gamerpazar-sell-banner
Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları 2023
Oyun HaberleriMinecraftDon't Starve Together

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları 2023

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları

 Merhaba oyun severler! Bu yazımızda düşük sistemli bilgisayarlar için oynaması elverişli Sandbox oyunlarına göz atacağız. Sandbox oyun türü, oyuncunun oyun evrenini özgürce manipüle edebildiği oyun türüne verilen addır. Bu oyunlar, oyun dünyası içinde çokça bilinen ve çoğu oyuncunun aşina olup sevdiği oyunlardır... Öyleyse lafı uzatmadan devam edelim.

 

1. Minecraft

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları

Listemizin başında tabii ki birçoğumuzun bildiği Minecraft yer alıyor. Minecraft'ta kendi yapılarınızı inşa edebilir, arkadaşlarınızla eğlenebilir, çiftlikler kurabilir, madenlerde birçok yaratıkla savaşabilirsiniz, köylülerle etkileşim kurabilir ve yüzlerce zanaat seçeneğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Hatta binlerce oyuncuyu barındıran sunucularda dilediğiniz kadar farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Minecraft'ta istediğiniz, hayal ettiğiniz her türlü yapıyı inşa edebilirsiniz. Kendinizin şekillendirebileceği bir oyun dünyası olan Minecraf'tı mutlaka denemelisiniz!

 

2. Don't Starve

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları

 Belirli oyun mekaniği etrafında istediğiniz özgürlüğe sahip olduğunuz bir hayatta kalma oyunu olan Don't Starve, aynı zamanda tatlı grafiklere ve animasyonlara sahiptir. Kendi üssünüzü oluşturabileceğiniz  ve istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir inşa mekaniğine sahiptir. Örneğin evinizde bir halı olmasını istiyorsanız crafting (üretim) menüsünde seçeneklerle karşılaşacaksınız ve bundan çok daha fazla eşyalarla oyun bize geniş bir craft mekaniği sunmaktadır. Ayrıca oyun kendi zorlukları, farklı oyun modları ve alışagelmemiş canavarlarla oyuncuya farklı bir deneyim sunmaktadır.

 

3. Garry's Mod

Garry's Mod

Garry's Mod, Half-Life 2 tabanlı bir sandbox oyun modudur. Oyuncular tarafından oluşturulan Half-Life'daki tüm haritaları, öğeleri, yapıları ve mekanikleri kullanabilirsiniz. Bu mod ile kendi oyununuzu oluşturabilir veya diğer oyuncuların yarattığı oyunları deneyimleyebilirsiniz. Garry's Mod, oyuncunun hayal gücü ile sınırlı bir sandbox yapısına sahiptir.

 

4. Terraria

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları

Terraria, rastgele oluşturuluş bir dünyada maceraya atılıp yağmaladığınız bir oyundur. Elinizdeki balta ile ağaçlardan odun toplayabilir, kazma ile metal toplayabilir ve bunları craft (üretim) için kullanabilirsiniz. Oyunda ürettiğiniz eşyalar güçlendikçe düşmanlara karşı daha dik durabilirsiniz! Her oyun dünyası benzersiz olduğu gibi Terraria'da oyun dünyası geniş bir oyun olduğu için çevrenizdeki bölgeleri keşfetmeniz gerekiyor.

5. RimWorld

Düşük Sistem Gereksinimli Sandbox Oyunları

 Karakterlerin tercihlerinden travmalarına kadar pek çok unsurun karakterlerin yeteneklerini etkilediği bir sisteme sahip bir oyun arıyorsanız Rimworld'e hoş geldiniz! Rimworld size dünyada dilediğiniz gibi var olmanızı sağlayacak bir oynanış sunuyor. Dilerseniz koloni kurabilir veya tek başınıza yaşayabilirsiniz. Oyunda karakteriniz teknoloji karşıtıysa, muhtemelen mekanik uzuvlar takamayacaksınız. Bu tür ince detaylar oyunu keyifli hale getiriyor.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler