gamerpazar-sell-banner
Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları
Oyun HaberleriÖneriler

Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları

Düşük Sistem Gereksinimli Korku Oyunları :

Korku oyunları oynamak her zaman heyecan verici bir deneyimdir. Bu deneyim bir PC'dekinden daha iyi olamaz. Ne yazık ki, herkesin bunları çalıştıracak güçlü bir dizüstü bilgisayarı veya PC'si yok. Bu nedenle, düşük kaliteli bir PC için en iyi 10 korku oyununu derledik !

1. Lucius

Lucius

Lucius, doğaüstü unsurlar ve tüyler ürpertici cinayetlerle dolu korkunç bir hayatta kalma oyunudur. 3 boyutlu bir açık dünya deneyimi olan Lucius, Lucius Üçlemesinin ilkidir.

2. Creepy Tale

Creepy Tale

Bu kabus gibi hikayede iki kardeşten biri olarak oynayacaksınız. Kardeşinizle birlikte yürürken her şey kötüye gidiyor ve bir diiz korkunç olayın içine atılıyorsunuz. Kardeşin aniden uğursız bir vahşi doğada kaçırıldı. Artık ormanın gölgelerinde saklanan hayvanlarla tek başınıza yüzleşmek zorunda kalıyorsunuz.

3. Alan Wake

Alan Wake

Oyun, karısının aniden ortadan kaybolmasının ardınaki belirsiz nedeni ortaya çıkarmak için bir soruşturmaya girerken, sizi en çok satan gerilim romanı yazarı Alan Wake'nin yerine koyuyor. Alan, oyun boyunca peşini bırakmayan anormal manzaralar ve tuhaf gölgelerle karşılaşacak.

4. Darkwood

Darkwood

Yarı açık ve sürekli değişen bir otam olan Darkwood, 2014'te piyasaya sürülen türünün tek örneği bir hayatta kalma korku oyunudur. Farklı dallara ayrılan ve değişen birden fazla hikaye ile olay örgüsü asla eskimez. Gün boyunca çevreyi keşfedecek ve hikayeyi ilerleteceksiniz. Oyun tam anlamıyla korku kokuyor ve ürkütücü yaratıklarla dolu.

5. Silent Hill: The Room

Silent Hill: The Room

Silent Hill 4'ün konusu, Henry Townshend olarak, sıradan hiçbir insanın dayanamayacağı korku, üzüntü ve sayısız dehşet deneyimleyeceğiniz korkunç bir gerçekliğe girmenizi sağlıyor. Bu deneyim Henry'nin akıl sağlığını ve kararlılığını test edecek. Odadan kaçması ve aynı kaderi paylaşan diğerlerini kurtarmanın bir yolunu bulması gerekiyor ama onları gerçekten kuratarabilecek mi ?

6. Alien: Isolation

Alien: Isolation

Alien Isolation, şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi korku oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Ölümcül yaratıklarla dolu bir uzay istasyonunda mahsur kalmanın, güçsüz kalma hissinin üstesinden hiçbir şey gelmez. Mükemmel tasarım düzeyi ve akıllı yapar zeka sayesinde unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Oyunun amacı, uzay istasyonundaki tüm zorluklardan sağ çıkmaktır. Uzaylıların arasına gizlice girecek, masaların altında sürünecek, küçük havalandırma deliklerinden sızacak ve uzaylıların korkunuzu koklamayacağını umarak dolapların arkasında saklanacaksınız.

7. SOMA

SOMA

Amnesia ve Penumbra'nın arkasındaki aynı stüdyo tarafından size sunulan SOMA, kabusların derinliklerine doğru bir başka yürüyüştür. Bioshock'a benzer şekilde oyun, Pathos-2 olarak bilinen bir su altı tesisinde geçiyor. Ölümcül bir deneysel beyin taramasından sonra bilincini kaybeden Simon Jarrett'ın kontrolünü ele geçiriyorsunuz. Tesiste uyandığında kendini paranormal olaylarla çevrili bir halde bulur. Ne gerekiyorsa kullanarak bu kabustan kurtulması gerekiyor.

8. The Evil Within

The Evil Within

The Evil Within ile ilgili ilginç bir şey de gizlilik mekaniğidir. Bu sonuncusu, oyuncunun düşmanlarına tam güçle saldırmak yerine cephane biriktirmesine yardımcı olacaktır. Korkunç düşmanlara karşı buna oldukça ihtiyaç duyulacak. The Evil Within harika bir oyunudur.

9. Dead Space

 Dead Space

Dead Space, EA Redwood Shores tarafından PlayStation3, Xbox 360 ve Microsoft Windows için geliştirilen üçüncü şahıs bir hayatta kalma korku video oyunudur. Oyunda oyuncu, USG Ishimura adlı yıldızlararası madencilik gemisinde ''Necromorphs'' adı verilen polimorfik ölümsüz türlerle savaşan Issac Clarke adlı bir mühendisin rolünü üstlenir.

10. Resident Evil

Resident Evil

Shinji Mikami'nin başyapıtından bahsetmen bir korku oyunu listesi yapılmaz. Seriye yeni girmeye hazırlanan,yeni başlayanlar için gerçek hayatta kalma korkusu hissini elde etmek için orjinallerle başlamanız şiddele tavsiye edilir. Grafikler beklentinizi karşılamıyor fakat hikayeye,oynanışa ve atmosfere önem veriyorsanız bu efsane oyun tam sizlik.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler