gamerpazar-sell-banner
CS:GO Fare Ayarları ve Hassasiyet Kılavuzu (2022)
CS:GOOyun HaberleriFPS Oyunları

CS:GO Fare Ayarları ve Hassasiyet Kılavuzu (2022)

CS:GO'da daha fazla zafer kazanmak ister misiniz? Bunu “evet” olarak kabul edeceğiz çünkü kesinlikle herkes bunu istiyor! Öyleyse böyle bir rüyayı nasıl gerçekleştireceğimizi bulalım. Daha fazla kazanmak için çok çalışmanız, CS:GO rehberlerinden sonsuz bilgeliği almanız ve espor turnuvalarını izleyerek profesyonel oyunculardan öğrenmeniz beklenir. Ancak bir noktada bu, bir oyuncu olarak gelişmenize izin vermeyen yanlış bir ayakkabı giymek gibi hafif bir rahatsızlık haline gelebilir. Bu, CS:GO fare ayarlarına girmeye ve oyundaki en iyi DPI'nın ne olduğunu keşfetmeye hazır olduğunuzun bir işareti olabilir.

Oyundaki birincil silahınız farenizdir . Elinizde tutuyorsunuz ve gerçek dünyadaki bu hareketler sanal dünyada (umarım) çok sayıda öldürme getiriyor. Yeni başlayanlar için, varsayılan fare hassasiyeti, oyunu doğru şekilde hissetmeye başlamak için yeterince iyidir. Bundan sonra her şeyi ayarlamanız ve kişisel en iyi CS:GO ayarlarınızı aramanız gerekebilir.

Bu makale, oyun ayarları konusunun tamamını kapsamaya çalışmamaktadır. CS:GO'daki fare ayarları ve hassasiyet konusunu basitçe açıklar . Bir şeyleri yavaş yavaş, teker teker öğrenmek her zaman iyi bir fikirdir.

Fare Hassasiyeti Nedir?

Yalnızca oyun ayarlarıyla fareyi daha iyi nişan alamazsınız. Ve elinizde daha iyi hissettirmek için fiziksel şeklini kesinlikle değiştiremezsiniz. Öyleyse ne yapabilirsin?

Çoğu fare ayarı CS:GO duyarlılığı ile ilgilidir . Aynı eylemi sanal olarak yapmak için ne kadar büyük bir fiziksel hareket gerekiyorsa, o kadar az hassas olur. Pro CS:GO ayarları düşük hassasiyete dayalıdır.

CPI Nedir? DPI Nedir?

Bu iki terim pratikte aynı anlama gelir.

DPIinç başına nokta sayısıdır . Bu, farenin bilgisayarı bir fiziksel inç boyunca hareketi hakkında kaç kez bilgilendirdiği anlamına gelir.

CPIinç başına sayıdır . Bu, fare DPI'sinin başka bir adıdır, bu nedenle herhangi birini kullanın. DPI biraz daha popüler.

CS:GO için En İyi DPI/CPI nedir?

Çoğu espor uzmanı düşük hassasiyet kullanır, bu nedenle kendi CS:GO kariyerinize başlamayı veya daha iyi oynamayı planlıyorsanız böyle bir örneği izlemeniz önerilir .

Düşük Hassasiyet 300-1000'dir . Ve CS:GO pro hassasiyeti 400 civarında. Bu tür ayarlarla oynamayı deneyin. Yüksek hassasiyet 1000-3000+ . Yalnızca belirli koşullar altında kullanın. Bir atış oyunu için iyi değil.

Oyunda uygun bir alıştırma yaptıktan sonra kişisel CS:GO en iyi hassasiyetinize karar verin. Bazı belirli ayarlarla oynamak için zaman ayırın ve ardından farkı hissetmek için bunları değiştirin.

Gerçek CS:GO Fare Hassasiyeti Nasıl Hesaplanır?

Oyun, farenizin temel DPI'sını çoğaltabilir - ayarları oyun menüsünde bulacaksınız. Gerçek hassasiyet, gerçek oyunda sahip olduğunuz son parametredir.

 • Oyun içi fare duyarlılığı ile çarpılan fare DPI'sı, CS:GO'daki gerçek hassasiyettir. Örneğin, fare DPI'nız 300'dür ve hassasiyet için oyun ayarı 2 - 300*2=600'dür .

Yani, fare duyarlılığını (bir nedenden dolayı buna ihtiyacınız varsa) artırmanın veya düşürmenin ve oyun duyarlılığını değiştirmenin yolu budur.

Hangi fareyi seçeceğiniz konusunda hala bir fikriniz yoksa , 2022'de CS:GO için en iyi farelerin bulunduğu listeye göz atın .

Fare Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

Oyun iki yöntem sunar.

Yöntem 1 - Oyun Menüsü aracılığıyla Hassasiyeti Değiştirin

Ayarlara girin ve Oyun Ayarları bölümünü açın. Klavye/Fare sekmesi için buraya bakın . Bulacaksın:

 • Ters Fare - çoğu oyuncu için bu özelliği kapatmak daha iyidir
 • Fare Hassasiyeti - CS:GO'da farenin gerçek hassasiyetini sağlamak için DPI çarpanı
 • Ham Giriş - Windows fare ayarlarını yok saymak için açın
 • Fare Hızlandırma - fare hareketlerini artırmak için. İyi bir oyun faresi ile buna ihtiyacınız yok
 • Hızlanma Miktarı - önceki özelliğin değeri

Standart ayarlar menüsü yeterli olmadığında başlatma seçeneklerini kullanmanız gerekebilir .

CS:GO Fare Ayarları ve Hassasiyet Kılavuzu (2022)

Yöntem 2 - Geliştirici Konsolu aracılığıyla CS:GO Fare Hassasiyetini Değiştirin

Fare ayarlarını değiştirmek için epeyce konsol komutu vardır.

İlk önce geliştirici konsolunu açmanız gerekiyor . Bunun için tilde düğmesine basın - ~Oyun Ayarları menüsünde geliştirici konsolunun etkinleştirildiğinden emin olun .

Ardından, en iyi CS:GO hassasiyetinizi bulmak için şu komutlardan birini girin:

 • duyarlılık 2.5 - duyarlılığı veya DPI çarpanını ayarlayın.
 • m_rawinput 0 - 0 değeri Ham Giriş özelliğini kapatır ve 1 değeri onu tekrar açar
 • m_customaccel 0 - Fare Hızlandırmasını kapatmak (0) veya (1) açmak için.
 • m_customaccel_scale 0.07 - hızlanma değeri.

CS:GO Fare Ayarları ve Hassasiyet Kılavuzu (2022)

Ayrıca, CS:GO'da fare ayarları için bazı ek konsol komutları kullanabilirsiniz (bunlar o kadar önemli değil, daha çok ince ayar ile ilgilidir):

 • m_mousespeed 1 - Windows tarafından hızlandırmayı açmak için. 0 değeri iptal etmektir
 • m_mouseaccel1 1 - 2x hızlandırma Mby Windows'u etkinleştirmek için. m_mouseaccel1 0 bu özelliği devre dışı bırakır
 • m_mouseaccel2 1 - Windows tarafından 4x hızlandırmayı etkinleştirmek için. m_mouseaccel2 0, varsayılan Windows hızlandırmasını döndürür
 • m_yaw 0.022 - fare altlığınızdaki ve sanallıktaki mesafenin oranını değiştirir. Birçok oyuncu bu komutun varsayılan değerini korumanızı önerir, ancak elbette deneyebilir ve fare duyarlılığının başka bir hissini deneyebilirsiniz.
 • m_pitch 0.022 - yatay hareketler için hassasiyet
 • m_forward 0.022 - ileri hareketler için hassasiyeti değiştirmek için m_side 0.022 - yan hareketler için hassasiyeti değiştirmek için

CS:GO için En İyi Fare Ayarları

Başarılı profesyonellerden bir şeyler öğrenmek güzeldir, bu yüzden denemek istemiyorsanız, aşağıdaki csgo pro fare ayarlarından birini kullanmaktan çekinmeyin:

 • Coldzera fare ayarları : DPI 800, hassasiyet 1.1, eDPI 880
 • kennyS fare ayarları : DPI 400, hassasiyet 2.2;
 • ScreaM fare ayarları : DPI 400, hassasiyet 2.5;
 • tarik fare ayarları : DPI 800, hassasiyet 1.1;
 • s1mple fare ayarları : DPI 400, hassasiyet 3.09;
 • Stewie2K fare ayarları : DPI 450, hassasiyet 1.85;
 • NiKo fare ayarları : DPI 400, hassasiyet 1.38.

CS:GO ortamınızı maksimum düzeyde konforlu hale getirmek için oyun ayarlarına girmeyi seviyorsanız, gamerpazar'ın sizin için oldukça yararlı kılavuzları var . Örneğin, Autoexec Dosyası Nasıl Oluşturulur ? başlıklı makalemize göz atın.

Tabii ki, kılavuzların tek başına sizi iyi bir oyuncu yapamayacağını unutmayın. Oyun pratiği her zaman ilk sıradadır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler