarına uygun, hafif ve rahat bir oturuşa sahiptirler. Kablolu tasarımları sayesinde Xbox kumandanızın ses jakına da takılabilirler ve neredeyse hiç gecikme yaşamazlar, bu da onları oyun için ideal kılar.

Bu kulaklıklar, oyununuza ekstra gümbürtü, gürleme ve yumruk ekleyen biraz bas ağırlıklı bir ses profiline sahiptir. Boom mikrofonları harika bir kayıt kalitesine sahiptir, bu nedenle sesiniz net, dolu ve doğal gelir. Mikrofon ayrıca sesinizi ortam gürültüsünden de ayırabilir, bu nedenle gürültülü bir ortamda konuşuyorsanız anlaşılmakta sorun yaşamazsınız.

Ne yazık ki, ses iletimleri, uyumlarına, konumlarına ve kafanızın şekline bağlı olarak değişir. Özellikle kalın saçlarınız veya gözlükleriniz varsa basta bir düşüş fark edebilirsiniz. Yalnızca, bazı kullanıcıların sınırlayıcı bulabileceği ses düzeyi ve mikrofon sesini kapatma denetimleri vardır. Ancak, cüzdan dostu oyun kulaklıkları arıyorsanız, dikkate almaya değer.


Önemli Görüşler


 • Xbox Kablosuz Kulaklık: Xbox Kablosuz Kulaklık, düşük ses gecikmesi sağlamak için Xbox Kablosuz kullanan rahat kulaklıklardır. Kutudan çıktığı gibi çok güçlü, bas ağırlıklı bir ses profiline sahipler, ancak birçok ses özelleştirme özelliği sunuyorlar. Ancak, SteelSeries Arctis 9X Wireless kadar sağlam yapılı veya kararlı değiller ve boom mikrofonları da iyi performans göstermiyor. 

 • SteelSeries Arctis 7P Wireless: SteelSeries Arctis 7P Wireless, oyun odaklı bir tasarıma sahip rahat, iyi yapılmış kulaklıklardır, ancak ses profilleri SteelSeries Arctic 9X kadar dengeli değildir.

 • Turtle Beach Stealth 700 Gen 2: Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 Wireless, Xbox Wireless'ı destekler ve SteelSeries Arctis Pro GameDAC'den daha düşük Bluetooth olmayan kablosuz gecikme süresine sahiptir, ancak onlar kadar rahat değildir. 

 • Plantronics RIG 800LX Wireless: Plantronics RIG 800LX Wireless, biraz heyecanlı, v şeklinde bir ses profiline sahiptir ve doğrudan kulaklıktan değiştirebileceğiniz dört EQ ön ayarına sahiptir. Ancak, bazı kullanıcılar daha yüksek ses seviyelerinde bas aralığında ağır bozulma bildirmiştir. 

 • Razer Kaira Pro Wireless: Razer Kaira Pro Wireless, SteelSeries Arctis 9X'ten daha düşük gecikme süresine sahiptir, ancak varsayılan ses profilleri o kadar dengeli değildir. 

 • Astro A20: Astro A20 Wireless, genel olarak oldukça iyi performans gösteren iyi kulaklıklardır. Astro A50'nin tasarımını beğendiyseniz, ancak bunları fiyat aralığınızın dışında bulup bulmadığınızı düşünmeye değer. 

 • Logitech G433 Oyun Kulaklığı: Logitech G433 Oyun Kulaklığı, onları çok yönlü hale getiren çok sayıda aksesuarla birlikte gelir. Ancak, SteelSeries Arctis Pro GameDAC kadar iyi inşa edilmiş hissetmiyor. 

 • HyperX Cloud 2/Cloud II: HyperX Cloud 2/Cloud II, PS4'ün yanı sıra Xbox One'da da çalışan, iyi yapılandırılmış kablolu bir oyun kulaklığıdır. Rahat bir oturuşa ve dayanıklı bir tasarıma sahiptir, ancak diğer orta sınıf seçimler kadar çok özellik sunmuyor.

 • Astro A10: Astro A10, iyi yapım kalitesine sahip kablolu kulaklıklardır, ancak HyperX Cloud Stinger kadar rahat değildirler ve gürültüyü izole etmezler. 

 • HyperX Cloud Stinger S: HyperX Cloud Stinger S, HyperX Cloud Stinger ile çok benzer şekilde tasarlanmış ve performans gösteren kulaklıklardır. Bütçe aralığının biraz dışında olsalar da, mikrofon seviyesini ayarlama yeteneğine sahip sanal bir ses sahnesi ve yardımcı yazılım sunarlar. 

 • Corsair HS70 Bluetooth: Corsair HS70 Bluetooth, Bluetooth'u destekleyen ve Xbox One'da kablolu olarak kullanılabilen çok yönlü kulaklıklardır. Tamamlayıcı yazılımlarını kullanarak beğeninize göre ayarlanabilseler de, Astro A40 TR Headset + MixAmp Pro 2019'un MixAmp'inin sunduğu aynı anında özelleştirme özelliklerini sunmayacaklar. 


Etiketler:
Oyun Kulaklığı