gamerpazar-sell-banner
En İyi Ücretsiz PC Oyun Önerileri 2022

En İyi Ücretsiz PC Oyun Önerileri 2022

World Of Tanks

1. World Of Tanks

Gelmiş geçmiş en detaylı diyebileceğimiz ve kitlesini oluşturmuş tank oyunlarından birisi olan World of Tanks, detaylı oyun mekaniği temeli üzerine inşa edilmiş, ücretsiz erişilebilir ve heyecan verici bir tank simülatörüdür. Klasik bir ölüm maçı senaryosunda iki tankçı takımını karşı karşıya getirir. Hızlı gözcülerden hantal ağır tanklara kadar on farklı seviyede kilidi açılacak yüzlerce araç var.

Star Trek Online

2. Star Trek Online

Kim bir yıldız gemisinin kontrolünü ele geçirmek, galaksinin kenarlarını keşfetmek, tehlikeli uzaylılarla savaşmak ve galaktik profesyonellerden oluşan seçkin bir mürettebatı eğitmek istemez ki?

Star Trek Online, Picard'dan çok daha iyi bir Picard olabileceğinizi internete gösterme şansınız. Ya da en azından rakiplerinizden daha fazla. Bu MMO'daki her görev, dizinin bir bölümü gibidir. Serinin takipçisi olmasanız dahi uzay ve MMO oyunlarına ilginiz var ise şans vermeniz gereken bir ücretsiz MMO'dur.

Dota 2

3. Dota 2

Beş kişilik iki takım, yüzlerce kahraman arasından seçimini yaparak rakiplerinin üssünü yok etmek için savaş alanına çıkıyor. Her iki takımın üssü de yaratık dalgaları ürettiğinden ve güçlü kulelerle korunduğundan, bu küçük bir başarı değil. Her oyuncunun, yalnızca bir oyun değil, aynı zamanda bir spor olan bir alanda kahramanının yeteneklerini en iyi şekilde kullanması gerekecek.

Dota 2 Steam'de en çok oynanan oyunlardan birisidir ve her gün yüzbinlerce oyuncuyu kendine çekiyor.

Apex Legends

4. Apex Legends

İyi yerleştirilmiş bir çelik halattan sahneye fırlayan Apex Legends, en iyi battle royale oyunları arasındaki yerini fazlasıyla kazandı. Titanfall'ın arkasındaki geliştiricilerden Apex Legends, battle royale formülünü alıyor ve takım kompozisyonunuza bağlı olarak her turda yeni taktik olasılıkları aşılayan Apex Legends karakterlerinden oluşan bir listeye ekliyor.

Diğer battle royale oyunlarından farklı olarak yokuşlardan aşağı kayacak, binalara tırmanacak ve yeniden konumlandırmak için kendinizi gökyüzüne fırlatacaksınız. Oyun planınızı bir adım öteye taşıyabileceğinizi hissettiren karakter yetenekleri, rakiplerinize karşı savaşta üstünlüğü ele geçirmenizde önemli bir rol oynuyor.

Genshin Impact

5. Genshin Impact

Genshin Impact ile Breath of the Wild arasında pek çok karşılaştırma yapıldı ve nedenini anlamak zor değil. Açık dünyası muazzam ve dudak uçuklatacak kadar güzel ama aynı zamanda toplanacak, işlenecek ve pişirilecek çok sayıda kaynak var; bir kavga başlatmak yerine çevreyle temel güçleri kullanarak üstesinden gelinebilecek bulmacalar ve mini bosslardan bahsetmiyorum bile.

Ana hikaye sizi 30 saat boyunca mücadeleden mücadeleye sürükleyecek ancak bunun en büyük nedeni, devasa açık dünyanın temizlenmesi gereken kamplar, çözülmesi gereken bulmacalar ve parlak yeni ganimet vaadiyle sizi her yöne çekmeye devam etmesi.

Warframe

6. Warframe

Warframe'in Ninjalar uzayda temasını işlemiş gibi görünmekle birlikte şunu da kanıtlıyor ki uzayda her şey daha iyi. Bu, güçlü "Warframe" zırhlarına bürünmüş ninja ekiplerinin kötü adamları doğramak veya dojoda takılmak için yola çıktığı bir üçüncü şahıs oyunudur. Bazı MMO öğelerini daha basit bir aksiyon oyununun hassasiyetleriyle harmanlayarak şık, heyecan verici ve çok sosyal bir şey ortaya çıkarmış diyebiliriz.

Oyun genellikle Destiny ile karşılaştırılır fakat Warframe oyuncuları bunun aksini söyleyecektir çünkü yıllardır süren süreçte oyunun orjinal bir yöne evrildiğini rahatça söyleyebiliriz. Orijinal geliştiriciler Tencent tarafından satın alınmış olsa da, Warframe "yaratıcı olarak bağımsız" olmaya devam ediyor.

Eve Online

7. Eve Online

Hiçbir MMO Eve Online kadar katı bir kitleye sahip değil gibi görünüyor, gerek yüzbinlerce oyuncunun gerçek zamanlı etkinliklerde boy gösterdiği, gerekse binlerce oyuncunun uzayın karanlığında savaştığı bir uzay arenasından bahsediyoruz. Uzay ve MMO oyunlarına ilginiz varsa bu oyuna bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Call Of Duty: Warzone 2

8. Call Of Duty: Warzone 2

Şimdiye kadarki en iyi battle royale oyunlarından birinin devamı niteliğindeki bu oynaması ücretsiz Call of Duty oyunu, ilk yinelemedeki kaotik 150 oyunculu oyun modunu alıyor ve Modern Warfare 2'den güncellenmiş silahlar ve mekaniklerle dolduruyor. Oyun geliştirmelerin yanı sıra klasikleşmiş diyebileceğimiz battle royale dinamiklerine ve oyun camiasına kattığı gulag sistemine bağlı kalıyor. Kalıcı olarak ganimet kaybetme tehlikesini isteyenlerin kaşıntısını gideren yeni bir DMZ modu da var.

Destiny 2

9. Destiny 2

Destiny 2, Ekim 2019 Steam'e geldi ve aynı anda temel oyunu birkaç modunu herkese ücretsiz olarak açtı. Arkadaşlarınızla takım kurun ve Destiny 2 Exotics gibi parlak ganimetler aramak için maceralara atılın ya da Crucible'da diğer oyunculara karşı savaşın. Destiny 2'de, takılmak için bir yer arayan sıradan oyunculardan hardcore oyunculara kadar herkese sunacak bir şeyler var.

Fortnite

10. Fortnite

Size Fortnite'ın ne olduğunu söylememize gerek var mı? Muhtemelen zaten oynuyorsun, çünkü Fortnite'ın oyuncu sayısı 250 milyon ve artmaya devam ediyor. Bunların arasında en büyük Twitch yayıncıları, spor yıldızları ve ünlüler var. Epic Games'in bu oyun için gerçekten tanıtıma ihtiyacı yok. Fortnite, League of Legends'tan bu yana oyun dünyasındaki en büyük kültürel değişimlerden birisi olarak kabul ediliyor.

Ücretsiz oynamanın yanı sıra, Fortnite'ın rekabette rakiplerini silmesinin birkaç nedeni var. Birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi ve orijinal Fortnite: Dünyayı Kurtar oyununun yan modu olarak sunulmasına rağmen, bu çizgi film benzeri battle royale oyunu, haftalık güncellemeler, mevsimsel değişiklikler ve çok sayıda işbirlikleri ile oyuncuları eğlendirmeyi başardığını söyleyebiliriz.

League Of Legends

11. League Of Legends

Orijinal Dota'dan ilham alan League of Legends, aynı 5'e 5 temel saldırı konseptini alıyor, ancak sürekli olarak genişletilen tamamen farklı bir oynanabilir karakter listesi sunuyor. Birçok oyuncu, League of Legends'ın Dota'dan daha kolay ve erişilebilir olduğunu düşünüyor, ancak yine de son derece incelikli ve detaylı kontrol mekanizmalarından birine sahiptir.

Her ay 100 milyondan fazla kişi oynuyor, yani oyun bulmakta zorlanmazsınız ve oynamaktan vazgeçemeyeceğiniz birkaç LoL şampiyonu bulmanız garantidir

Team Fortress 2

12. Team Fortress 2

Valve'in class tabanlı nişancı oyunu Team Fortress 2, çeşitli oyun modları, kusursuz eğlence anlayışı ve dünyadaki tuhafiye mağazalarının toplamından daha fazla şapkaya ev sahipliği yapması sayesinde efsanevi bir statüye ulaştı. Standart "hareket eden her şeyi" vur ölüm maçlarından tüm oyun modlarınına kadar oynaması ücretsiz. Düzenli mevsimsel güncellemelerle sürekli ilgilenildiğinden bahsetmiyorum bile.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Tugay Şentürk
Tugay ŞentürkTugay, Fps oyun tutkunu ve içerik üretiyor. 2000 yılından beri oyun mu teknoloji mi diye düşünüyor, henüz karar veremedi.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol