gamerpazar-sell-banner
En İyi FPS Oyunları 2022
FPS OyunlarıOyun Haberleri

En İyi FPS Oyunları 2022

1. Splitgate: Arena Warfare

Uzun süredir FPS hayranları için, aynı eski formül bir süre sonra biraz yorgun hissetmeye başlayabilir. Bu, kendi duygularınızı tanımlamanın bir yolunu buluyorsa, o zaman belki de Splitgate: Arena Warfare, türe olan tutkunuzu yeniden canlandıracak bir oyun olabilir. Halo'da bulunan klasik bilim kurgu FPS çok oyunculu kurulumunu alır, ancak Portal silah mekaniği ve hatta ara sıra Splitgate Pantheon yarışı ekleyerek ona benzersiz bir dönüş sağlar.

Stratejik olarak konuşursak, bu, savaşlarınıza çok farklı bir şekilde yaklaşacağınız anlamına gelir. Kaçışı olmayan bir köşede kamp yapmak yerine, herhangi bir noktada bir kaçış solucan deliği oluşturabilirsiniz. Rakiplerinizi haritanın herhangi bir noktasından vurabilirsiniz çünkü portallar her türlü avantaj noktasını oluşturabilir.

Splitgate: Arena Warfare

2. Halo Infinite

Hiçbir şey savaş tüfeğinizle düşmanları biçme, bir Warthog'da araziyi yarıp geçme veya Energy Sword'unuzla düşmanları yarıp geçme hissini yenemez ve son olarak, Halo hayranları bunların hepsini PC'de deneyimleyebilir. Halo Infinite, ustaca (üzgünüm) klasik Halo oyunlarının nostaljisini ve hissini yakalarken, kancalayarak ve açık dünya oynanışı gibi yeniliklerle onu taze tutuyor.

Halo Infinite oynarken, Master Chief'in tek oyunculu oynanış boyunca yaptığı yolculuğun sunumunu ve duygusal ağırlığını övüyor. Ayrıca çok oyunculu modda yaşanacak çok eğlence var - Halo'nun arenada nişancı tarzı maçlar, uzun silahlı çatışmalar ve Halo Sonsuz silah oluşumları formülü, diğer çok oyunculu FPS modlarıyla canlandırıcı bir tezat oluşturuyor.

Halo Infinite

3. Call of Duty: Modern Warfare 2

Modern Warfare 2'nin en büyük gücü hile olmamasıdır, çünkü bir hileye ihtiyacı yoktur.

Modern Warfare 2'nin olması gereken tek şey harika bir nişancı oyunu ve bunu da sağlıyor. Bu, kesintisiz 15 yıllık yinelemeyle yapısızlaştırılan, yeniden değerlendirilen ve saplantılı bir şekilde optimize edilen Call of Duty deneyimidir. Ne zaman bir Black Ops oyunu oynadığımı biliyorum çünkü sıra dışı atari modları ve Nuketown'ın en son yinelemesi var. Bir Modern Warfare oyunu oynadığımı biliyorum çünkü çekimler o kadar ince ayarlanmış ki, Gunsmith yapımı akşam yemeğine çıkarmak istiyorum. Infinity Ward nişan almanın ve hedefleri silmenin anlık tatmininde resmen ustalaştı.

Bu uzun bir yol kat ediyor, ancak Modern Warfare 2'nin yenilenmiş ilerleme ve türü büken bir kampanya gibi en büyük dalgalanmalarından bazıları daha az zarif. Ayrıca, geniş bir kullanıcı arayüzü, çökme nöbetleri, garip hatalar ve istatistik izleme gibi temel özelliklerin açıklanamayan yokluğundan muzdariptir. Ama genel olarak, Call of Duty için iyi bir yıl.

Call of Duty: Modern Warfare 2

4. Warzone 2

Warzone 2, yalnızca FPS türünü değil, aynı zamanda battle royale oyununu da yeniden tanımlayan oyunu temel alıyor. Kurgusal Al Mazrah'ta geçen Warzone 2, size tek bir görev verir: Rakiplerinizi ortadan kaldırın ve ayakta kalan son takım olun. Modern Warfare 2 ile aynı fantastik silah oyununu kullanan Warzone 2, durumsal farkındalığı neredeyse insanların kafasından vurmak kadar ödüllendiren heyecan verici, taktiksel bir deneyimdir.

Ekibinizi kurun, bırakın ve işe koyulun. Para kazanmak için sözleşmeleri tamamlayın ve kaleleri temizleyin ve kapsamlı silah ustası özelliğini kullanarak kendiniz düzenleyeceğiniz kişisel bir silah deposu. Yeni oyun içi yakınlık sohbetini kullanarak düşmanınızın ruhunu bile bozabilirsiniz. Warzone 2'ye karşı çıkmak zor - kapsamlı bir FPS oyunu ve oynaması ücretsiz, bu yüzden denememek için gerçekten bir bahaneniz yok.

Warzone 2

5. Doom Eternal

Doom Eternal'ı yeni bitirdim ve kendimi endişeli ve bitkin hissediyorum. Masamın altına o kadar çok diz çöktüm ki, gerildim. Ellerim terden yumuşadı ve yumruk yapmaya çalıştığımda parmak boğumlarım çatırdadı. Doom Eternal, aşırılığın bir kutlamasıdır. Günahta, şiddette, ölçekte, hızda ve hacimde aşırılık. Hiç bu kadar yoğun ve talepkar bir şutör oynamamıştım.

Doom Eternal ayrıca çok çeşitli donanımlarda güzel bir şekilde çalışır ve öncelikle bir fare ve klavye için tasarlanmış hissi verir. Birkaç uyarı ile modern bir klasik. Geometriye takılıp kalmaktan kaynaklanan ucuz ölümler çok sık oluyor. Gereksiz ilerlemenin altı veya yedi katmanı vardır. Doom'un kara mizahı, çoğunlukla derin irfan ve yüksek fantezili bir kozmoloji ile takas edildi. Ve kaynak yönetimine yoğun bir şekilde odaklanmanın getirdiği gerginlik her zorluk seviyesinde hissedilir. Bazıları için bunun Doom: Ama Çok Fazla olabileceğinden endişeleniyorum.

Ama "çok fazla" benim için Eternal'ın yol gösterici ışığı olarak çalışıyor. An be an mücadele, güçlendirmeden çok damıtılmış paniktir. Işık, gürültü ve abartılı şiddet kasırgasında kafamın suyun üstüne çıktığı kısacık anlar için yaşıyorum ve daha önce yapabileceğimi hiç düşünmediğim bir doğruluk ve refleks becerisi sergiliyorum.

Doom Eternal

6. Overwatch 2

Overwatch 2'nin neden bir devam filmi olduğunu belirlemeye çalışmak beynimdeki her bir hücreyi alıyor.

Blizzard'ın 2016 kahraman nişancı oyununun (aynı zamanda orijinal oyunun yerini alan) oynaması ücretsiz halefi olan Overwatch 2, hem canlandırıcı hem de geriletici. Modern atıcıları şekillendiren bir oyunu oynamak ve son altı yılda neden hiçbir şeyin onu alt edemediğini görmek için heyecan verici yeni bir neden. Ancak en büyük değişiklikleri ve istilacı para kazanma sistemi, hiçbir şey kalmayana kadar içindeki neşeyi tüketmekle tehdit ediyor.

Overwatch 2'nin en büyük gücü, hala Overwatch olmasıdır. Güncellenen tüm menülerin, savaş kartının, zorlukların ve yeniden işlenmiş haritaların arkasında, çeşitli becerilerin kabul edildiği ve ödüllendirildiği alternatif bir FPS sergileyen oyun var. Blizzard, üzerine ne kadar yığılmış olsa da, orijinal oyunun en cesur yönlerini gömmedi.

Overwatch 2

7. Counter-Strike: Global Offensive

Valve'in Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), orijinal Counter-Strike ve Counter-Strike: Source dahil olmak üzere güçlü bir çok oyunculu FPS oyunları mirasıyla desteklenen 2012'de çıkış yaptı. Şimdi, altı yıl sonra, yüksek tempolu PC oyunu, kısmen yerleşik çekirdek oynanışı ve aktif topluluğu nedeniyle, çoğunlukla daha modern oyunlara karşı yerini koruyor. Bununla birlikte, görsel olarak CS:GO yaşını göstermeye başlıyor ve tematik olarak Overwatch gibi diğer popüler oyunlar kadar zengin değil. Yine de pek çok oyuncu CS:GO'nun gösterişten uzak deneyiminden ve rekabet ortamından keyif alacak, özellikle de oynaması artık ücretsiz olduğu için.

Peki CS:GO, 2012'den bu yana oldukça çeşitlenen bir sektörde öne çıkan rolünü nasıl sürdürüyor? Başarısının büyük bir kısmı, takip ettiği devasa e-sporlardan kaynaklanmaktadır. Her zaman Twitch ve Mixer'da yayınlanan en iyi oyunlar arasındadır ve köklü (ve mali açıdan kazançlı) bir rekabet ortamından yararlanır. Oyun, turnuvaları takip edebilmeniz ve izleyebilmeniz için özel bir İzleme bölümü bile içerir.

Counter-Strike: Global Offensive

8. Rainbow Six Siege

Ubisoft'un devam eden desteği sayesinde, Rainbow Six Siege, 2015'te bir patlamadan ziyade bir sızlanmayla ortaya çıkan so-so shooter'dan neredeyse tamamen tanınmaz durumda. Şimdi, gelişmekte olan e-spor sahnesiyle, Rainbow Six Siege operatörlerinin sürekli akışı ve çevredeki en iyi çok oyunculu oyunlardan bazıları, PC'deki en iyi atış oyunlarından biri haline geldi

Siege'in kutulu savaşlarının her anı, dronunuzla bir bölgeyi keşfetmeye başladığınız andan - siz rehineyi bulamadan düşmanlarınızın onu fark etmemesi için dua ederek - günü kurtarmaya yönelik o son girişime kadar gerilim ve tehlikeyle doludur. duvarları yıkarak ve tavanı parçalayarak. Asimetrik çok oyunculu ve taktik açıklığı, hiçbir raundun aynı şekilde oynanmadığı anlamına gelir.

Bir dizi silahlı çatışma olduğu kadar psikolojik bir savaştır; Kendi ekibinizin birlikte çalışmasını sağlamaya çalışırken düşmanlarınızın belirli şekillerde tepki vermesini sağlamaya çalıştığınız manipülasyon ve kontrol hakkında bir oyun. Asla güvende hissetmezsiniz: Bir saldırı her yerden, genellikle her yerden aynı anda gelebilir. Duvarların arkasında kendini güvende hissettiğin bunca yıldan sonra, Siege'in yok edilebilir ortamları seni ayaklarının üzerinde düşünmeye ve hiçbir duvara güvenmeye zorluyor.

Siege, nispeten yüksek bir giriş engeline sahiptir, ancak emin olmayan oyuncular, Rainbow Six Siege Starter Edition ile mücadeleye ucuz bir şekilde atlayabilirler. Rainbow'un cezalandırıcı oynanışını sevenler için, Ubisoft Montreal'in nişancı oyununun sürekli olarak gelen yeni sezonlar ve içeriklerle burada kalacağından emin olabilirsiniz.

Rainbow Six Siege

9. Titanfall 2

Titanfall 2'nin parlaklığı bir sürpriz olarak geliyor ve bunu kusurlarına rağmen orijinali seven biri olarak söylüyorum. Respawn, ilk denemesinde, etraflarına yerleştirilen çok oyunculu çerçeve tarafından iyi hizmet edilen bir çapraz geçiş, silahlı oyun ve mekanik savaş sistemleri seti yarattı. Titanfall doksanların sonunda piyasaya sürülseydi, duvarda koşma, titan atlama, diz kayma savaşından, Tribes'in kayak yapması veya Quake'in roket atlaması için ayrılan aynı sessiz terimlerle bahsediyor olacağımıza kesinlikle inanıyorum.

Bunun yerine, Titanfall 2014'te piyasaya sürüldü. Bu, topluluğu bölen sezon geçişleri ve öğütücü kilit açma sistemleri, oyuncuları uzaklaştıran ve neyse ki bu devam filmi için terk edilen kötü uygulamalarla yüklendiği anlamına geliyordu.

Titanfall 2, selefinden çok farklı bir oyun ama beni benzer bir düşünce çizgisine götürdü. Bu, doksanların sonundan veya gecenin başından kalma bir oyun olsaydı, muhtemelen 'Etki ve Neden' görevine türün en iyilerinden biri olarak bakardık, düşündüğünüz türden tek seferlik bir hayal gücü ve uygulama ifadesi. BioShock'un Fort Frolic'ini, Thief 3'ün Cradle'ını ya da—bu karşılaştırmayı yapmak üzere olduğuma inanamıyorum—Half-Life 2'nin We Don't Go To Ravenholm'unu düşünürseniz. O kadar iyi. Biliyorum, ben de şaşırdım.

Titanfall 2

10. Valorant

Valorant'ın FPS hayranlarının kolektif bilincini bu kadar çabuk ele geçirmesi çılgınca. Riot'un rekabetçi nişancı oyunu betadan yeni çıktı, ancak şimdiden türünün en büyük oyunlarıyla başa baş durumda. Valorant'ın devasa bir stüdyodan gelmesine ve beta erişimini seçmeli olarak dağıtmak için Twitch yayıncılarıyla kurnazca akıllı ortaklığının ona hızlı bir başlangıç ​​sağlamasına yardımcı oluyor. Ancak bu muazzam pazarlama hamlesi, Valorant da çok iyi olmasaydı pek bir anlam ifade etmezdi.

Valorant'ın, Riot'un Counter-Strike'daki en iyi hilesi olduğu doğru, ancak onu mükemmel yapan şey, Valve'ın taslağını yeniden düzenleme biçimleri. Anonim terörle mücadele çetelerinin yerini, kişiliklerine uyan yeteneklere sahip canlı ajanlar alıyor. Ajanlar, tam bir Overwatch tarzında, rauntların başında birbirlerine şaka yaparlar ve diğer takımdaki (aynı karakteri oynayan düşman) "sahtekarlarını" ortadan kaldırdıklarını duyurmak için dördüncü duvarı yıkarlar. Her kaybın biraz daha samimi hissetmesine yardımcı olan aynı iyimser Overwatch havasına sahiptir.

5'e 5 oyunlar, her biri 10 saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilen 25 tura kadar oynanır. Saldırganlar bombayı (burada Spike olarak anılır) yerleştirmek isterler ve savunanlar bombayı etkisiz hale getirmek ya da denerken ölmek zorundadır. Yıllar boyunca diğer oyunlar Counter-Strike'ın yuvarlak tabanlı bomba modunu ödünç aldı, ancak çok azı Counter-Strike'ın tam atış stilini, harita tasarımını ve silah ekonomisini taklit etti. 2020'de bile CS, eşit ölçüde mekanik beceri, stratejik tutumluluk ve derin akıl oyunlarıyla kazanılan bir nişancı olarak öne çıkıyor.

Valorant

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler