gamerpazar-sell-banner
En İyi 5 Macera Oyunu
Macera OyunlarıOyun HaberleriÖneriler

En İyi 5 Macera Oyunu

1. Red Dead Redemption 2

Oyun, 1899'da batının vahşi bölümünün sonuna doğru geçiyor. Van Der Linde çetesinin önde gelen üyelerinden Arthur Morgan olarak oynuyorsunuz. Hikaye uzun, seslendirme başarılı ve senaryo harika. Bunun sonunda, mümkün olan her duyguyu yaşamış olacaksınız. Devasa kıvrımlar veya kafa karıştıran gizemlerle dolu bir hikaye değil. Bunun yerine, çok insani hissettiriyor ve epik bir vahşi batı havasının aurasından kendinizi alamayacaksınız.

Grafikler, NPC'lerin yüzleri dışında her yerde inanılmaz derecede muhteşem ve ayrıntılı. Ana kadro harika görünüyor, ancak NPC'ler yakından sert ve robotik görünüyor. Bununla birlikte, yalnızca birinci şahıs bakış açısıyla oynarken gerçekten fark edebileceksiniz. Aydınlatma ve yansımalar harika görünüyor ve karşılaştığınız ilk gök gürültülü fırtına muhtemelen sizi soluksuz bırakacak. Red Dead 2, bugün konsollarda grafik olarak en çarpıcı macera oyunlardan biridir. Oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimlerine ulaşmak için:

RDR 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2

2. God of War

2005'te konsol sahibi olan herkes, kötü şöhretli Spartalı tanrı ve antik dünyada yıkımın habercisi olan Kratos'u kesinlikle hatırlıyor, değil mi? Orijinal God of War serisini oynamamış olsanız bile, 2018'de PS4 için yapılan yeni tasarımı harika. Baba ve oğul merkezli dokunaklı bir hikayede, başlangıçta merhum karısının (ve oğlunun annesinin) küllerini dağıtmak için alçakgönüllü bir yolculuk gibi görünen ve kısa sürede Odin'in gazabına karışan Kratos'un rolünü üstleniyorsunuz. Dünya Yılanı'nın fısıltıları ve her türden diğer efsanevi figürlerin hikayeleri bulunmakta. Hem büyüleyici bir macera hem de ailemiz için yaptığımız fedakarlıkların incelikli bir incelemesi olan God of War, göz yaşartıcı olduğu kadar heyecan verici.

God of War, çeşitli doku, gölgeler, yansımalar ve diğer efekt ayrıntılarını seçmenize izin veren çok sayıda grafik seçeneğiyle birlikte gelir. PS4 sürümünü 'Orijinal' ayarıyla yeniden oluşturabilir veya hem daha düşük hem de daha yüksek ayar yapabilirsiniz. Orijinal oyunun tamamen PS4 nesli göz önünde bulundurularak tasarlandığı göz önüne alındığında, yansıma ve gölgeler dışında, fark burada incedir. Düşükten orijinale ve yükseğe geçerken gölgelerin ne kadar keskin olduğu konusunda net bir fark vardır, ancak ultra, zemindeki çimen gibi şeylerden önemli ölçüde daha fazla gölgeleme ekler.

God of War Sistem gereksinimlerine ulaşmak için:

God Of War Sistem Gereksinimleri

God of War

3. The Last of Us

The Last of Us'ı ne olarak sınıflandıracağımıza karar vermek zor. Kısmen yakıcı insanlık hikayesi, kısmen klasik trajedi ve kısmen korkunç hayatta kalma sınavı; Joel, Ellie'nin hikayesi ve ıssız bir Amerika'daki yolculukları, oyun tarihinin en hareketli anlarından bazılarını sunuyor ve kesinlikle en büyük macera oyunlarından biri. Joel ve Ellie, gizli hazine arayışında değiller, daha ziyade aşırı büyümüş sokaklarda dolaşan virüslülerden uzakta bir yaşam peşinde olsalar da, Naughty Dog'un Nathan Drake gibi diğer övülen kahramanlarından daha az maceracı değiller. Sık sık mermilerinizi saydığınızı ve onları saydığınızı, o kötü şöhretli "tıklayıcılardan" saklandığınızı ve eski Amerikan eyaletlerinin yıkıntıları arasında dolaştığınızı gören bir oyundan oluşan The Last of Us, inanılmaz derecede iyi tempolu ve yapılandırılmış bir eserdir.

The Last of Us

4. The Witcher 3: Wild Hunt

Bazen, mizahı sizi eğlendirecek kadar alaycı olan bir oyun arkadaşınıza ihtiyaç duyarsınız. The Witcher 3: Wild Hunt'ta, şimdiye kadar görülen en geniş kapsamlı ve çok yönlü maceralardan birini beraberinde getiren Witcher Geralt ile hazır olun, çünkü istemeden imparatorluklar arasında kontrol için bir savaşa girer ve hatta birkaç cinayet gizemini çözersiniz. Elfler ve kurtadamlar, geniş ve acımasız bir arazide evlat edindiğiniz kızınızı arıyorlar. Geralt of Rivia'nın birçok görevi, bir kontrol cihazını alıp Witcher madalyonunu takan hiçbir oyuncunun hiçbir şey isteyemeyeceği kadar bol ve duygusal.

Görsel olarak, şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi görünümlü oyunlardan biridir. Açık dünya rol yapma oyunları genellikle görsellerden biraz eksik olsa da, The Witcher 3'te durum böyle değil. Witcher 3 oynamak için sistem gereksinimlerini öğrenmek istiyorsanız, sistem gereksinimleri kategorisinden oyunu bulabilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

5. Assassin's Creed Valhalla

Serinin en yeni oyunu Assassin's Creed Valhalla, Viking'in İngiltere'ye yeni gelmesiyle sizi geniş bir maceraya çıkarıyor. Eivor olarak zenginlikler için baskın yapacak, yerleşiminizi büyütecek ve tüm sırlarını ortaya çıkarmak için uçsuz bucaksız açık dünyaya yolculuk edeceksiniz. Bir ana hikaye yayı ve sizi meşgul edecek çok sayıda yan görevle, elinizde bir baltayla yaşanacak macera sınırı yok. Ve temel oyunda görülecek ve keşfedilecek çok şey varken, sizi uzun süre meşgul edecek bir dizi yeni DLC eklemesi ve güncellemesi de var. Serinin RPG tarafına her zamankinden daha fazla eğilerek, ilerledikçe hangi eylemleri yapacağınıza da karar vereceksiniz.

Tek kelimeyle, grafikler iyi ve birkaç kelimeyle bunun bir açık dünya oyunu olduğu niteliğini ekleyeceğim. Bu durum, bazı karakterlerin ve nesnelerin yakından bakıldığında çok iyi görünmediği anlamına gelir, ancak Eivor'a göre kameranın normal konumu gibi, sadece orta bir mesafede bile işler oldukça iyi görünür. Sadece ara sahneler ve benzerleri sırasındaki yakın çekimlerle, oyunu pratik olarak tüm zaman boyunca bu şekilde izleyeceğiniz için, Valhalla gerektiği yerde iyi görünüyor ve birçok durumda çok iyi görünüyor. Valhalla, herkese önerebileceğimiz bir macera oyunudur.

Assassin's Creed Valhalla sistem gereksinimlerine ulaşmak için:

Assassin's Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri

Assassin's Creed Valhalla

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol