gamerpazar-sell-banner
En İyi 5 Samuray Oyunu 2022
Oyun HaberleriÖneriler

En İyi 5 Samuray Oyunu 2022

1. NIOH

Nioh ve Nioh 2'de bir İngiliz olarak ya da daha doğrusu Batı Samuray olarak anılan yokai'ye karşı savaşacaksınız. Bu, onu çoğu samuray oyunundan ayırır ve olay örgüsünü daha ilgi çekici hale getirir. Nioh, denemekle ilgileniyorsanız, PS5'te oynamanız için yeniden düzenlenmiş bir sürüme sahip!

Oyun, dayanıklılığınız ve yeteneğiniz gibi davranan Ki'yi kullanarak dönen ilginç savaş sistemi ile bilinir. Oyunu test ettikten ve çeşitli savaş seçeneklerini keşfettikten sonra oyunun kontrollerini anlamak kolaydır.

Bunun dışında, menzilli veya yakın dövüşte emrinizde olan her türlü silahla şımartılacaksınız. Kendinizi içinde bulacağınız çeşitli durumlara göre kullanabileceğiniz farklı duruşlar vardır.

Nioh'un savaş sistemi ve efektleri hem yeni oyuncular hem de tecrübeli oyuncular tarafından sıklıkla takdir edilir ve beğenilir.

Nioh-2-scaled-oycw5nz06llv4yj3engz62ydk2x8qwazrgc8sj2190.jpg

2. For Honor

For Honor tamamen bir samuray oyunu olmayabilir fakat bir samuray olmanızı sağlayan Dawn Empire'ın bir parçası olarak oynamaya karar verdiyseniz, o zaman sizin için uygundur.

Karakter tasarımından oynanışına kadar samuray tarzına uyuyor. For Honor'da bulundan tüm kahramanların farklı becerileri, dövüş stilleri ve silahları vardır ve bu, herkes için farklı bir oyun deneyimi sağlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı becerilere sahip sekiz Samuray sınıfı var. Çeşitli samuray potansiyeli türlerini keşfetmek istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz. Ayrıca, her sezon yenilenen çok oyunculu bir mod ve The Faction War olarak bilinen bir özellik var.

For Honor, oyunlarından daha çok zevk alanlar için diyebiliriz. Daha fazla seçenek, daha fazla mod ve daha fazla çeşitlilik sunuyor.

Anlam üzerine tartışılabilir ama her zaman en iyi samuray oyunlarından biri olarak yerini alacaktır.

forhonor.jpg

3. Sekiro

Sekiro, Dark Souls stüdyosu From Software ve ünlü yönetmeni Hidetaka Miyazaki'nin yeni oyunudur. Oyunları Dark Souls ile karşılaştırmak bu noktada çok yaygın bir klişedir ve Sekiro ile bunu yapmak için çoğundan daha fazla neden olsa da, onu ilginç kılan farklılıklardır.

Japonya'nın ninja mitolojisini fantastik bir şekilde ele alan Sekiro, Souls serisinden çok daha basit bir aksiyon oyunudur ve size önceden tanımlanmış bir karakter, hikaye ve araç seti sunar. Çok oyunculu öğe yok ve hatta oyunu duraklatabilirsiniz. Gerçek savaş sistemi daha da büyük bir ayrıntıdır.

Dark Souls sabrı ve savunmayı vurgularken, Sekiro tamamen saldırganlıkla ilgilidir. "Canlılık" adı verilen çoğunlukla geleneksel bir sağlık çubuğunun yanı sıra, hem sizin hem de düşmanlarınız, bir saldırıyı engellediğinizde veya kendi yönünüzü saptırdığınızda tükenen "duruş" adlı ikincil bir ölçere sahip olursunuz.

Rakipler, barlardan biri sıfırdayken öldürücü darbelere karşı savunmasız hale gelir, ancak duruş genellikle önce biter; bu, risk aldığınız ve saldırıya geçtiğiniz için sizi ödüllendiren heyecan verici, yoğun bir dövüş sağlar.

Sekiro, 2019 yılına damga vurmuş bir samuray oyunudur. Oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

sekiro-game-year-edition-trailer-shows-updates-coming-next-week.jpg

4. Samurai Warrior 4: Empires

Bu seri, görünüşte sıradan bir hack ve slash kargaşası sunduğu için damgaya sahiptir. Doğrusu, bu durum gerçekten çokta uzak değil. Bununla birlikte, Samurai Warriors'ı hayranlar tarafından bu kadar beğenilen tarafı, karakter seçiminin yanı sıra en kötü oyunları bile bazı kapasitelerde gerçekten harika hale getirebilen çoklu oyuncu sistemidir.

Binlerce düşmanı öldürmek gerçekçi olmayabilir, ancak bu bir samuray gücü fantezisi gibidir. Bir yan ürün olan Empires'ın bu yan ürünü, franchise'a bir strateji düzeyi entegre ettiği için diğerlerinden daha çok tavsiye edilir.

Japonya'nın Sengoku Dönemi olarak bilinen savaşlarla dolu döneminde geçen bir başka samuray oyunu olan bu oyun, 1500'lerin sonlarından 1600'lerin başlarına kadar romantikleştirilmiş de olsa birkaç gerçek savaş görüyoruz. Oyunda yaşanan ilk çatışma, kutsal Miyajima Adasında gerçekleşen tek kanlı çatışma olan Itsukushima Savaşıdır. Bu oyun boyunca gerçek olayların bu türden daha pek çok epik anlatımının keyfini çıkarabilirsiniz.

samuraiwar4.jpg

5. Total War: Shogun 2

16. yüzyılda Japonya'nın Sengoku döneminde, güç ve mülkiyet için ülke çeşitli fraksiyonlara bölündü ve büyük krallar ve diktatörler tarafından yönetildi. Bu dünyada, yeni bir klanı fethetmek ve savaşçıyı talep etmek sizi daha büyük ve daha güçlü klana saldırmaya hazırlanmaktan daha güçlü ve daha iyi yapar.

Burada, klanın kralını kontrol edebilir, orduyu da kontrol edebilirsiniz ve ayrıca saldırı bozulursa oyun içi stratejiyi de koruyabilirsiniz. Ve bu oyunda, diplomatik bir ilişki sürdürmek anahtardır. Güçler ve topraklar tarafından kör edilmiş arkadaşlarınızla ilişkinizi sürdürmeli ve onlara saldırmamaya çalışmalısınız.

Değerli oyun tutkunları, Total War: Shogun 2, samuray oyunlarını seven herkesin deneyimlemesi gereken bir oyun. Bu oyunun sunabileceği çok şey var ve size sağlıklı bir oyun deneyimi sunuyor.

totalwar2.jfif

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol