gamerpazar-sell-banner
Kablolu mu Kablosuz Fare mi: Oyun Oynamak İçin Hangisi Daha İyi?
MouseÖneriler

Kablolu mu Kablosuz Fare mi: Oyun Oynamak İçin Hangisi Daha İyi?

Kablosuz fare teknolojik olarak uzun bir yol kat etti ve yıllar içinde gelişti. Beş yıl önce kablolu ve kablosuz fareler karşılaştırılırsa, kablosuz türlerdeki gecikme, oyun oynamayı sinir bozucu hale getireceğinden, birincisinin tercih edildiğinden şüphe olmazdı.

Kablosuz fare algısı günümüzde değişti ve kablolu farelerle rekabet halindeler. İkincisi zaman zaman elverişsiz olabileceğinden, birçok avantaj sağlarlar.

Profesyonel e-spor oyuncuları, oyun oynarken kendilerine avantaj sağlayan çeşitli nedenlerden dolayı kablolu fareler yerine kablosuz fareleri kullanmaya yavaş yavaş yaklaşıyorlar. Hiç kimse farelerine takılan, direnci artıran ve toplam kontrolü azaltan bir kablodan hoşlanmaz.

Kolaylık

Kablolu mu Kablosuz Fare mi: Oyun Oynamak İçin Hangisi Daha İyi?

Kablolu bir farenin pili asla bitmez, çünkü buna ihtiyaç duymaz. Her zaman bir kablo ile bağlanır ve asla güç kaybetmemesinin güvencesi harikadır.

Piller kablosuz farelerde süper verimli olsa da, bazıları 200+ saate kadar dayanır ve bazı kablosuz fareler şarj olurken kullanılabilir. Pilleri değiştirme veya şarja takma endişesi her zaman oyuncunun aklının bir köşesindedir ve oyunun ortasındayken, güçlerinin bitmesi istedikleri son şeydir.

Ayrıca, kablosuz bir farenin kullanımı daha uygundur. Kullanıcılar daha fazla hareket etme özgürlüğüne ve bağlı kalmaya devam eder. Kablo, farelerini çekmek ve amaçlarını bozmak için orada değil.

Çoğu kablosuz fare, düşük gecikme süresi sağlayan 2,4 GHz USB dongle aracılığıyla bağlanır. Bluetooth bağlantısı da bir seçenektir, ancak gecikme daha yüksektir.

Burada gecikme 1ms kadar düşük, bu da onu farkedilmez ve tamamen pürüzsüz hale getirirken kablolu farelerin gecikmesi 0,25ms kadar düşük olabilir, bu da onu kablosuz olandan dört kat daha hızlı hale getirir.

Ancak 0,75 ms'lik bir fark, gerçek hayat senaryolarında bir fark yaratmaz.

Fiyat

Kablosuz fareler günümüz pazarında hala hızı artırdığından, kablolu olanlardan nispeten daha maliyetlidir. Yeterli bir kablolu oyun faresi 25 dolara satın alınabilirken, aynı farenin kablosuz versiyonu 50 dolardan başlayacak.

Özellikler

Her iki fare türü de birinci sınıf sensörler, birçok düğme ve RGB dahil olmak üzere aynı özellikleri sunar. Bu durumda, hem kablolu hem de kablosuz eşittir. Kablosuz bir farede, oyuncuların kolayca kaybolabilecek küçük bir USB alıcısının icabına bakmaları gerekecek. Kablosuz fareler, kolay geçiş için Bluetooth üzerinden birden fazla cihaza bağlanabilirken, kablolu fare tek bir gadget ile sınırlıdır.

Çözüm

Kablolu mu Kablosuz Fare mi: Oyun Oynamak İçin Hangisi Daha İyi?

Oyuncular onları düzenli olarak şarj etmeye ve daha yüksek bir fiyat ödemeye istekliyse, kablosuz fareler oyun oynamanın yoludur. Kullanıcılar sık ​​seyahat etmiyorsa ve kullanacakları tek bir cihaz varsa kablolu fareler iyi bir seçenektir.

Günün sonunda, performans bu iki tip arasında bir çizgi çekmez ve seçim kişisel tercihlere bağlıdır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler