gamerpazar-sell-banner
Horizon Forbidden West İncelemesi
Horizon Forbidden WestOyun Haberleri

Horizon Forbidden West İncelemesi

Orijinal Horizon, kağıt üzerinde kulağa çılgınca gelen bir deneyim sunmayı başardı. Devasa makineleri ok ve yayla devirmek, Horizon'un ciddi dünyasından çok daha az ayakları yere basan bir oyun için ayrılmış bir kavram gibi görünüyor. Yine de Zero Dawn, savaşını çoğu oyunun yalnızca hayal edebileceği bir şekilde kesinlikle çiviledi.

Ancak Zero Dawn, olabileceklere sadece yeni bir bakış açısı diyebiliriz. Sahip olduğu her güce karşılık, ona denk bir kusur da vardı. Ancak temel atıldı ve kaçınılmaz devamı ile birlikte sınırsız bir gelişme potansiyeline sahipti.

Forbidden West, Aloy'un dünyayı ekolojik çöküşten kurtarma arayışındaki Zero Dawn sona erdikten hemen sonra geçiyor. Horizon Forbidden West'e yaptığı yolculuk, onu çok çeşitli korkunç makineler ve inanılmaz sayıda renkli karakterle çatışmaya sokar.

Forbidden West orijinali geliştiriyor mu? Evet ve hayır. Forbidden West, güçlü yönlerini genişletiyor. Ancak devam bölümünde orijinaliyle ilgili şikayetlerin ne kadarının tamamen dokunulmadığını görmek oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Horizon Forbidden

Oyun Hikayesi

Aloy, Zero Dawn'da meydana gelen olayların ardından kendini dünyanın sonuyla karşı karşıya bulur ve bunu durdurabilecek tek kişi odur. Tekrarlamaktan oldukça hoşlandığı bir duygu. Aloy'u Forbidden West'te sevmeyi zor bulduğum için bundan bahsediyorum ve bu büyük ölçüde arkadaşlarına davranış biçiminden ve yabancılarla etkileşim kurarken sergilediği tutarlılık eksikliğinden kaynaklanıyor.

Eski ve yeni arkadaşları onu Horizon Forbidden West'e kadar takip eder ve görevinin ağırlığı göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı olmamalıdır. Eski arkadaşlarına tepkisi gerçekten soğuk, neredeyse onların yanında olmalarına içerliyormuş gibi. Başlangıçta, onları sürekli olarak geçiştiriyor ve artık mümkün olmadığında, onları çalışmak için bir yere koyuyor. Oyunun neredeyse tamamı için.

Ara sıra bir görevde görünürler, ancak arada çok uzak ve az sayıdadır. Gidip onlarla Mass Effect'teki ekibinizle konuşmaya benzer bir şekilde konuşabilirsiniz, ancak hiçbir getirisi olmaz. Çoğunlukla "çalışmaların nasıl gidiyor?" sanki bir lise sınıfına not verecekmiş gibi. İronik bir şekilde, hepsi başarılı savaşçılardan oluşan tüm arkadaş çevresine böyle davranıyor.

Oyun, onu onları güvende tuttuğu şeklinde çerçevelemeye çalışıyor, ancak soğukluğu, özellikle de ne sıklıkla dünyayı kurtarabilecek tek kişinin kendisi olduğunu söylediği göz önüne alındığında, bunu mantık yürütmeyi zorlaştırıyor. Aslında haklı, öyle, bu da onun elli çeşit mecha Godzilla ile daha da aptalca gece gündüz geçirirken arkadaşlarını güvende tutmasını sağlıyor. Aloy harcanabilir değil. Onun ölümü herkesin ölmesi anlamına geldiğinde bu fedakarlık değildir.

gamerpazar ailesi olarak Horizon Forbidden West'i şiddetle öneriyoruz.

Horizon Forbidden

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler