gamerpazar-sell-banner
Açık Dünya Araba Oyunları
Araba OyunlarıOyun HaberleriÖneriler

Açık Dünya Araba Oyunları

Araba yarışı kategorisi PC oyunlarının temelinde yatıyor.Yeni nesil kuşakta araba yarışı oynamamış bir kitle tahmin edemiyorum bile.Şimdi gelelim en popüler araba yarışı serilerine.

1 - NEED FOR SPEED SERİSİ

İlk olarak 9 Aralık 1994'de çıkan bu oyun serisi herkes bilir.Gerek açık dünyası gerek polisten kovalamaca ve modifiye seçenekleriyle ayrıca temelinde olan hikayeli yapısıyla karşımıza çıkıyor.En çok satan oyunu ise bariz bir şekilde Most Wanted ve Underground 1'dir.Güncel olarak önerim Payback ve Heat'i oynamanızdır.Ama nostalji yapmak isterseniz sizi tutan yok geçen hafta Underground 2'yi bitirdim :)

wp2278217.jpg

2 - FORZA HORİZON SERİSİ

Forza oyunları Motorsport ve Horizon olarak ikiye ayrılmıştır.Motorsport kısmı daha simülasyonik oynanış sunuyor ve yarış pisterinde yarışabiliyorsunuz.Horizon ise açık dünyası arcade sürüş dinamikleri ile geliyor.Need for Speed'den daha iyi fotorealistik grafikler sunuyor ve eksi olarak söyleyebileceğim şey ise modifiye seçeneği çok az,daha iyi olabilirdi ve polis npc'leri bulunmuyor.Güncel oyunu Forza Horizon 5'dir.

1168140.jpg

3 - BURNOUT SERİSİ

Gelelim Burnout serisine.Bu seri oyunları Criterion Games tarafından yapılıyordu tabi EA şirketi satın alıp fişini çekene kadar.Birkaç yıl önce Remastered olarak yeniden sundular,aslında güzel oldu online sunucular canlandı ve oyuncular eski özlemlerini giderdi.Benim hırs alma oyunumdur Paradise Remastered çünkü içerisinde barındırdığı birçok yarış modu ve araba parçalama hissiyatı oyunu oyun yapan yapı taşıydı.Rakip arabaları kırmak kaza yaptırmak karşılığında nitro kazanıp hızlanıp gösteri rampalarından uçmak çok eğlenceliydi.Herkese öneririm.Oyunda fazla şiddet ve yıkım olduğu için resmi araç markaları bulunmuyor.Ayrıca motorsiklet sürebiliyorsunuz.

ss_6b49979c197ee247719a607e3a2b5b23eb1e837f.1920x1080.jpg

4 - THE CREW SERİSİ

NFS ve Forza birleşmesi olarak nitelendirebiliz.ilk oyunda polisler bulunurken ikinci oyunda kaldırılmıştır.Grafikleri ve netliği bakımından forzaya yaklaşamaz ama araç türleri bakımından Forza'dan bir hayli fazla.Araba,motorsiklet,tekne ve uçak sürebiliyorsunuz.

The-Crew-2-Media.jpg

EKSTRA OYUNLAR

5 - GRİD SERİSİ

Codemasters tarafından bu oyun serisi yarış pisterinde geçiyor.Grid 2'de kendi karakterinizi oluşturup kariyer yapıyorsunuz.Oynayış bakımından yarı arcade olarak geliyor.En son Grid Legend çıktı bu sene güzel bir oyun güncellik bakımından onu almayı tercih edebilirsiniz ama fiyatı EA Codematers'ı satın aldığı için biraz tuzlandı.İnşallah bu serinin fişini çekmez EA.Codemasters oyunlarının hepsini tavsiye ederim.

GL_CrescentValley_LotusElise_4.webp

6 - FLAT OUT SERİSİ

Patlamalı çatlamalı yarışlı ve derby modu bulunan aksiyon yarış oyunu serisidir.Flat Oyut 2 ile zirve dönemini yaşayan şirket ekmeğini Ultimate Carnage ile tekrar çıkarmıştır ama Flat Out 3 ile dibi gördüler.Sonra Flat Out 4 ile toparlamaya çalıştılar ama çok tutmadı.

Flatout_4_total_insanity-2017_Game_Poster_HD_Wallpaper_1366x768.jpg

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Akın Durmuş
Akın Durmuş22 yaşında ve kimyager. Bildiği ve de bilmediği konular hakkında yeni şeyler öğrenirken, bunlar hakkında yazmayı ve konuşmayı seviyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler