gamerpazar-sell-banner
En Çok Beklenen Oyunlar Ve Çıkış Tarihleri
Oyun Haberleri

En Çok Beklenen Oyunlar Ve Çıkış Tarihleri

En Çok Beklenen Oyunlar ve Çıkış Tarihleri

Merhaba oyun severler! 2023 bazıları henüz duyurulmamış olan yeni bir video oyunu sürümleri listesi getiriyor. Şimdiden bu yıl için onaylanan etkileyici bir oyun listesi var. Bunların bir kısmı ertelense veya hatta bazıları 2024'te sona erse bile, 2023 oyun dünyası için harika bir yıl olma özelliğini taşıyor. Hadi bu etkileyici oyunlara biz göz atalım.

 

1. Dead Island 2

Dead Island 2

Uzun bir süredir, Dead Island 2, asla gerçekleşmeyecek olan boş bir rüya gibi görünüyordu. Buna rağmen çıkış tarihi 28 Nisan çıkış resmi olarak duyuruldu. Bu çıkış tarihinin kalıcı olup olmayacağı belirsiz, ancak umarız ki oyun severler hayal kırıklığına uğramaz. Zombi salgını sırasında Hell-A olarak anılan açık dünya Los Angeles'ta geçiyor. Oyuncular, şimdiye kadar açıklanan Jacob, Amy, Ryan ve Dani gibi birkaç oynanabilir Dead Island 2 karakterleri ile benzersiz yeteneklere sahip avcıların rolünü üstlenebilecekler.

 

2. Redfall

Redfall

Arkane stüdyosunun yakında çıkacak açık dünya, kooperatif FPS oyunu Redfall, başlangıçta 2022'de piyasaya sürülecek ve daha sonra 2023'ün ilk yarısına ertelendi. Uzun bekleyiş buna değecek gibi görünüyor erken oyun fragmanları, pek çok korkunç numara ve sürpriz içeren hibrit bir gizli aksiyon nişancı oyununu gösterdi. Bu oyunda, her biri kötü vampir güçlerini devirmek için büyülü yetenekler veya araçlar kullanabilen dört kahramandan birini somutlaştıracaksınız.

Biraz Darkwatch ve biraz da Dracula , bu onu korku-batı türünü seven veya sadece biraz kanlı güzel macerayı seven herkes için mükemmel kılıyor. Sarımsağınızı getirin ve bu yaklaşan sürüm için gözlerinizi dört açın. Çıkış tarihi 2 Mayıs 2023 olarak duyurulmuştur.

 

3.The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ın Mayıs 2023'te piyasaya sürüleceği resmi olarak onaylandı. Breath of the Wild'ın bu büyük devam filmi, Link'in Hyrule diyarına geri döndüğünü görecek ve ayrıca yepyeni bulmacalar, gökyüzü yolculuğu ile uzakları ve alçakları keşfedecek.Ooyun ve mağazada bol miktarda entrika.

Henüz oyun hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak aksiyona yeni bakışlar, keşfedilmeyi bekleyen kapsamlı bir macerayı ortaya çıkardı. Breath of the Wild'ın muhteşem topraklarına aşık olduysanız, burada aynısından daha fazlasını bekleyin - ama çok daha büyük bir ölçekte. Çıkış tarihi 12 Mayıs 2023 olarak duyurulmuştur.

4. Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League 2022'nin başlarında ertelendi ve oyunla ilgili haberler daha sonra sessiz kaldı - ancak şimdi resmi olarak Mayıs 2023'te piyasaya sürülme yolunda. Bu macera oyunu, gezegeni zihin kontrol eden kötü adamdan kurtarma görevinde Suicide Squad'ın çeşitli üyeleri (Harley Quinn, King Shark, Deadshot, Captain Boomerang) olarak oynadığınız, açık dünya, anlatı tabanlı bir oyun olarak tanımlanıyor. Çıkış tarihi 26 Mayıs 2023 olarak duyurulmuştur.

5. Street Fighter 6

Street Fighter 6

Street Fighter 6'nın yakın zamanda, dövüş sistemine bir dizi yeni eklemeyle birlikte Haziran 2023'te PC ve konsollara geleceği doğrulandı. Bu oyunda gösterişli yeni bir sanat stili, bir dizi sert vuruş yapan dövüşçü, ağ kodunda iyileştirmeler ve bir sürü başka değişiklik var. Atari dövüş oyunlarının hayranıysanız veya türün son yıllarda ne kadar geliştiğini görmek istiyorsanız, Street Fighter 6 türün yeni zirvesi olabilir gibi görünüyor.

Ek olarak, beceri seviyesi ne olursa olsun herkesin atlayıp savaşmasını kolaylaştıracak yepyeni bir erişilebilir kontrol şemasıyla birlikte gelecek. Bu oyun 2023'te çıktığında kendinizi hazırlayın. Çıkış tarihi 2 Haziran 2023 olarak duyurulmuştur.

6. Diablo IV

Diablo IV

Uzun zamandır beklenen Diablo IV, 2019'da duyurulmuştu, ancak sonunda Haziran 2023'te piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Oyuna ilk bakışlar şık yeni sınıflar, kasvetli kötü adamlar şeklinde görünüyor. Çıkış tarihi 6 Haziran 2023 olarak duyurulmuştur.

7. Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI

Uzun süredir devam eden serinin en son ana oyunu olan Final Fantasy XVI, Haziran 2023'te piyasaya sürülecek, ancak oyunu çevreleyen pek çok gizem var. Şimdiye kadar, ana kristaller olarak bilinen özel taşlar sayesinde bölgede barışı koruyan çok sayıda ordu eyleminin olduğu, Orta Çağ Avrupa'sından ilham alan bir dünyada geçeceğini biliyoruz. Çıkış tarihi 22 Haziran 2023 olarak duyurulmuştur.

8. Marvel's Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2

Diğer belirsiz '2023' oyunlarında olduğu gibi, şu anda orijinal 2018 hit oyununun merakla beklenen devamı olan Marvel's Spider-Man 2'nin piyasaya sürülmesiyle ilgili çok az ayrıntı var. Çeşitli teaser'lar ve ekran görüntüleri hikaye hakkında daha fazlasını paylaştı. Örümcek Adam olarak Miles Morales ve Peter Parker'ın yer alacağını ve Venom'un oyunda büyük bir rol oynayacağını doğruladı ama hala olay örgüsü hakkında fazla bir şey bilmiyoruz.

Yolda olan her ne ise muhtemelen, üzerine yüklenen tüm beklentileri gölgede bırakan ve çizgi romanı neredeyse tek başına geri getiren orijinal macera kadar büyük ve heyecan verici olacak video oyunudur. Hiç şüphe yok ki Insomniac Games Muhteşem, Muhteşem ve Üstün bir şeyler hazırlıyor. Mağazada ne olduğunu görmek için sabırlı olmamız gerekecek. 

9. Final Fantasy 7 Rebirth

Final Fantasy 7 Rebirth

Final Fantasy 7 25. Yıldönümü sunumunda Final Fantasy marka yöneticisi ve Final Fantasy 7'nin  baş yapımcısı  Yoshinori Kitase,  çok parçalı  Final Fantasy 7 Remake projesinin  ikinci oyununun kapağını kaldırdı. ' Remake '  isimli ilk oyunla birlikte ikinci bölümün isminin ' Rebirth ' olacağı açıklandı. Remake  projesinin toplam üç oyun olacağı da açıklandı.

Bu ikinci giriş, 2023'ün sonlarında PlayStation 5'e gelecek ve sonunda hayranların Cloud, Aerith, Barret ve pals'ın sevilen hikayesine devam etmesine izin verecek. Oyun, Remake olaylarını doğrudan takip edecek ve üçüncü oyun (şu anda adı verilmeyen) daha sonraki bir tarihte gelecek olan destansı sonucuna doğru hikayeyi yönlendirecek.

9. Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora

Oyun dünyasının tek boynuzlu atlarından biri, James Cameron'ın ikonik  Avatar  evreninin açık dünya uyarlaması olan Avatar: Frontiers of Pandora'dır. Bu oyun 2017'de, geliştirici Massive Entertainment'ın film serisinin dört büyük devam oyunuyla ilgili haberlerin ardından uyarlamayı duyurmasıyla duyurulmuştu. Oyuncular, bu kadar uzun süre hamile kaldıktan sonra oyunun çıkacağından şüphe etmeye başladılar - ancak 2021'de, aksiyonun ilk büyük belirtileri nihayet ortaya çıktı.

Bu başlıkta oyuncular, Avatar  dünyasında daha önce hiç görülmemiş bir bölge olarak tanımlanan Batı Sınırına doğru büyük bir yolculuğa çıkmak için kendi Na'vi savaşçılarını somutlaştıracaklar. Başlangıçta 2022 için "onaylanmış" olsa da, Ubisoft kısa süre önce oyunun büyük ölçüde ertelendiğini ve 2024'e kadar gelebileceğini doğruladı. Çıkış tarihi Nisan 2023-2024 olarak duyurulmuştur.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol