gamerpazar-sell-banner
Need For Speed Unbound İnceleme
Need For Speed UnboundOyun Haberleri

Need For Speed Unbound İnceleme

 

Need For Speed Unbound İnceleme

Need For Speed Unbound incelemesi ile sizlerleyiz. Çizgi roman tarzıyla NFS evrenini buluşturan yapım, serinin ikonik oyunu Most Wanted’ın yapımcısı Criterion Games imzasını taşıyor. Need For Speed Unbound incelemesi ile ünlü yarış serisinin 28. oyununu değerlendiriyoryuz. Codemasters ekibinin destekleriyle Criterion Games tarafından geliştirilen yapıma detaylı bir bakış atma zamanı geldi.

Need For Speed Unbound İnceleme

Need For Speed Unbound ilk olarak açıklandığında da görsel stilinden ötürü övgülerle karşılaştığı gibi bazı olumsuz tepkiler de gördü. Hâlihazırda sadece yayınlanan fragmana bakılınca bile çizgi roman, grafiti stili animasyonlar, renkli hâliyle diğer yarış oyunlarından oldukça farklı bir görüntü sunduğu çok belli. Bu görsel dildeki farklılıkla birlikte oynanışın da komple değiştiği sakın düşünülmesin. Aksine bundan bir önceki oyun Need For Speed Heat’in ve önceki oyunlardaki birçok seriye özgü detayı barındırdığını ve üzerinden yenilikler getirdiği söylenebilir. Üstelik araç sürerken gördüğümüz efektler ve ara sahneler hariç her şeyin eski NFS oyunlarındaki gibi gerçekçi yapısında olduğunu belirtmekte fayda var.

Hikaye:

Oyun Lakeshore City adlı, Chicago’dan esinlenen kurgusal bölgede geçiyor. Açıkçası hem yarışlarda sunduğu zenginlik açısından hem de genel olarak gezmesi keyifli, güzel tasarlanmış bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki NFS oyunları söz konusu olunca çok katmanlı, tüyleri diken diken edecek bir hikâye kimse beklemiyor, şimdiye kadar da belli tarzda anlatılarla karşılaştık. Hatta belli formül tarafında ufak farklılıklarla şekilleniyor da diyebiliriz.

Need For Speed Unbound İnceleme

Oynadığımız karakter ve arkadaşı Yaz birlikte yarışlara katılır, fakat Yaz genel olarak yaşamından memnun değildir. İşleri büyütmek, bazı illegal işlere karışmak ister. Bir gün araç teslim göreviyle ilgili noktaya gidilir, fakat kimseyi görmeyince panikle Yaz telefon ile aranır fakat ona ulaşılamaz. Yakın olduğumuz Rydell’in Rydell’s Rydes’a gidilince olay anlaşılır. Mekân basılmış, arabalar yetkililer tarafından alınmıştır. Rydell ve bizim karakterimiz Yaz’dan şüphelenince aramız bozulur ve aramızdaki rekabet başlar. Hikâye kısaca böyle, Yaz bizim arabamızla kaçınca herşeye baştan başlamak zorunda kalırız ve kendimizi tekrar kanıtlamamız gerekmektedir.

Zorluk ve İlerleme Sistemi:

Need For Speed Unbound kolay bir oyun değil, fakat bu zorluğu keyifli bir şekilde sunmayı başarmışlar. Şöyle anlatayım: 4 haftalık bir sistem oluşturmuşlar. Her haftanın son günü araç kazanacağınız o haftanın elemesine giriyorsunuz. Haftanın son yarışına hazırlanmak için gece ve gündüz döngüsüyle birlikte 7 gününüz var. Bazı günler daha çok para, bazısı araç kazanabileceğiniz yarışlar gibi farklı etkinlikler var. Her hafta artmak üzere hafta sonu yarışı belli araç sınıfına özgü.

Son yarışın da bir giriş parası var. Yani kısaca hafta boyunca aracınızı yarışa hazırlamalısınız ve yarışa giriş ücretini ödeyebilmelisiniz. Bu da size keyifli bir ekonomik yönetimi sunuyor. Oyunun sistemi ayrıca şöyle farklı, oyun gittikçe kolaylaşıyor. Yani ilk başta aracınız kötü fakat zor yarışlara giriyorsunuz, Need For Speed Unbound sizden bunları kesin kazanmaya zorlamıyor. Yarışı 2-3. sıralarda tamamlarsanız da hiç sorun değil. Yine gelişmek için para kazanıyorsunuz. Aracınızı geliştirdikçe yine benzer zorluktaki yarışlarda daha iyi sonuçlar elde ediyorsunuz. Bunun yanı sıra polislerden de daha iyi kaçabiliyorsunuz. Zorlayıcılığını çok keyifli bir sistemle harmanlanıp oyunuculara güzel bir oyun hazzı yaşatılmak istenmiş.

Need For Speed Unbound İnceleme

Oyunun çevrimiçi kısmının bir olumlu bir de olumsuz kısmı var. Olumsuz kısmı, oyunda gezmesi çok keyifli olsa da Need For Speed Unbound oyununun haritasında çevrimiçi yapılabilecek etkinlik çeşitliliği oldukça kısıtlı. Diğer oyuncularla ortaklaşa yapılacak polis kovalamacaları yok ve düz PvP yarışları dışında interaktif başka biretkinlik bulunmamakta. İyi yanıysa PvP yarışları. Zaten tasarım açısından gayet güzel yarışlar, sürüş keyifli, oyun akıcı. Araçların çoğu kullanırken farklı hissettiriyor. Şu an için yarış rotalarının sayısı ortalama, ileride artırılır ve farklı çeşitlilikte interaktif etkinlik oyuna getirilebilir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alper Coşkun
Alper CoşkunBoş zamanlarında içerik yazan neşeli mutlu bir insanım
İlgini çekebilecek diğer içerikler