gamerpazar-sell-banner
Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar
Oyun HaberleriÖneriler

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Undertale

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Bu sefer tam da Laptop kullanıcılarının seveceği bir içerikle karşınızdayız! Her ne kadar çoğu insanın aklında "oyun oynamak için iyi bir bilgisayar olması lazım" gibi düşünceler olsa da, aslında düşük sistem gereksinimli eğlenceli oyunlar da mevcut. Bu oyunlar hem öyle devasa bir bilgisayar istemiyor, hem de size oyun oynama zevkini fazlasıyla yaşatıyor. Bu yazımızda da düşük sistem gereksinimli oyunlardan 9 tanesini ele alacağız, keyifli okumalar.

1. Don't Starve

Don't Starve

Çok oyunculu seçeneği de mevcut olan Don't Starve isimli bu oyunda yapmanız gereken şey gizemli bir ormanda elinizden geldiğince hayatta kalabilmek. Adından da anlaşılacağı gibi açlıktan ölmemek en temel göreviniz. Kendine özgü grafikleri ve çeşitli craft seçenekleri ile hayatta kalma tarzında oyunları sevenler için bu oyun oldukça eğlenceli. Oyuna başlamadan önce kendinize farklı özelliklere sahip karakterlerden birini seçiyorsunuz. Sonrasında yapacağınız her şey bu karakterin özelliğine göre şekil alacak. Siz siz olun seçiminizi iyi yapın!

Gerekli sistem özellikleri:Bellek: 4 GBGPU: AMD Radeon HD 5450⁠CPU: Intel Pentium 4 1.70GHzDosya Boyutu: 500 MB

2. Stardew Valley

Stardew Valley

Bu oyunda bir çiftliği yönetiyorsunuz. İstediğiniz ekinleri ekip istediğiniz şekilde onları kullanabiliyorsunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken kısımlar var. Bu oyunda her mevsim için o mevsimde yetişen meyve ya da sebzeleri ekmelisiniz. Ayrıca her mevsim için de ayrı balıklar bulunuyor. Bunları kendiniz keşfediyor veya yetiştiriyorsunuz. Dİğer yandan kasabadaki insanlarla tanışıp onlarla ilişkinize yön verebilirsiniz. Uzaktan sıkıcı bir oyun gibi görünse de bu tarz oyunları oynayan insanlar eminim bu oyundan oldukça keyif alacaktır.

Gerekli sistem özellikleri:Bellek: 2 GBGPU: Intel HD 3000CPU: Intel Core 2 Duo E8400Dosya Boyutu: 500 MB

3. Undertale

Undertale

Indie tarzı oyunlardan biri olan Undertale, oynayanların neredeyse tümü tarafından beğenilen bir oyun. Hikayenin işleyişi, müzikleri ve karakterlerin kendine has özellikleri bu oyunu ortalamanın üzerinde bir oyun yapıyor. Düşük sistem gereksinimli oyunlardan belki de en sürükleyici olanı diyebiliriz. Eğer siz de Indie türü oyunları seviyorsanız kesinlikle Undertale'i denemelisiniz.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 3 GBGPU: Radeon X1650 GTCPU: 2GHz+Dosya Boyutu: 200 MB

4. Prison Architect

Prison Architect

Amerika'daki hapishane sistemi büyük bir iş doğrusu, bu oyunda da siz bu işin başındaki kişisiniz. İstediğiniz gibi bir hapishane inşa edebilir, mahkumların kaderine yön verebilirsiniz. Kendi hapishanenizi inşa etmekten daha güzel ne olabilir ki? Nasıl bir yönetici olacağınıza karar vermek sizin elinizde. İster mahkumlara iyi bir yuva sunun, ister hayatlarını zindana çevirin.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 4 GBGPU: NVIDIA GeForce 8600 GTCPU: Intel Core 2 Duo E4600Dosya Boyutu: 300 MB

5. Disco Elysium

Disco Elysium

RPG oyun kategorisinde olan Disco Elyisum sanılanın aksine aksiyon ve dövüş içermiyor. Bu oyun daha çok 90'ların sonlarına doğru patlayan rol yapma oyunlarını andırıyor. Disco Elyisum tamamen diyaloglara dayanan bir oyun. Bu oyunda hem karakterlerle hem de kendinizle sık sık konuşuyorsunuz. Hatta bazen kravatınızla bile konuştuğunuz oluyor. Oyunda ise cinayeti çözmeye çalışan bir polissiniz. Oyunun baştan sona konuşmadan oluşması kitap okuyormuşsunuz hissi veriyor. Ayrıca hikayesi de oldukça sürükleyici. Disco Elysium, kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 2 GBGPU: AMD Radeon HD 5450CPU: Intel Core 2 Duo Q6867Dosya Boyutu: 20 GB

6. Into The Breach

Into The Breach

Eğer klasik kart oyunlarından sıkıldıysanız Into the Breach size göre bir strateji oyunu olabilir. Oyunun temeli sıra tabanlı mekaniklerden oluşuyor. Önce üç adet robot seçerek takım oluşturuyorsunuz ve böceklerle savaşıyorsunuz. İlk başta tank, topçu ve yakın dövüşen robotlara sahip bir takımla başlıyor; oyunda ilerledikçe takımınızı değiştirebiliyorsunuz. İlerlemek ise oyunun başarımlarını tamamlamanıza bağlı, başarım aldıkça yıldız kazanıyor ve yıldız sayınıza göre oyundaki özellikleri açabiliyorsunuz.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 1 GBGPU: Intel HD 3000CPU: Intel Pentium 4 1.70GHzDosya Boyutu: 400 MB

7. FTL: Faster Than Light

FTL: Faster Than Light

Grafiklerine aldanmayın çünkü Faster Than Light sizi oldukça eğlendirecek. Oyunda yapmanız gereken uzay gemisini yönetmek ve çeşitli tehditlere karşı korumak. Dost veya düşman uzaylılar, size doğru gelen asteroidler bunlardan sadece birkaçı. Oldukça dikkatli yönetmeniz gereken bu gemide sürekli bir kriz çıkacak. Oyun ilerledikçe hiç de göründüğü kadar kolay olmadığını anlıyorsunuz, fakat bu sizi caydırmasın. Faster Than Light gerçekten de oynanmaya değer.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 1 GBGPU: Intel HD 3000CPU: Intel Core 2 Duo E8400Dosya Boyutu: 175 MB

8. Minecraft

Minecraft

Minecraft'ı aranızda bilmeyen yoktur zaten. Yine de buraya eklenmeye değer bir oyun olduğu gerçek. İster hayatta kalma modu olsun ister yaratıcılık, bu oyunda her şekilde eğlenmek mümkün. Hayatta kalma modunda oyun sizi oldukça zorluyor. Oldukça geniş seçenekler bulunan bu oyunda hayatta kalmak için sürekli bir şeyler keşfetmeniz gerekiyor. Yaratıcılık modunda ise hayal gücünüzün ne kadar geniş olduğunu test edebilirsiniz. Minecraft en popüler oyunlardan ve öyle olmayı da hak ediyor.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 2 GBGPU: Intel HD 4000CPU: Intel Core i3-3210Dosya Boyutu: 1 GB

9. Age of Mythology

Age of Mythology

Bir zamanların efsane oyunu Age of Mythology bu listede olmasa olmazdı. Strateji oyunu sevenler için güzel bir seçenek olan bu oyunda karşı tarafı ondan daha üstün hâle gelerek yenmeniz gerekiyor. Mitoloji temalı olması bu oyunu ilgi çekici hâle getiren özellikler arasında. Mitolojiye karşı olan ilgim tuhaftır ki bu oyunla başladı. Oyunda 3 farklı mitoloji bulunuyor bunlar: Mısır Mitolojisi, Yunan Mitolojisi ve İskandinav Mitolojisi. Oyuna başlamadan önce bunlardan birine ait olan bir büyük tanrı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra oyunun oynanışı o tanrının size verdiği özellikler ile belirleniyor. Hikaye seçeneği de mevcut olan bu oyundan sıkılmanız biraz uzun sürebilir.

Gerekli Sistem Özellikleri:Bellek: 1 GBGPU: Direct X 11+CPU: 2.6 GhzDosya Boyutu: 5 GB

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Sare Öztürk
Sare ÖztürkSare oyun oynamayı ve oyunla ilgili şeyler okumayı seviyor. En büyük hayali Assassin's Creed Valhalla'yı oynayabilmek!
İlgini çekebilecek diğer içerikler