gamerpazar-sell-banner
CS:GO İçin En Kullanışlı Konsol Komutları
CS:GOFPS OyunlarıOyun Haberleri

CS:GO İçin En Kullanışlı Konsol Komutları

Konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanın.

Counter-Strike'da konsol komutlarını kullanmıyorsanız, kaçırıyorsunuz . Taktik nişancı, oyununuzu kişiselleştirmenize izin veren uzun bir özelleştirilebilir seçenekler listesine sahiptir.

Mini haritanız, HUD, artı işareti ve çok daha fazlası dahil olmak üzere oyunun kullanıcı arayüzünün öğelerini eklemek, ince ayar yapmak ve değiştirmek için konsolu kullanabilirsiniz. 

Konsolu kullanmak için oyun oynarken klavyenizdeki tilde (`) tuşuna basın. Henüz yapmadıysanız, ayarlarınıza gidip Geliştirici Konsolunu Etkinleştir kutusunu işaretleyerek konsolunuzu etkinleştirebilirsiniz.

Konsolu açtığınızda, bu komutlardan herhangi birini yazın.

net_graph 1

Bu komut, ekranınızda FPS, ping ve kene hızı dahil bir çok faydalı bilgiyi görmenizi sağlar. 

fps_max 0

Bu komut, saniye başına kare sayınızı (FPS) en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. FPS'nizdeki kısıtlamayı ortadan kaldırır ve PC'nizin maksimum potansiyeline ulaşmasını sağlar. 60 FPS bariyerinin arkasına takılmak yerine, ötesine geçebilirsiniz.

cl_radar_always_centered

Radar genellikle yanıltıcıdır. Haritanın kenarında kırmızı bir nokta göründüğünde, sizi yanlış bir güvenlik duygusuna sokabilir. Bu övgü, radarı ortalayarak haritanın her yerini görmenizi sağlar. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak çabaya değer. 

cl_use_opens_buy_menu 0

Hiç spawn'da yerden bir silah almaya gittiniz ve yanlışlıkla satın alma menünüzü açtınız mı? Bu yardımcı komut, "kullan" tuşunun (varsayılan E) satın alma menüsünü açmasını önleyecektir.

+cl_show_team_equipment

Bu komut, takım arkadaşınızın silahlarını ve yardımcı teçhizatlarını başlarının üzerinde görmenizi sağlayarak size oyunun daha büyük bir resmini verir. Bir takım arkadaşını seçmek ve dumanlar veya flaş patlamaları hakkında bilgi toplamak için kullanılabilir. 

voice_scale 0.3

Bu komut, oynamak yerine çığlık atmayı tercih eden gürültülü takım arkadaşlarınızı susturmanıza yardımcı olacaktır. Takım arkadaşlarınızın sesini uygun bir seviyeye indirerek oyuna odaklanmanızı sağlar.

novid

Bu komut Valve'nin can sıkıcı oyun öncesi tanıtımlarını kapatarak yeni bir harita yüklediğinizde size birkaç saniye kazandırır.

language

Bu komut, istemcinizi başka bir dile geçirir. Örneğin, Fransızca konuşuyorsanız, konsola “dil [fransızca]” yazın. 

bot_add

Bu komut, özel oyununuza bir bot ekleyerek, çöpçatanlığa geçmeden önce hedefinizi uygulamanıza olanak tanır.

cl_hud_color

Bu komutla HUD'nizi kişiselleştirebilirsiniz. “cl_hud_color [HUD Color]” yazın ve bir renk seçin. Yeşil, Camgöbeği, Kırmızı ve Mavi, mevcut seçeneklerden yalnızca birkaçıdır.

cl_lefthand

Solaksanız veya hızınızı değiştirmek istiyorsanız, bu komut silahınızı ekranınızın sol tarafına hareket ettirecektir. Varsayılana döndürmek isterseniz konsola “cl_righthand” yazın.

sv_cheats 1

Bu komut size kendi kişisel sunucunuzla deneme yapma olanağı verecektir. Hemen hemen tüm istemci taraflı veya sunucu taraflı konsol komutlarını etkinleştirmek için kullanabilirsiniz.

sv_grenade_trajectory 1 & sv_grenade_trajectory_time 10

Bu komut, el bombası alıştırması yapmak için mükemmeldir. Pop-flaş yapmak, sigara içmek ve oyunun fiziği ile başa çıkmak için kullanabilirsiniz.

cl_drawonlydeathnotices 1

Dışarıdaki frag film yapımcıları için, bu komut teke tek ekranı (HUD) kapatır ve kliplerinizde kurbanlarınızın takma adlarıyla değiştirir.

r_drawtracers_firstperson 0

Bu komut, istemci tarafı mermi izleyicilerini M4A4 ve AK-47 gibi silahlardan kapatır. Püskürtme kontrolünüzü geliştirmek ve en sevdiğiniz silahlarla pratik yapmak için kullanışlıdır. 

spec_show_xray 1

Demoları izlerken bu komutu kullanabilirsiniz. Oyuncu modellerinin duvarlar arasındaki hareketlerini göstererek oyuncu davranışlarını anlamanıza olanak tanır. Özellikle Valve'in Overwatch sistemindeki duvar korsanlarını yakalamak için kullanışlıdır.

cl_show_team_equipment

Bu komut, takım arkadaşınızın yardımcı programını görüntülemenizi sağlar. Ellerinde birkaç flaş ve bir duman olup olmadığını sormak yerine, sadece ekranınıza bakabilirsiniz. 

voice_enable 0

Takım arkadaşlarınızın saçma sapan konuşmalarını dinlemekten bıktıysanız, bu komut size biraz huzur ve sükunet verecektir. Ekibinizdeki herkesi susturur.

net_graph

Bu komut, ekranınızdaki ping, FPS ve diğer faydalı bilgileri gösteren bir tabloyu etkinleştirir (1'e ayarlanır) ve devre dışı bırakır (0'a ayarlanır).

cl_showfps

Bu komut, ekranınızın sol üst köşesine basit bir FPS (saniyedeki kare) sayısı ekler. net_graph'dan çok daha az yer kaplar ve genellikle daha az dikkat dağıtıcıdır.

demoui

Bu komut, demoları izlemek için küçük bir dikdörtgen arayüz getirir. Görüntülemeyi hızlandırmak, öne çıkanları yavaşlatmak ve FACEIT veya ESEA gibi üçüncü taraf sunucu ana bilgisayarlarından demo dosyalarını manuel olarak yüklemek için yararlıdır.

god

Bu komut size "tanrı modu" verir ve sizi özel sunucularda yok edilemez kılar. sv_cheats 1 komutunu gerektirir.

noclip

Haritanın etrafında uçmayı hiç hayal ettiyseniz, noclip tam size göre. sv_cheats 1 komutunu gerektirir ve yalnızca özel sunucularda çalışır.

kill

Bu komut sizi anında öldürür.

exec

Exec, oluşturabileceğiniz veya üçüncü taraf web sitelerinden indirebileceğiniz özel sunucu yapılandırmalarını (pratik için .cfg dosyaları, bire bir vb.) etkinleştirmek için mükemmeldir.

disconnect

Bu komut, bir sunucudan hemen ayrılmanıza izin vererek birkaç ekstra tıklamadan tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle maçın sonunda kullanışlıdır.

quit

Bu komut CS:GO'yu kapatarak sizi masaüstüne geri götürür.

Diğer Oyun Haberleri İçin: CS:GO İçin En Kullanışlı Konsol Komutları - CS:GO Başlatma Seçenekleri 2022 - Valorant Bıçak Skinleri ve Fiyatları 2022

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler